Česká cibule už ve skladech není, kdy dojdou brambory?? Češi nebojte se nic, budete žrát řepku!!!

Řepka pod Řípem

Oldřich Rambousek

17.5.2019 SvobodnéNoviny
Toto téma je už nějakou dobu omílané a je pravdou, že dopady nulové zemědělské koncepce na občany značně doléhají. Odnáší to především nízkopříjmové rodiny, důchodci, matky samoživitelky a děti. Pálí tato situace politiky?? Ne!!! Je jim to úplně jedno, protože pro ně je nyní jiné ožehavé téma na tapetě. Tím tématem jsou volby do Evropského parlamentu a tedy boj o koryta!! Vlastní koryta!!


Abych pravdu řekl, tak mě osobně Eurovolby zajímají asi tak jako sousedovic trenky. Pro mě je důležité, abychom měli co do huby, a vím, že žádný Eurohujer mi nepomůže dětem bříška naplnit. Tím je jasné, že nějaké Eurovolby kašlu z vysoka. (Na rozdíl od autora článku je redakce Nové republiky je přesvědčena, že tyto volby do Europarlamentu jsou pro nás Čechy velmi důležité a že chceme-li přeformátovat situaci v Evropě, musíme k volbám jít a volit vlastenecké strany, především SPD, u které je jistota, že žádný voličský hlas nepropadne a že se její europoslanci v Bruselu na pětníku neotočí – pozn. red. NR – vd). Musím totiž shánět cibuli a brambory za rozumnou cenu!! Vsadím boty a to mám jen jedny, že kdyby dal někdo brambory, či cibuli za 10 korun za kilogram, tak budou fronty jak za socialismu na auta. Smutné na tom všem je, že se jedná o základní potraviny.

Mnoho lidí si klade otázku, kde je chyba! Bylo skutečně tak velké sucho nebo si z nás politici dělají prdel? To druhé je správně! Sucho sice bylo-to jest pravdou, ale v mnoha aspektech je na vině úplně obyčejná lidská blbost a neschopnost.

Víte v té slavné demokracii a kapitalismu je vše podřízeno hlavně byznysu a penězům. Prostý člověk a jeho potřeby jsou nepodstatné. Jen doufám, že nedopadneme tak, jako třeba můj děda za okupace Německem, kdy s ostatními vězni vybírali šlupky z brambor z hnoje, na který byl vyvážen odpad z Německé vojenské kuchyně! Museli to žrát, jinak by nepřežili.

Inu takový byl život v německém koncentráku za války a to děda nebyl žid. Byl to Čech jak poleno, ale dovolil si pro své děti schovat trochu mléka a másla, které jako soukromý zemědělec vyráběl. To co schoval, pro svou rodinu navíc německá okupační správa našla a tím se dopustil trestného činu-poškozování válečného hospodářství. Za takovou malichernost dostal koncentrák. Naštěstí to německé lidumilství přežil a jeho tehdy malý syn a dcera, která je mou matkou a je jí dnes 83 let také.

Co tím chci říci?? Není tu jakási podobnost přístupu tehdy okupační správy a dnešní vlády?? Nejsme dnes tak trochu protektorátem v takzvaně demokratické Evropské unii?? Unie a firmy v ní od nás řepku vykoupí, ale brambory nám za rozumnou cenu nedodají a ty blbej Čechu plať.

Nepřijde vám, že máme ministerstvo zemědělství a výživy tak nějak zbytečně?? Co vlastně ta horda úředníků dělá?? Nikdo zemědělcům nenařizuje, kolik procent ploch musí osít obilím, co řepkou, co bramborami, či řepou. Vše se řídí výhodností pěstování určitých plodin z hlediska vlastníka půdy a nikoliv potřebami republiky a národa!! Nikdo pořádně nic nekontroluje, nikdo není za nic odpovědný, kdejaký moula se schová za údajně demokratické hlasování parlamentu. Já vím – jsou to vážení páni v bílé košili, kravatou a v kvádru, ale to přeci neznamená, že nemůže být bota kohokoliv z nás zabořená v prdeli nějakého toho vola třeba z ministerstva. Ti nažehlení papaláši tlučou lidem do hlavy, že za vše může sucho, ale to je sprostá lež!!! Na problémy s vodou všeobecně a vodou v půdě si zaděláváme již minimálně 15 let. Sucho je jen dílčí aspekt. Hospodaříme s půdou, vodou, lesy a loukami jako idioti. To ti komunisti byli jiní frajeři. Ti měli vše spočítané a tvořili rezervy. Vy-dnešní papaláši tvoříte jen dluhy a lidi žerou odpad jako dobytek!!.

Člověku neznalému v oboru to nepřijde, ale je faktem, že lán řepky zadrží v půdě cca o 60% vody méně, než lán pšenice. Tento model je téměř stejný i v případě, kdy je pole zorané, nebo jen podmítnuté. Orba se dnes provádí v intervalu třeba až po čtyřech letech, což je hrozně málo a voda prostě odteče. Lesy se drancují ve velkém a domnívám se dokonce, že kůrovcová kalamita byla vlastně vyvolána záměrně a to nečinností v ošetřování lesů, neb potom se při kůrovci otevře mnohem větší prostor k větší těžbě a tvorbě zisků jednotlivců. Odlesněná krajina však není schopná zadržovat vodu. Ze svého okolí znám místa, která byla vytěžena cca před 4-5 lety a dodnes nejsou zalesněná. Roste tam jen bordel a náletoviny! Tomu se však říká hospodaření. Divíte se, že pak klesají hladiny spodní vody?? Já ne!! Na kdysi krásných loukách, či úrodných lánech dnes vidíme solární elektrárny-tyto také vodu nezadrží, neb ta je odvedena do kanálů. Tohle nedělá dobrý hospodář, ale hovado, které myslí jen samo na sebe a úředníci to ještě podporují.

Musím se smát a to přesto, že je to k pláči. Směju se lidské blbosti, směju se našemu školství, směju se lidské důvěřivosti. Jak hluboko klesla naše úroveň za 30 let demokracie, jak jsme za 30 let demokracie zhloupli. Cožpak tu už nikdo nemá zdravý selský rozum?? Jezdíte do Rakouska, Německa, Francie a jinam – tak se rozhlédněte. Tam tak žluto jako u nás není ani omylem!! Proč asi?? A to tu mafiánskou bandu ještě volíte?? Tady u nás to srovná jedině nová diktatura. Jinak nelze ten šmejd vyhubit. Ale co se budu zlobit, letím shánět brambory a cibuli. Politikou nebo řepkou se nenažeru!! Možná že se budou ve volebních místnostech brambory a cibule přidělovat za hlasy. Koblihy už vyšly z kurzu.

– – –