Zbořil: Už jenom chybí u těch demonstrací nějaká oběť (VIDEO)

Avatar
Původní autoři
Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvni zpravy.cz

Zdeněk Zbořil a -rp-

17.6.2019  PrvníZprávy
“Pozor na to, ti, kteří dnes stojí v první řadě těch demonstrací nejsou ti, kteří z té politické změny režimu budou mít hlavní prospěch,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.


Tento týden pokračovaly v krajských městech demonstrace, namířené proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a ministryni spravedlnosti. Jak tvrdí jeden z mladých organizátorů tak jejich cílem je nezávislá justice a vyšetřování, ale zapomíná, že už jsme v demokratickém státě, ne před rokem 89. Možná, že cíl těchto demonstrací je převrat, svržení vlády, prezidenta, výměna poslanců ve sněmovně, kteří přijali usnesení o vyšetření privatizací z 90.let, někomu to může určitě vadit

A co vy na to pane Zbořile?

„No trochu to tak vypadá, mě zaujal v Lidových novinách sloupek bývalého předsedy České národní rady Milana Uhdeho, kde píše, že už nemůže chodit, ale srdcem a postojem stojí za těmi mladými lidmi, kteří tyto demonstrace organizují a že doufá, že dojde k zásadní změně poměrů. A nezapomeňme, že Milan Uhde je jeden z lidí, kteří se podíleli kdysi na velmi podivné privatizaci knižního velkoobchodu, jakým způsobem byla tato privatizace uskutečněna a jak se převáděl a tuneloval majetek knižního velkoobchodu nikoli do rukou Milana Uhdeho, ale jeho paní, tak to by možná stálo za přezkoumání než bude případ promlčen . Protože takových postižených co stojí v pozadí za těmi demonstracemi je mnohem více. Desítky podivných privatizátorů se mohou cítit ohroženy právě tím usnesením Poslanecké sněmovny,” upozorňuje Zdeněk Zbořil.

„A jestliže tehdy v roce 2000, 2001 při televizní krizi se mluvilo o manuálu roku 89 , tak tentokrát je to naprosto zjevné . Tentokrát se připravuje tzv. očekávaná změna politického režimu, o které mluví Milan Uhde, tak se očekává 17.listopadu na podzim a proto zřejmě se neobjevují hlavní protagonisté, ale jenom ti, kteří by měli hrát roli těch rozčilených studentů z listopadu 89. Jenomže bohužel je starodávnou pravdou, že se dějiny opakují někdy jako tragédie a někdy jako fraška . A těch lží nebo zřejmých nepravd , vědomých nepravd, které okolo těch demonstrací slyšíme, těch je nepočítaně. Už jenom chybí na demonstraci brutálně ubitý student Martin Šmíd, což byla smyšlenka roku 89 a nebo zavražděný novinář Kuciak na Slovensku, což bylo přímo podnětem ke svržení vlády, ale to se povedlo jen polovičatě,” pokračuje Zdeněk Zbořil .

„Pozor na to, ti, kteří dnes stojí v první řadě těch demonstrací, nejsou ti , kteří z té politické změny režimu budou mít hlavní prospěch,“*-*-*-*- dodává Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.