Na jiný režim jiný metr

David Hilbert
28. 11. 2019
Dne 18. června tohoto roku znásilnil, zranil a okradl africký migrant – strpěnec, který byl ten den ráno propuštěn z věznice v Drážďanech, u obce Lukavec šestnáctiletou dívku z Terezína. V současnosti se případ dostal před soud.


Skutečnost, že onen muž tvrdí, že slyší hlasy, že k nám připlaval na delfínu a občas se bezdůvodně směje, může znamenat, že nakonec bude prohlášen za nepříčetného a vyvázne bez trestu. Jen s potupným vyhoštěním zpět do Německa.

Každopádně v současnosti je pachatel ve vazbě a policie ČR usilovně pátrá po autorech nenávistných komentářů na jeho adresu na Internetu.

Pro zajímavost uveďmě nějaké statistiky, vydávané Českým statistickým úřadem, které mají vztah ke kriminalitě cizinců v České republice.

Zatímco počet cizinců obviněných z nějakého trestného činu od roku 2013 neustále roste, počet odsouzených víceméně stabilně klesá.  Zdroj: czso

Přitom právě pokud se týká trestného činu znásilnění, tak cizinci-muži, zdržujících se na našem území, kterých je přibližně 5% z celkového počtu všech mužů, jsou zodpovědní za 18% těchto případů.  Zdroj: statistikaamy

Bez zajímavosti také není připomenout dva dny starou zprávou o tom, že představitelé minulého režimu jsou po mnoha desetiletích trestně stíháni za skutky, kterých se sice sami nedopustili, ale věděli o nich.

Konkrétně šlo o střelbu po tzv. narušitelích státní hranice, která pravděpodobně ve většině případů proběhla zcela v souladu s tehdy platnými zákony. Narušiteli nezřídka byly nebezpečné a ozbrojené osoby, které neváhaly brutálně zavraždit každého, kdo se jim postavil do cesty, jak nám předvedli třeba bratři Mašínové.

Podle dnešního pohledu a novodobých hodnot se tedy tito pohraničníci měli nechat v klidu zastřelit a nikterak nepřekážet oněm osobám v přechodu hranice, kterou měli za úkol střežit, ani v páchání jiné trestné činnosti. Stejně, jako jim tam nikdo nepřekáží dnes.

Pakliže Jakeš, Štrougal a Vajnar mají být za každý jednotlivý incident trestně odpovědní proto, že tenkrát nezměnili zákony tak, aby se střelbě zabránilo, přestože mohli, měli bychom se dnes zamyslet nad analogickou trestní zodpovědností za jednotlivé zločiny migrantů u těch, kteří v minulosti naše zákony změnili, přestože nemuseli. Tedy těch, kteří způsobili, že naše hranice mohou volně oběma směry překračovat zločinci a páchat u nás trestnou činnost. Jakož i těch, kteří ani v dnes tuto skutečnost nijak neřeší, přestože mohou.

Pozn. red. I.D.: Při úrovni některých soudních znalců je možné, že nerozeznají simulaci a rovněž je možné, že uplatní dosti rozšířené mínění, že trpí-li někdo psychózou, má být absolutně ze všeho vyviněn. Zastávám důsledně názor, že duševní porucha vyviňuje jen v případech, kdy jednání pachatele vyplývá z jeho choroby, nikoli, že z psychózy vyplývá každé jednání psychotika. Je nepravděpodobné, (i když nikoli v konkrétním případě vyloučené), že by znásilnění bylo důsledkem duševní poruchy. 

https://ceskoaktualne.cz/2019/06/zpravy-z-domova/okamuru-nasal-cro-co-jsem-si-to-dovolil-rict-ze-ji-znasilnil-migrant-z-afriky-silena-jizda-redaktorky-doufam-ze-ten-rozhovor-odvysilaji/

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2848010-policie-proveruje-nenavistne-komentare-vuci-redaktorce-cro-na-okamurove-facebooku