NATO chce zvýšit “vzdělanost” v Republice srbské, ale jde o vymývání mozků

Avatar
Původní autoři

-rp-
4. 6. 2019  Pecat a PrvníZprávy
NATO se prostřednictvím různých nadací a jiných způsobů snaží zahájit propagandistickou kampaň v Republice srbské.*/

Pod záštitou „zvýšení úrovně kritického myšlení“, Severoatlantická aliance vymývá obyvatelstvu mozky a přesvědčuje je, že Rusko představuje pro Evropu vojenskou hrozbu.


Americká agentura pro mezinárodní rozvoj v blízké budoucnosti investuje 8 milionů dolarů do vzdělávacího systému v Bosně a Hercegovině a Republice srbské, aby „zvýšila úroveň kritického myšlení“, lze vnímat jako pokus o vytvoření dalšího mechanismu, který by svrhl Milorada Dodika a oslabil Republiku srbskou, ale situace je mnohem složitější, než se zdá.

Eeuroatlantická mocenská centra vidí problém jako takový ne ve vrcholném politickém vedení Republiky srbské, ale v politice, kterou sleduje ve vztahu k NATO a Moskvě. Proto se primárně zajímají o to, že dříve či později lidé uvěří v prohlášení, že Rusko představuje pro Evropu vojenskou hrozbu.

„V mnoha„ osvícených “a„ kriticky smýšlejících “zemích, které žijí podle norem NATO, to všechno„ spolknou “občané, a to navzdory zjevné skutečnosti, že aliance obklopuje Ruskou federaci základnami a vojenskou infrastrukturou, zahajuje novou jadernou éru a ne naopak“, píše se v článku.

Pro NATO kritické myšlení není racionální a logický způsob myšlení, ale něco úplně jiného. Skrývá se za tím jen vymývání mozků a drcení propagandy.

Václav Havel: Povaha náletů na Jugoslávii je výlučně humanitární!

„Mluví o svobodě a okupují státy, podporují demokracii a páchají agresi, nabízejí ekonomickou prosperitu a vynucují vykořisťování. Dnes si to musíme uvědomovat, když se NATO prostřednictvím různých fondů a jinými způsoby snaží zahájit propagandistickou kampaň v Republice srbské. Západní síly zároveň jednají přímo a nepřímo například investováním do vzdělávacího systému Republiky srbské na údajný rozvoj „kritického myšlení“. Dejte si pozor na dary NATO, i když na první pohled vypadají lákavě, “uzavírá srbské vydání webu Pečat.

*/ Republika srbská je jedna z entit tvořících, tvořících bosenskou federaci. Je to území, které bosenští Srbové uhájili před společnými útoky muslimských džihádistů, mezinárodních mudžahedýnů a jejich spojence a patrona NATO ve válce v letech 1991-1995. Bosenští Srbové mají svoji vládu a svého prezidenta.  Republiku srbskou je nutné odlišovat od Srbské republiky, resp. Republiky Srbsko.