Sbírka na Kosovské Srby končí 31.8.2019


25.8.2019  EFSK 
Stejně jako předchozí roky, i letos aktivisté EFSK pořádají misi na podporu chudých srbských škol na Kosovu a Metochiji. I tento rok bychom rádi podpořili základní školu v okrese Novo Brdo, která pod naší patronací výrazně zkvalitnila výuku. Jako v loňském roce bychom rádi dětem pořídili startovací balíčky do školy především s psacími potřebami a sešity. Z předchozích let víme, že největším problémem je v chladnějším období všudypřítomná zima v učebnách. S tímto problémem bychom škole rádi pomohli i letos a zakoupili další přímotopy tak, aby dětem ve všech učebnách nebyla při výuce zima.

V našem plánu je podpořit i další chudou školu v regionu a to již zmíněnými balíčky pro školáky, či sportovními potřebami. Stejně jako předchozí roky vybereme některou z nemajetných rodin, plnou malých dětí, která od nás obdrží trvanlivé potraviny a hygienické potřeby, snad i nějaké drobnosti pro malé děti.

Uvítali bychom, kdyby se do sbírky vysbíralo pár hraček, či plyšových medvídků, což malým dětem udělá asi největší radost. Pro zaslání nás prosím kontaktujte na fb nebo na náš email. Klíčová je však pro všechny obdarované především vysbíraná částka. Můžete si být jisti, že každá koruna / euro budou vynaloženy ve prospěch sbírky. Novinkou z naší strany je zřízený transparentní účet našeho zapsaného spolku. Myslete na to, že se vyplatí poslat třeba i 50,- Kč. Nechceme od nikoho tisícové dary, ale budeme rádi za třeba i malý příspěvek od každého z vás. Zda budeme moci podpořit všechny plánované subjekty je už jen na vás a vaší štědrosti. Srbové v minulosti stáli mnohokrát na naší straně, pomáhali Čechům a byli připraveni pomoci. Je na nás, zda budeme chtít i my v této pro mnohé z nich těžké době pomoci.

Číslo účtu: 2901611019 / 2010
IBAN: CZ9320100000002901611019
SWIFT / BIC: FIOBCZPPXXX

Sbírka končí: 30. 8. 2019