Nejvyšší rada Ukrajiny vyzvala k zabavení licence televiznímu kanálu NewsOne za telemost s Ruskem.

Avatar
Původní autoři

11. 7. 2019     russian
Předseda Nejvyšší rady Ukrajiny Andrej Parubij vyzývá Bezpečnostní službu Ukrajiny, aby reagovala na oznámený telemost mezi ukrajinským televizním kanálem NewsOne a ruským Rossija 1. “Chci dnes vyzvat Bezpečnostní službu Ukrajiny, aby okamžitě reagovala na brutální porušování zákonů Ukrajiny. Vyzývám také Národní radu pro televizní a rozhlasové vysílání, aby okamžitě vyvolala jednání a zvážila tuto otázku a aby zbavila ukrajinská média licencí na vysílání”, cituje Interfax-Ukrajina Parubije.


Místopředseda vlády Ukrajiny Vjačeslav Kirilenko zase poznamenal, žeNárodní rada pro televizní a rozhlasové vysílání má zákonné důvody pro působení na NewsOne.

Zákonné páky vlivu na NewsOne Národní rada pro TV jako nezávislý regulátor má. Od pokuty po zrušení licence. A musí jednat, protože to není “telemost”, ale propaganda”, napsal Kirilenko na Twitteru.

Zelenský dostal ultimátum v souvislosti s telemostem s Ruskem gazeta

Poslanec Rady a vůdce Národního sboru Andrej Bilecký předložil prezidentovi Ukrajiny Vladimíru Zelenskému ultimátum kvůli plánům na uspořádání telemostu mezi Ruskem a Ukrajinou, oznámila Ukrajinská pravda .

Dal Zelenskému 24 hodin pro “adekvátní reakci na informační řádění”.

Bilecký nazval to, co se děje, informační diverzí.

“Odpověď musí být adekvátní. Nikoli klaunova, nikoli umělce z večírků oligarchů, ale prezidentova”, řekl Bilecký.

Dříve hlava výboru ukrajinské Rady pro svobodu projevu a informační politiky Viktorie Sjumarová prohlásila, že televizní kanál NewsOne by mohl být zbaven licence za uskutečnění televizního mostu s ruskou stranou.

Ukrajinský televizní kanál NEWSONE telemost s Ruskem kvůli hrozbám zrušil
russian

Ukrajinský televizní kanál NEWSONE ruší telemost s Ruskem kvůli hrozbám fyzického násilí. Prohlášení je zveřejněno na internetových stránkách kanálu.

“Televizní kanál NEWSONE oznamuje, že kvůli informační kampani proti svým novinářům, hrozbě útoku na kanál a používání jeho názvu ve volební kampani řady ukrajinských stran jsme nuceni přerušit přípravu telemaratonu”, uvádí zpráva.

Bylo uvedeno, že začaly protestní akce v blízkosti kanálu, a také přímé hrozby fyzického násilí vůči novinářům a jejich blízkých.

Redakce poznamenala, že chce mír na Ukrajině, ale existují síly, pro něž to je velmi nevýhodné.

Telemost mezi studiem kanálu Rossija 1 v Moskvě a NewsOne v Kyjevě byl plánovaný na 12. července.

Rada národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny označila tyto plány za provokaci.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová