Mravnost nade vše, ale jenom u někoho

Růžena Chrastekova
9.12.2019 VašeVěc

I kdyby si hlasivky za kecpultíkem v Parlamentu vykřičeli, stokrát své lži dokola omílali někteří politici, na pódiích demonstrací političtí aktivisté ty samé lži se snažili manipulativně vtloukat demonstrantům do hlav a novináři z řad presstitutů opět ty lži psali úderně pořád, ta skutečná pravda nakonec stejně vyjde najevo. A pokud se prokáže, relevantně anebo přímo nezávislým soudem, že Andrej Babiš porušil naše platné zákony, ať je po právu potrestán.


Budou-li ale všechna ta obvinění, která dnes padají, ty rozsudky přímo, stát na vodě, dojmech a jevení se, je to jenom nechutná štvanice a v samé podstatě špinavá politika.

Už jenom to, že je nějaká závěrečná auditná zpráva úředníků z EU vydávána těmi shora zmiňovanými za konečné řešení celé kauzy, přímo rozsudek nějakého soudu, proti kterému není odvolání ani dovolání, je podvod, neskutečná lež.

Ta zpráva, která mimochodem měla zůstat v režimu neveřejné a stejně už koluje v médiích, bude ještě připomínkována, rozporována. Navíc všechna ta doporučení v ní nejsou žádným rozsudkem, ani nařízením, ale doporučením, nezávazným, protože jednoduše ti auditoři, v podstatě úředníci, nemají žádná práva nikomu nic nařizovat. A beztak jsou jenom opsaná z udání, která jim, auditorům, doručili místní udavači Piráti a lidovec Zdechovský, možná ještě pár nejmenovaných zrádců a udavačů z řad těch, kteří urputně touží svrhnout premiéra.

Je-li ve zprávě auditorů z Brusele, jak je psáno v tomto článku (ZDE), konstatováno, že Andrej Babiš splnil svou zákonnou povinnost, ale hned následovně šermováno pojmy jako “má páky” (jaké páky?), “výrazně se podílí” (jak konkrétně?).

Nezajímavé není ani konstatování auditorů „formálně naplňuje zákonné požadavky, ale ve skutečnosti je proti smyslu zákona“ a nemělo by být uznáno platným.”

Jaká je ta skutečnost, proč nejsou konkrétní? Jak mohou oni vykládat smysl našeho zákona? Jak že nemělo být uznáno platným, když platným bylo našimi oprávněnými institucemi uznáno?

Vrcholem stupidního způsobu vyjadřování se (nevěřím ale, že to taky neměli, neopsali z obsahu udání) ve zprávě je toto: „V tomto světle se jeví, …” Takže světlo získali nasvícením Pirátů a jiných udavačů, zřejmě, a zjevilo se jim, že to tak asi bude.

Celá tato nechutná taškařice s nějakou auditní zprávou, ve světle těch neosvětlených dojmů a jevení se, není nic jiného, než pákou, kterou má být svržen, sesazen, zlikvidován premiér České republiky a jeho vláda, vzešlá z řádných, svobodných a demokratických voleb.

Pořád je to ale jen nějaká auditní zpráva, žádný rozsudek a udělení trestu, byť si jí takto mnozí vykládají a na jejím základě se tady snaží provést převrat, puč.

Tak jednoduché to je.