NATO možnost války s Ruskem je nízká a proto to chce více vojáků USA!

Avatar
Původní autoři
-kou-

24. 6. 2019 NATO DefenseCollidgePrvníZprávy 
Vojenský konflikt mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí je podle zprávy Akademie obrany NATO nepravděpodobný, ale stále je možný.


Uvedl to dokument „Proč záleží na pobaltských státech. Chránit severovýchodní hranice NATO“. Dokument je klasickou ukázkou „natoidního“ myšlení, které si nejdříve vymyslí hrozbu, následně nutnost na ni reagovat, a když na hrozbu NATO odpoví ruská strana, označit to za důkaz „agresivity Moskvy“. Na kterou je třeba, samozřejmě, odpovědět.

Dokument poznamenal, že do pobaltských států musí být posláno ještě více amerických vojáků, protože podle autora zprávy by pobaltské republiky mohly být „způsobem, jak Moskva zničí evropskou bezpečnostní architekturu“.

„Za posledních deset let prokázala Ruská federace svůj záměr podkopat architekturu evropské bezpečnosti. Riziko vojenského konfliktu mezi NATO a Ruskem je nízké, ale nelze ho považovat za pravděpodobnost. Aby se snížily rizika, musí být odstrašující potenciál aliance v pobaltských republikách posílen vysláním amerických vojsk do baltských zemí.” Rozmístění armády by mělo doplnit stávající dohodu o pokračující přítomnosti,“ uvedl autor dokumentu.

Rusko obvinilo NATO z obelhání celého světa!

Nedávno Kongres USA nabídl členským státům NATO z východní Evropy, které nadále používají sovětské zbraně, půjčky na nákup amerického vybavení. Podle zákonodárců jsou spojenci v alianci nuceni nakupovat díly z Ruska, a proto jsou závislí na Moskvě.

Západní politici, včetně nejvyšších představitelů NATO, neustále mluví o „ruské hrozbě“. Moskva zároveň opakovaně zdůrazňovala, že Rusko nikdy nikoho nenapadne. Podle ministra zahraničních věcí Sergeje Lavrova je aliance dobře informována o absenci takových plánů Moskvy, ale jednoduše využívá příležitosti k umístění více techniky a praporů v blízkosti ruských hranic.

– – –