Rusko vyhrává v Moldávii: opozice uprchla ze země

Avatar
Původní autoři

17. 6. 2019    zen
Dobré zprávy přicházejí z Moldávie. Pokus Západu o rozhoupání situace v zemi selhal, i když se zpočátku zdálo, že se stát už už zřítí do propasti povstání a občanských střetů. Dodon dokázal udržet situaci pod kontrolou a pro Rusko je to velké vítězství. Moskva vždy podporovala jeho postoj, zaměřený na rozvoj země a zlepšování kvality života, nikoli pohroužení Moldávie do ekonomického a právního chaosu. A teď pozici Dodona podpořila opoziční Demokratická strana Plachotňuka, která aktivně uzurpovala moc. Poté odletělo ve spěchu 5 soukromých letadel z Kišiněva.


Na internetu se objevily předpoklady, že členové Demokratické strany spolu se svým vůdcem opustili Moldávii. A tato verze je správná: tisková služba strany potvrdila, že její šéf Vladimír Plachotňuk opustil republiku.

Je příjemné konstatovat, že Západu se nedaří obklopit Rusko “ohnisky napětí”, i když některé pokusy byly korunovány úspěchem. Sem můžeme zařadit Ukrajinu a Gruzii. Snaží se trochu rozhoupat Bělorusko, není zcela jasné, jak je tomu s Arménií. Ale celkově se situace vyvíjí v náš prospěch.

Neměli bychom zapomínat, že lobbisté “neklidného světa” dnes slábnou a každá porážka na ně doléhá stále více. Souběžně s tím roste vliv států, prosazujících spravedlivý model světové ekonomiky a míru na Zemi. V této situaci je proto velmi důležité vítězství Dodona a Ruska v Moldávii. Na těchto příkladech se buduje důvěra do budoucna.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová