Po útoku na Jakla to vře: Když narazili Feriho na parapet, to byl cirkus. Ale když napadnou SPĎáka… Jaké pořady nám o tom připraví milovaná ČT?!

Avatar
Původní autoři

27.5.2019  Echo24
K napadení spolupracovníka bývalého prezidenta Václava Klause a publicisty Ladislava Jakla se již začali vyjadřovat i první politici a tážou se, zdali bude v médiích stejný ruch jako po napadení Dominika Feriho (TOP 09), nebo jestli tentokrát jde o „dvojí metr“. „Někdo začne mlátit šedesátiletého pána sedícího v metru. Ale ‚může si za to trochu sám – je kontroverzní‘. A kdo se ho zastává – je z půlky kontroverzní taky. Tahle atmosféra už tu kdysi v minulosti byla,“ poukázal ve svém příspěvku Václav Klaus mladší.

Pražský profil hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury o napadení Jakla informoval: „Láďa Jakl v sobotu zbit v metru! Opět dvojí metr, média mlčí, stát se to jinému, tak se už pomalu stávkuje! Ale Láďa je asi ‚jen‘ kandidát za SPD.“

K incidentu napadení Ladislava Jakla podle jeho vyjádření došlo v sobotu 25. května v podvečer přímo v jedoucím vagónu soupravy metra trasy B v úseku před stanicí Náměstí republiky. „Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ popsal Jakl pro server Echo24 situaci, kterou podle něj měli na svědomí dva pachatelé.

Láďa Jakl v sobotu zbit v metru! Opět dvojí metr, média mlčí, stát se to jinému, tak se už pomalu stávkuje! Ale Láďa je asi “jen” kandidát za SPD.
https://echo24.cz/…/ladislava-jakla-zbili-dva-muzi-ty-ses-j…

Následně se v podobném duchu vyjádřil i Václav Klaus mladší a na svém Facebooku napsal: „Tenhle teror a nesnášenlivost je čím dál více rozdmýcháván. Tiskem a médii, darebáky, kteří posílají politické školitele mládeži do škol, rádoby ‚západními‘ elitami. Někdo začne mlátit šedesátiletého pána sedícího v metru. Ale ‚může si za to trochu sám – je kontroverzní‘. A kdo se ho zastává – je z půlky kontroverzní taky. Tahle atmosféra už tu kdysi v minulosti byla,“ varoval ve svém příspěvku Klaus mladší.

Dominik Feri (TOP 09), na jehož napadení Čížek naráží, byl konfrontován v obci Boršice na Uherskohradišťsku. „Jel jsem na Moravu a nějací dva pánové se jali pěstí. Hele, můžeme spolu politicky nesouhlasit, ale fyzicky se nenapadáme. Snažil jsem se jim to vysvětlit, ale co se dá dělat,“ popsal své napadení Feri. Muži měli podle něj hovořit o negrech.

Novinář Reflexu Jiří X. Doležal, na něhož Čížek ve svém komentáři poukazuje, pak o incidentu napsal, že se Feriho útočníci „pokusili zavraždit“.

Jakl případ na policii nenahlásil, avšak policisty o napadení informovali ošetřující lékaři po jeho návštěvě pohotovosti. Zda podá na pachatele trestní oznámení, zatím Ladislav Jakl rozhodnutý není. „Co budu dělat, to si ještě promyslím. Jen soudím, že tlouct shora sedícího je zbabělé,“ vyjádřil se pro Echo24.

Jakl byl díky nominaci SPD Tomia Okamury nedávno zvolen do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, což vzbudilo značný rozruch a nelibost mnohých politiků. Došlo i ke sporům ve vládnoucí koalici. Spolupracovník bývalého prezidenta Václava Klause je dlouhodobě znám silnými názory vůči veřejnoprávním médiím. „Pokud mi vadí socialismus jinde, tak mi vadí i tady,“ řekl před nedávnem pro deník Echo24. Dodal však, že si je vědom toho, že v radě mnoho nezmůže.

– – –