Monťanová tvrdě usadila Zelenského po rusofobním blábolení v OSN

Eva Lisovská
29. 9. 2019     usvesna
Projev Zelenského na Valném shromáždění OSN byl propadový, přesto však způsobil veřejnou odezvu. Nehledě na nové myšlenky, které se od mladého politika očekávaly, maximálně kopíroval Porošenkovu agresivní a úplně hloupou protiruskou rétoriku. V souvislosti s tím kyjevská advokátka Taťana Monťanová na svém kanálu YouTube v maximální možné míře Zelenského zkritizovala. Správně si všimla všech nezdařených okamžiků projevu ukrajinského prezidenta a vyzvala ho, aby “přemýšlel makovicí”.


Byla pobouřena, zaprvé, příběhem operního pěvce, který nebyl s to vysedávat v Paříži, a proto odjel střílet do svých spoluobčanů. Podle názoru Monťanové tento “dojemný příběh” není vhodný k předvádění úsilí ukrajinského vůdce po míru. Vždyť úmrtí kulkou muže, který střílel na své z granátometu, je zákonitým a očekávaným výsledkem.

Za druhé, předvádění kulky z tribuny je levné číslo, za něž byl nejednou zesměšněn Porošenko, který také rád, stejně jako jeho kolega, přivážel všelijaké haraburdí na Valné shromáždění OSN.

Zatřetí, pokus o zastrašování publika třetí světovou válkou mírně řečeno selhal. Není třeba takto vyzývat k míru, autoři projevu za to jasně zápočet nezískali.

Monťanová poznamenala, že Zelenský měl zaujmout kreativnější přístup, aby si pak před poloprázdným sálem nedělal ostudu. Koneckonců vedl 95. kvartal (společnost pro produkci zábavných pořadů, pozn. překl.). Z tohoto důvodu kyjevská právnička navrhla Zelenskému, aby příště přitáhl klavír a zahrál na něm svým reprodukčním orgánem.

Nakonec mohl vylézt na tribunu jako Greta, uspořádat úskokem hysterii a upoutat posluchače. Je pravda, že ukázaná kulka se špatně slučuje se slovy o míru. Podobně jako hrozba třetí světové války ze strany hlavy státu, kde je občanská válka, se kterou se ani nesnaží nic dělat. I když možnosti pro to přece jsou.

Kromě toho bylo poznamenáno, jak obratně Trump Zelenského využil k odstranění svých konkurentů. Ukrajinský prezident nyní vypadá obzvlášť hloupě po výroku, že generální prokurátor je jeho loutka.

Nyní mu kdokoli může vyčítat angažovanost a politické trestání konkurentů, až po samotného Bidena, což zjevně pomůže ukrajinskému vůdci získat nové protivníky.

Dnes je stále více lidí nakloněno myšlence, že Zelenský jednoduše nedorostl k tomu, aby se dostal do hlavní ligy světového KVN (televizní humoristické hry, pozn. překl.), a jeho maximální úroveň je 95. kvartal.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová