Greta to prostě celé nedomyslela

Michal Brand
19. 8. 2019
Greta pluje do Ameriky na plachetnici, aby nezanechala uhlíkovou stopu. Pluje na „ekologické“ plachetnici, která i ve srovnání s normálními plachetnicemi musí mít tak speciální parametry (lehkost, pevnost, speciální plachty, solární panely, motor, turbíny pro výrobu elektřiny „ekologicky“ atd.), že uhlíková stopa jen po výrobě této plachetnice vyčerpala odhadem Grétin limit na emise CO2 na příštích 27 000 let jejího života. Tedy zhruba do příští velké doby ledové, která nastane bez ohledu na to, jestli bude člověk vypouštět CO2 nebo nebude. 


Malá doba ledová, podobná době ledové v období 14. až 17. století, bude zřejmě podstatně dříve (https://cs.wikipedia.org/wiki/Mal%C3%A1_doba_ledov%C3%A1 jiné zdroje uvádí konec až ve století 19.). A pokud se podaří snížit nebo úplně odstranit emise CO2 a případně ještě „ochladit“ planetu nějakým rozprašováním mikročástic v atmosféře (https://www.technocracy.news/scientists-spray-the-stratosphere-dim-the-sun-cool-the-planet/https://www.nbcnews.com/mach/science/scientists-say-controversial-plan-cool-planet-doable-ncna941636?cid=sm_npd_nn_tw_mahttps://www.nytimes.com/2006/06/27/science/earth/27cool.html ), tak ta malá doba ledová bude tak drsná, že Greta bude moci jet na příští konferenci o globálním oteplení do New Yorku na lyžích. Možná bude moci jet na lyžích i do Acapulca, pokud by se ta konference měla konat někde, kde teploty v noci nebudou klesat pod minus padesát stupňů celsia. Jen není jasné, odkud pojede, protože její rodné Švédsko bude v té době pod tři kilometry silným ledovcem připomínat dnešní Antarktidu.

Mimochodem, nebylo to jediné správné klima na zeměkouli právě to období, kdy pevninský ledovec končil až na severním okraji Krkonoš a Jeseníků? Zamyslete se nad tím – bylo období, kdy celá Skandinávie i například Polsko bylo celé pod ledovcem. I v létě! A to v době, kdy se náš evropský kontinent nenacházel nijak významně severněji nebo vůbec jinde oproti dnešku. A dnes v této oblasti ledovec není. Klima se změnilo. Dramaticky. Bez jakéhokoli vlivu člověka. Klima se změnilo bez vlivu člověka tak dramaticky, že jen v Evropě zmizel ledovec velký jako polovina Evropy. Proti tomu je dnešní tání ledovců v Alpách naprosto zanedbatelná a zaznamenání nehodná prkotina. Co z toho vyplývá?

Klima na Zemi ovlivňují síly, které jsou zcela nezávislé na člověku a které jsou tak mocné, že veškerá činnost člověka je proti nim jen plivnutím do oceánu.
Neexistuje „ideální“ klima na Zemi, které bychom nutně měli nějak zachraňovat. (Dokonce ani kdybychom to nějak mohli zařídit.)

Ale zpět k apokalyptické Gretě, zpět ke zneužité duševně nemocné dívce, které vymyli mozek její rodiče, eko-fanatici. K dívce, kterou zneužívají její vlastní rodiče pro prosazování své fanatické ideologie. Pozn.: Částečně ji také zneužívají a manipulují proto, aby si nemuseli připustit, že mají prostě a jednoduše duševně nemocné dítě. Zato teď mají „celebritu“. Někdo násilím nutí syna hrát hokej, někdo dceru tančit balet, Thunbergovi psychicky zmanipulovaly svoji dceru do trosky, která myslí jen na klimatickou apokalypsu, která nastane, až se Země oteplí desetkrát méně, než se už v historii planety stalo mnohokrát a vždy bez jakýchkoli katastrofických dopadů.

Pozn.: Mimochodem, naopak se zdá, že mnohem horší dopady na život na planetě jsou v důsledku ochlazení než oteplení. Jedno ochlazení po rozprášení prachových částic – ze sopečných výbuchů a dopadu velkého asteroidu – do atmosféry vyhubilo dinosaury. A středověká malá doba ledová hubila lidstvo po milionech. Ochlazení klimatu po rozprášení prachových částic do atmosféry po výbuchu sopky Tambora 1815, které trvalo dva roky, způsobilo v Evropě takové hladomory, že statisíce lidí pomřely hlady – a to v té době měla Evropa jen zhruba 1/3 obyvatel proti dnešku. První rok po výbuchu Tambory je zván „rokem bez léta“ – a tedy téměř bez úrody. Podobné devastující efekty přineslo i ochlazení po výbuchu sopky Krakatoa.

Greta pluje do Ameriky „eko“plachetnicí. Zpět zřejmě poletí letadlem. Plachetnici zpět veze pětičlenná posádka, které do New Yorku poletí letadlem.

Všichni odpůrci šílené Gréty a parazitů z „eko“-neziskovek (parazitů, kteří Grétu zneužívají jako marketingový a ideologický symbol) se upřímně zasmáli tomuto „eko“-hlupáctví.

Ekologičtí fanatici se samozřejmě ozývají zpět. Shrnutí „argumentů“ „ekologických“ aktivistů přinesl například iDnes.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svedsko-nemecko-britanie-usa-ekologie-plavba-more-jachta-greta.A190816_195248_zahranicni_luka

V celém článku považuji za nejvíce signifikantní tuto pasáž:

Přední němečtí aktivisté hnutí Pátky pro budoucnost, které se zasazuje za důslednější boj proti změnám klimatu a v jehož čele mladá Švédka stojí, uvedli, že Thunbergová jednala v dobré víře, ale celou věc zřejmě „dobře nepromyslela“.

Jako obvykle, když se ukáže hloupost kroků a nápadů eko-aktivistů, začnou se čílit a tvrdit, že je nutné se zaměřit „na podstatu“. Tím mimochodem velice dobře napodobují svoje ideové předchůdce komunisty – ti také na věcné argumenty co všechno za socialismu nefunguje, odpovídali “argumentem“, že hlavní je ta podstata. Je to logika „za socialismu se žije špatně ale nějaká tajemná nekonkrétní podstata je perfektní takže je život za socialismu skvělý“. Teď vidíme moderní obdobu – jakýkoli nápad eko-aktivistů se ukáže jako naprostá ekologická katastrofa, ale oni podle svých představ mají nějakou tajemnou nekonkrétní absolutní pravdu i tak.

Ale v tomto jednom mají pravdu – oni prostě nic nedomýšlí. Protože nepřemýšlí. Nehledají řešení. Hledají jen slávu, pocit morální nadřazenosti. Jen chtějí uspokojit svoji touhu všem ostatním poroučet a nařizovat.

Důsledky svojí hlouposti nevidí, vidět nechtějí a ani vidět nejsou schopni. Naneštěstí.

Nejsou schopni domyslet plán jedné cesty a chtějí rozhodovat o celé planetě a celém lidstvu.