Stal se Babiš s Koudelkou součástí deep state v Česku?

Jiří Vyvadil

Jiří Vyvadil
1.12.2019 VašeVěc
Žijeme ve světě, kdy nejvýznamnější státníci EU usilují v rostoucí míře o spolupráci s Vladimírem Putinem. Prezident Francie Emanuel Macron, který zdá se nejaktivnější z evropských hlav států už prakticky rok razí tézi Evropy od Lisabonu po Vladivostok, tvrdí, že Evropa bez Ruska není Evropou a bez něho zanikne, tvrdí, že NATO by mělo skončit s nepřátelstvím vůči Rusku a Číně a že NATO prožívá svou mozkovou smrt.


Usiluje a bude usilovat i o bezpečnostní spolupráci s Putinem. Konečně vidí, že Putin na Blízkém východě od severu až po státy Perského zálivu zařídí prakticky vše i tam, kde Francie na to nemá a USA už o to nestojí. O spolupráci rovněž stojí, možná méně hlasitě Angela Merkelová a její dohoda o Nord Streamu II přes odpor Trumpa, byrokracie v EK, Ukrajiny, Polska či Pobaltí je – klobouk dolů – mistrovským kouskem vytrvalosti a politické síly. S italskými premiéry i prezidenty, ale i opozičním Salvinnim je Putin jedna ruka, stejně jako s rakouským kancléřem Kurzem i rakouským prezidentem van der Bellenem, s Viktorem Orbánem si tykají…

A mimochodem, i když Trump bojuje proti Nordstreamu II, zároveň stále opakuje, že bez Ruska nelze řešit světové problémy. Čili tak nějak podobně jako Macron.

A do toho premiér Babiš hovoří o agresi Ruska na Ukrajině ani slovem se nezmíní o Banderovcích, zatímco svolavatel Normandského formátu prezident Macron chválí Rusko za obrovský posun v jednáních na Ukrajině. Ví vůbec Babiš, co mluví. Neví…

A teď už Babiš vyhrožuje Rusku co nejtvrdší odvetou za Tomanovy problémy se spojením. A co Putinovi udělá… Připomíná mi pohádku: S čerty nejsou žerty…. A tatínek vám vyhlásí válku. No prostě stáhneme našich 250 vojáků z Mali a hrrr na Putina…

Toto je země se znovuobrozenou studenoválečnickou rétorikou. Země chytré a moudré většiny národa, ale tupých politiků.

Víte, začal jsem stále přemýšlet, proč se Andrej Babiš objevil v Americe s tím Koudelkou. Kde se vzal, tu se vzal, byl po jeho boku a oba se nechali nabrífovat od šéfové CIA, která kdysi propagovala waterbording.

Když sem tam čtu připomínky, že jednání našich politiků jsou příkazem Trumpa, kategoricky to popírám. Deep state, souhrn různě propletených spikleneckých tajných služeb, zejména CIA, ale i FBI tvoří páteř na odstranění prezidenta Trumpa. A Koudelka každým svým výrokem znovu a znovu nastoluje nepřátelství Ruska a Číny… Mimochodem. To ale Macron neříká a ohledně Ruska to rozhodně neříká ani Trump.

Žalostně opět jako v případě údajné ruské otravy plukovníka Skripala selhal Andrej Babiš, když se nepostavil proti pokusům na odstranění památníku maršála Koněva. To by se nestalo ani za premiéra Klause, Paroubka, ale ani kupodivu Nečase, který byl posledním z premiérů, který do Moskvy a později i Číny jel. Jo Topolánek, jak správně říkal starý Klaus, byl naprosto falešný a naprosto prázdný a navíc dnes už jako trvalý alkoholik se z něho stal sprostý hulvát podobně jako Kalousek. Taky byl dříve jako jediný na Ukrajině a v té ostudě jej Babiš následoval.

Když starosta Řeporyjí – hulvát z ODS – chce postavit pomník generálu Vlasovu, oblečenému do nacistické uniformy, jehož armáda spadala pod Norimberský proces, očekával bych, že Babiš alespoň něco řekne…

Neřekne. Kdykoliv se ho prezident zastane, už mlčí. Možná má společně s Koudelkou úkol Zemana tlačit do kouta.

Mimochodem až v lednu zase chvilkaři budou útočit na Babiše, bude mi to naprosto jedno.

Už fakt někde praskla tětiva…

Fakt bych ocenil, aby s námi Rusko přerušilo veškeré diplomatické styky. Ať jsme klidně jediní z EU.

Tato země si spojenectví Ruska na rozdíl od Francie, Německa, Rakouska, Maďarska či Itálie a dalších desítek zemí světa nezaslouží.

Seďme si tady v tom zatuchlém rusofóbním dvorečku a opakujme si po vzoru Ukrajiny či Polska, že se ukazuje, jak jsou ti Rusové zlí a nepřátelští.