Neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde

TARAS2
5.12.2019  TarasovaTerasa
To je v kostce dnešní rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Zemana. Dopadlo to podle očekávání, podle, tak, jak se justice a souvisící státní orgány chovají po celých třicet let a opakovaně potvrzují, že jsou onou žábou na prameni, kazišukem, rozvracečem společnosti, morálky a demokracie, parazitem. A jsou na světelné roky vzdáleny od přijímání spravedlivých odměn za svou esenciálně mizernou práci. A nic jiného než revoluční právo je nedonutí pracovat tak, aby si mzdu alespoň z části zasloužily. A protože revoluční přístup je v současné prakticky okupované zemi vyloučen, protektoři nesvolí, je situace zabetonována na věky, podobně, jako se zdála být zabetonována komunistická diktatura. Která se ovšem ve srovnání se současným stavem začíná jevit v růžových barvách. Jak říkával český agent CIA nejvyššího řádu, to jsou ty paradoxy.


K věci samé: justice (a SZ a policie neméně) se opakovaně podílí na vytváření rozvratu na politickém jevišti. Odhlédneme-li od toho, že úmyslně jenom přihlížela obrovskému rozkradení státního majetku v devadesátých letech i později, vždy pak ve zlomových bodech politického vývoje působila jako reakční a škodlivá instituce. Můžeme si připomenout nepotrestané odstranění poslance Sládka ze sálu při volbě prezidenta, zamítnutí zákonodárnou mocí požadované změny ústavy ve věci většinového volebního systému, zmařenou parlamentní dohodu o zkrácení volebního období a o předčasných volbách s Melčákovskou groteskou na práva poslance, což těžce poznamenalo politickou stabilitu na další léta, modrácky motivované zamítání všech žalob na pravičácké fauly a trestné činy, viz Drobil, Tluchořovo trio, Nagyová/Nečas, Rittig, ponechání korupčního zisku Alexandru Novákovi – a desítky a možná stovky dalších idiotských rozhodnutí.

V této justiční bažině se jako štiky pohybují i státní zástupci, kteří by měli dohlížet na konání policie a místo toho podporují její nečinnost ve zřejmých porušeních zákona na straně jedné a pak na straně druhé spolupracují při trestním stíhání na politickou objednávku vyvolaném. Což je právě případ Čapího hnízda.

Až tragikomická neschopnost policie a státního zastupitelství racionálně, rychle a kvalifikovaně posoudit zcela jednoduchou záležitost, jejíž průběh je dokumentován písemně do nejmenších detailů, se dnes, po létech od zahájení vyšetřování, dočkala panoptikálního vyvrcholení. Toto letité otálení, které je způsobeno právě onou politickou objednávkou před volbami 2017 a přitom neexistencí materiální, věcné podstaty onoho „trestného činu“, korunoval státní zástupce Zeman oním vyjádřením z titulku. Místo aby zaťal zuby a tuhle pitomost konečně smetl ze stolu, přidělal ke kakancům policie a státního zástupce do spisu další právnické hovínko. Prý bude něco nutné došetřit a něco i jinak po právní stránce vyhodnotit. Napadá mě, že bude nutné došetřit, jestli se náhodou ti dva zbylí trestně stíhaní nestýkali intimně a tím pádem i bude třeba přehodnotit, zda náhodou nešlo o Mee Too. A to by si Babiš škaredě odskákal, nemluvě o držkové od Moničky.

Nic by nepotěšilo mé staré srdce víc, než kdyby si nějaký oligarcha konečně šel sednout. Vnímal bych to jako ideovou a nadpozemskou spravedlnost, odplatu za to, co tihle šmejdi už natropili a tropí dál. A nenosil bych Andymu do vězení koblihy, ale chodil ho šťourat přes mříže do žeber klacíkem.

Jenže: když se tenhle premiér jeví po těch packalech v posledních létech jako nejmenší škůdce, ba i nějaké plus body urval, tak z tohoto pohledu je zuřivá snaha o jeho odstavení nevysvětlitelná. Kde byla ta plná Letná ve chvíli, kdy Topolánek s Nečasem mrvili morálku v tomto státě do podoby Drakulova zámku v Karpatech?

Opakuji posté: pokud nebyly v žádosti o dotaci uvedeny (záměrně) nepravdivé údaje, a to je zjištění, které zabere schopnému vyšetřovateli týden, tak se prostě o trestný čin nejedná a není co vyšetřovat. Umělé vytvoření malé firmy, její odtržení od giganta, aby se vyhovělo dotačním podmínkám, je sice nehezké, možno říci i amorální, protože obyčejný občan takovou možnost k obohacení nemá, ale při splnění podmínek z rozhodnutí o dotaci není trestné, není to podvod, stejně jako není trestný amorální charakter celého tohoto zkurveného kapitalistického systému.

A poslední co by mě zajímalo je to, jestli náhodou náklady na Chovancův danajský dar ČSSD před volbami, na vyšetřování případu Čapího hnízda, už náhodou nestály víc, než ta padesátimilionová a navíc už vrácená dotace.

A už úplně poslední je postřeh, jestli pracovníci Olafu, který se do věci také namotal, stejně jako auditoři Evropské komise, kteří posuzovali druhou Babišovu kauzu, střet zájmů, náhodou sami nejsou v gigantickém střetu zájmu, protože je jejich logickým cílem to, aby se do Bruselu vracelo co nejvíc peněz z již poskytnutých dotací, aby měla Eunie na jejich nehorázně vysoké platy byrokratických darmožroutů.