Koho a co by měl chránit náš ministr vnitra, kterou nenávist podporovat a kterou stíhat

Avatar
Původní autoři

Růžena Chrasteková
22.6.2019 VašeVěc
Koho by měl varovat, komu vyhrožovat? Koho zájmy zastupuje ve vládě České republiky? Neměl by to náhodou být občan tohoto státu, který si ho v přeneseném smyslu slova platí? Proč je dovoleno v tomto státě, aby občanům ještě k tomu vyhrožovala a varovně zvedala pomyslný ukazováček nějaká politická neziskovka Člověk v tísni, nikým nevolená a bez oficiálních kompetencí, ale s o to větší arogancí?


Hodně samozvaných arbitrů, vykladačů těch jedině správných názorů, zvrácené morálky, vykladačů písma svatého až, se v poslední době u nás zjevuje, včetně veřejnoprávních, silně neobjektivních a zaujatých médií. Někteří politici, poslanci chrlí na své kolegy s jiným jenom názorem kýble sprostot a nadávek. V boha věřící prý, svatý lidovec Bělobrádek posílá svého kolegu poslance, místopředsedu Parlamentu, s prominutím “do hajzlu”. Kultivovaný to politik, jen co je pravda.

Hamáček, ministerstvo vnitra předalo snad, protizákonně, nějaké kompetence politickým neziskovkám, že tyto vyhrožují, varují občany před nějakým jednáním? Člověk v tísni je spolek nikým nevolených lidí, kteří vyvíjejí úplně jinou činnost, než jakou deklarují, Dělají politiku, dělají tady policajty …

Nenávist je, dle vykladačů té jedině správné pravdy, silně zapovězena. Ale POZOR! Jenom některá, jenom ta, taková, která je mířena na ten správný, odsouhlasený subjekt. K osobě a skupině osob obecně, hlavně multikulturně správně. Jinak je nenávist povolena až žádoucí, podporována, především jde-li o našeho prezidenta a premiéra, nejvyšší ústavní činitele, řádně, svobodně a demokraticky zvolené. Také k Tomio Okamurovi, místopředsedovi Parlamentu ČR.

Násilník a zločinec má větší práva na ochranu, obhajobu svých zvrhlých činů jenom proto, že je imigrant a černoch z Afriky? Občan našeho státu, který verbálně, v písemném projevu, především na sociálních sítích, pod náporem emocí, spravedlivého rozhořčení až přirozené zloby nad násilným zločinem černocha – imigranta, který přijel nelegálně do našeho státu, byť jsou tyto projevy někdy za hranou slušnosti, tento občan je silně ostrakizován a je mu vyhrožováno.

Projevy, především veřejně prezentované, by, pravda, měly být, byť pronesené ve spravedlivém rozhořčení, obecně společensky přijatelné a elementárně slušné. I když asi těžko toto žádat od oběti hnusného, násilného zločinu, od jejich blízkých, rodičů …

Náš ministr vnitra (ale i jiní někteří) varuje před nenávistí k imigrantům, zločincům a násilníkům, vyhrožuje občanům trestním stíháním za projevy nenávisti.

Ano, nenávist je špatná, je to zlo, které bublá pod povrchem a je nebezpečné, zhoubné, destruktivní pro nenávidějícího i nenáviděného.

Ale že Hamáčkovi, našemu za zvláštních a neférových celkem okolností jmenovanému ministru vnitra, nevadí ta šílená nenávist, která se line z pódií demonstrací, kterou rozsévají řečníci tam. Že mu nevadí zuřivá, sprostá a vulgárně projevovaná nenávist odpůrců prezidenta a premiéra vůči nim, nenávistné urážky. I na těch sociálních sítích. Davy na náměstích při posledních nesmyslných a logiky prostých demonstracích jsou podněcovány k nenávisti, je jim ta nenávist doslova vtloukána do hlav.

Ale to je asi ta správná nenávist, poněvadž to ministrovi vnitra a jeho odborným útvarům, zřízeným za nemalý peníz, pro monitorování a potírání nenávisti, nevadí. Nevadí ani nehorázné a nebezpečné výhrůžky, dokonce smrtí, protože objektem těch nenávistných výhrůžek je náš pan prezident a premiér.

Tady vnitro nemá jitro, tady hluboce spí, oči zavřené a uši chráněné jak traktorista na starém Zetoru.

Co si vůbec o sobě myslíte, vy gauneři, občany placení, že jenom vám tato země patří a budete si tady zavádět své zvrhlé pořádky, zvrácené dvojí metry? Že budete kriminalizovat naštvaného, byť neslušně se vyjadřujícího občana a chránit odporné zločince, násilníky jenom proto, že jsou to černoši, nelegálně sem imigrující?

Ne, tato krásná země není jenom vaše, je nás všech, Čechů, Moravanů a Slezanů.