Turecký analytik: NATO připravuje okupaci Turecka

Avatar
Původní autoři

-rp-

28. 7. 2019 haber7comPrvníZprávy
Pokusy o převrat v Turecku byly provedeny v rámci „směrnic NATO“, říká turecký politický filozof Lutfi Özşahin.

(Na snímku vykládání ruského protiraketového systému S-400 v Turecku)
A nyní Turecko prokázalo vytrvalost v otázce nákupu ruských komplexů S-400, protože se připravuje postavit se proti „potenciálnímu okupačnímu plánu“ NATO, uvedl Lutfi Özşahin, expert na politickou filozofii. Podle analytika je Severoatlantická aliance skutečnou „hrozbou pro Turecko“.

„Koupili jsme a dostali S-400?“, ptá se Özşahin a pokračuje, „pokud by Rusko mělo okupovat Turecko, tak proč by nám mělo prodávat S-400? Jedinou silou schopnou okupovat Turecko ze vzduchu jsou Spojené státy. NATO má tedy v plánu obsadit Turecko, “uvedl expert v programu Pulse Turecka v televizi Habertürk.

Podle jeho názoru se síly Severoatlantické aliance připravují na útok ze vzduchu, a za tímto účelem provedly v minulosti zvláštní tréninkové manévry.

„Neexistuje žádné NATO, které by Turecko chránilo. Existuje NATO, které udržuje země na vodítku, kontroluje a v případě potřeby zajišťuje převraty, “ zdůraznil Ozshakhin.

Washington Post vyhodnotil rizika NATO v souvislosti s Tureckem

V létě 2002 se v americkém státě Nevada konalo obří cvičení nazvané Millennium Challenge 2002, kterých se zúčastnilo 13 500 vojáků. Těchto rozsáhlých manévrů se zúčastnilo mnoho členských zemí NATO, ale Turecko tam nebylo pozváno, uvádí článek.

Cílovou zemí v tomto cvičení je země na dvou kontinentech. V tomto smyslu řídí řadu námořních tras. Tato země má problémy s ostrovní zemí ve Středozemním moři. V cílové zemi jsou také menšinové prvky.

Scénář začíná ničivým zemětřesením v cílové zemi. Mezitím, současně se zemětřesením, mezinárodní soud rozhoduje o hranicích země a proti jejím zájmům. Mezinárodní síly vše podmiňují návrhem „vstoupit do konfliktu s ostrovním státem“, s nímž má také problémy

Politici v obtížných situacích jsou nuceni tento návrh přijmout. Pak se vojáci zmocní vlády a založí v zemi autoritářskou vládu. Poté blokují ostrovní stát a americké jednotky zasáhnou do 96 hodin a zemi obsadí.