Poslanec za Krym přirovnal výzvu k “vylidnění Donbasu” s nacismem

Avatar
Původní autoři

Anna Mancová
7. 5. 2019      polit.info
Poslanec Státní dumy RF Ruslan Balbek komentoval v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti 6. května návrh “na vylidnění Donbasu”, který přišel od jeho ukrajinského kolegy z Nejvyšší rady Semjona Semenčenka. Zástupce ukrajinské strany Samopomošč v rozhovoru pro kanál YouTube Politika vyzval vládu země, aby vyčistila území samozvaných DLR a LLR.


Ruský poslanec porovnal myšlenku Semenčenka s chtíči Adolfa Hitlera, který chtěl vyhladit všechny, kteří byli podle jeho názoru “nečistí”.

“Onen evropský “génius” také neviděl nic genocidního na vyhlazování národů, veřejných popravách a vyvyšování árijské rasy. Politik Semenčenko je výsledkem pětileté majdanizace Ukrajiny”, řekl Balbek.

Evropské úmluvy o lidských právech poslanec Rady jednoduše poslal “do pece”, domnívá se poslanec Státní dumy.

“To jsou oni, ti noví hrdinové Ukrajiny, ti, kteří sotva stihli vzít nohy ramena z bitevního pole na Donbasu, kteří nyní s pěnou na ústech a s nacistickými nášivkami na rukávech navrhují skutečnou likvidaci obyvatel celého regionu”, řekl úředník.

Poznamenal, že stát, v němž jsou tito lidé na svobodě a poskytují rozhovory, znepokojuje. Takové chování se řídí národní socialistickou ideologií, která vedla ke strašné tragédii.

“A tato země nám něco povídá o lidských právech? O jakési agresi? O nějakých anexiích?”, zeptal se Balbek.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová