Ministerstvo zahraničí Ruska nazvalo nové sankce ze strany USA nerozvážností a napomáháním terorismu

Avatar
Původní autoři

27. 9. 2019      hecho.msk
Ministerstvo financí USA v předvečer zavedlo omezující opatření, která jsou spojena s dodávkami leteckého paliva do Sýrie. Iniciátoři sankčního tlaku na Rusko tentokrát vlastní nerozvážností překonali sami sebe, uvedlo ministerstvo zahraničí Ruska ve svém prohlášení. Je v něm poznamenáno, že vzhledem k tomu, že vzdušné a kosmické síly Ruska v Sýrii pomáhají orgánům v boji proti teroristům, pak sankce za dodávky paliva mohou být posuzovány tak, že USA se otevřeně postavili na stranu teroristů, nad nimiž americká strana již dlouho drží ochrannou ruku.


Ministerstvo zahraničí Ruska “důrazně odsuzuje cynismus a bezcharakternost politiky Washingtonu”. Sankce zavedené v předvečer mají za cíl zabránit dodávce leteckého paliva ruské skupině v Sýrii, útočicí na odpůrce režimu Bašára Asada. V souvislosti s tím Ministerstvo financí USA uložilo restriktivní opatření na společnost Maritime Assistance – ve Washingtonu je nazývána nastrčenou společnosti Sovrachtu, který je již pod sankcemi. Na černou listinu se také dostalo pět ruských lodí a tři Rusové, kteří byli v loňském roce obviněni z dodávek petroleje navzdory zákazům.

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo dříve zveřejnil tweet, v němž obvinil Rusko z eskalace násilí v Sýrii. Domnívá se, že Moskva brání urovnání konfliktu v regionu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová