Greta, 15 jejích sympatizantů a 70 novinářů před Bílým domem

Michal Brand
15. 9. 2019
Šestnáctiletá duševně postižená švédská dívka v pátek opět zaplnila titulní strany masmediální propagandy. „Demonstrovala“ před Bílým domem. K oslavným ódám na pomatenou aktivistku se připojila samozřejmě i iDnes. V článku „Thunbergová protestovala před Bílým domem, žádala USA o ochranu klimatu“ nám studentka žurnalistiky Tereza Kučerová předkládá obvyklou agitku klima-alarmistických pomatenců. (Už tento článek naprosto perfektně vypovídá o prachbídné úrovni vzdělání na Univerzitě Karlově, kdysi špičce v mnoha oborech, unvierzitě dnes proměněné na multikulturní neo-marxistickou školu pro rychlokvašené politruky. A politručky. Jako třeba slečna Kučerová.)


V článku se dozvíme celou řadu věcí- A navrch si přečteme celou řadu ideologických blábolů. Na demonstraci Greta tentokrát všechny ušetřila svých jinak obvykle dobře přečtených a PR agenturou dobře napsaných nesmyslů. Asi jí zvlhly papíry během plavby přes oceán, během které vyprodukovala celá šaškárna s plavbou plachetnicí víc CO2, než kdyby Greta sama jen s piloty letěla soukromým tryskáčem. OSN při jejím přistání v New Yorku poslalo Grétě v ústrety 17 plachetnic, které měly symbolizovat 17 pilířů udržitelného rozvoje OSN. Zde můžete nalézt tyto „cíle“, které nápadně připomínají nabubřelá, ale zcela dutě prázdná prohlášení ze sjezdů Komunistické strany neblahé paměti. https://www.osn.cz/osn/hlavni-temata/sdgs/ Ale až někdy jindy k této rezoluci sjezdu komunistické strany, tedy přehledu prázdných funckionářských frází a blábolů Made by OSN.

Slečna Kučerová v článku píše:
„Nemůžete dýchat peníze, nemůžete pít ropu,“ provolávali před sídlem amerického prezidenta.
….

Šestnáctiletá Thunbergová získala mezinárodní pozornost inspirováním hnutí Pátky pro budoucnost, které po celém světě organizuje stávky školáků. Její aktivita získala mnoho přívrženců zejména mezi mladými lidmi, kteří po starší generaci požadovali, aby ve věci oteplování planety začala konat.

Mohou místo flákání se a buzerování ostatních něco udělat sami pro planetu. Mohou se každý pátek sebrat a jít sbírat v přírodě odhozené odpadky. Mohou čistit potoky a říčky. Mohou sázet stromy. A mohou také začít u sebe. Žádný mobil. Zanechává uhlíkovou stopu jak při výrobě a přepravě, tak při provozu. Žádný internet. Spotřeba elektřiny, potřeba elektroniky, zanechává uhlíkovou stopu při výrobě elektroniky i provozu. Oblečení a boty výhradně ze sekáče a pěkně s ním vydržet, dokud se neroztrhá. Výroba oblečení a bot zanechává uhlíkovou stopu. Navíc znečišťuje přírodu (chemický průmysl, na výrobu materiálů, chov dobytka na kůži, což je ten pověstně škodlivý metan). Žádné diskotéky, party, mejdany – to je uhlíková stopa jako hrom. Žádné výlety, žádné cestování (i kdyby jezdili na koloběžce po Evropě, tak to bude mnohem větší uhlíková stopa, než když budou pěkně tvrdnout doma.) Jídlo jen k udržení života, jen ze zdrojů v docházkové vzdálenosti, protože dovoz do obchodu zanechává uhlíkovou stopu. V podstatě si mladí eko-aktivisté mohou začít hrát na Severní Koreu v době hladomoru. A nebo – když tedy ti šestnáctiletí odborníci na vše požadují po starších generacích, ať s klimatem ihned něco udělají – nebo jim to můžeme tedy nařídit, ne? Aby to bylo demokratické, odhlasujeme, že internet, výlety, mobily, počítače, hezké oblečení, dobré jídlo a vše ostatní, co nutně zanechává uhlíkovou stopu je jen pro lidi starších generací. Protože jak nás aktivisté sami ujišťují, je to jejich budoucnost. Tak ať si ji zachrání. Nám to podle mladých aktivistů už může být stejně jedno, ne? 😉 Dělám si legraci. Vlastně nedělám tak úplně – jen dotahuji do důsledků všechny hloupé hysterické výkřiky eko-aktivistů.

Greta tedy před Bílým domem neměla žádný proslov, který by nacvičeně jako obvykle přečetla.

Podle článku Kučerové i podle článků ve všech médiích se protestu před Bílým domem účastnily „stovky příznivců Grety“. Slečna Kučerová uvádí rovnou „okolo 1500“. No, já se podíval na fotky. Pečlivě. Klasická manipulace médií – fotky z těsné blízkosti „davu“, z přikrčeného postoje fotografa. Aby nebylo vidět obrovské prázdno za prvními dvěma třemi „řadami“ lidí v malém hloučku jen okolo Grety.

Odhadem se tam podle fotek sešlo 15 aktivistů, 50 novinářů a šestnáctiletá Greta, která vypadá na 11 a rozum má na 7. (Podobně jako její matka, která vypadá na 70, obléká se na 16 a rozum má na 7.)

Ke svým příznivcům ale Greta promluvila:

„Chci říct, že jsem pyšná na každého z vás, který sem přišel. Je to ohromující. Nikdy to nevzdávejte, budeme pokračovat. Uvidíme se příští týden 20. září.“

Sakra, vzhledem k tomu, kolik jich tam bylo, jim mohla poděkovat jmenovitě jednomu každému zvlášť.

Foto:
https://www.novarepublika.cz/wp-content/uploads/2019/09/greta_thunberg-2.jpg
https://tinyurl.com/lonely-loosers https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/greta-thunbergova-klimaticka-zmena-oteplovani-bily-dum-donald-trum-aktivistka.A190913_183510_zahranicni_kuce/foto