Ruský tisk: Nyní není pochyb – Boeing sestřelila Ukrajina!

-kou-

13.1.2020  RusVesna.su a PrvníZprávy
Írán uznal odpovědnost za sestřelení ukrajinské Boeingu 8. ledna poblíž Teheránu. Ministerstvo zahraničí uvedlo, že útok byl výsledkem fatální chyby ve výpočtu protivzdušné obrany.

Ta čekala odvetnou akci USA poté, co zasáhla americké vojenské základny v Iráku. Zároveň, pokud vezmeme v úvahu práci západní rozvědky, je nemožné nevykreslit paralelu s tragédií letu MH17. Západ svým jednáním tak skutečně uznal vinu Ukrajiny za pád malajského Boeingu v Donbasu, uvedl portál „rusvesna.su“.

Již 9. ledna Kanada a Spojené státy současně zveřejnily údaje, které naznačují, že raketa zasáhla ukrajinský Boeing. Dvě tepelné dráhy, radarový provoz. Teherán si pravděpodobně uvědomil, že kdyby neučinil oficiální prohlášení, západní média by znovu vytvořila obraz toho, co se stalo, což by bylo pro Írán ještě horší.

Současně se ukrajinské delegaci, která přijela do hlavního města republiky neukázali kabinu letounu rozstřílenou šrapnely, dokud se ministerstvo zahraničí oficiálně nepřihlásilo za vinného. To znamená, že kdyby se Teherán vydal jinou cestou s „hmotným důkazem“, mohlo se stát cokoli.

Vrátíme se do roku 2014. Rusko stále nemá možnost se seznámit s „věcnými důkazy“ demonstrovanými v Nizozemsku. A co je nejdůležitější, kde jsou všechna provozní a přesná zahraniční zpravodajská data po havárii malajského Boeingu, která v této dnešní situaci ve skutečnosti přinutila Írán k přiznání viny?

Proč se místo toho na Rusko snaží pět let nesmyslným způsobem hodit odpovědnost za tragédii, a to nikoliv vlády, ale skupina nesrozumitelných a málo kompetentních lidí, kteří tvrdohlavě ignorují všechna fakta proti „hlavní linii“.

Americké satelity byly v době útoku nad Donbasem, o čemž svědčí americké prohlášení o dostupnosti satelitních snímků. Není známo, že by byly ukázány.

A záběry z ruských satelitů, jasně ukazují na 2 samohybné zbraně “Buk-M1” v oblasti osady Zaroščenskoje, které bylo ovládáno ukrajinskou stranou, a “vyšetřování” ignorovalo obrázky pohybu vojenské techniky ukrajinské armády. Nicméně, stejně jako jiné důkazy Ruské federace, stále nebyly k materiálům přidány.

Samotný „vyšetřovací tým“ JIT, jehož úkoly nebyly od počátku zaměřeny na hledání pravdy, není nic jiného než „najít východisko“ v případě selhání plánu. Za tento podvod budou odpovědní „nezávislí vyšetřovatelé“ a rusofobové z Bellingcatu a Washington bude z obliga.

Jinými slovy, kdyby se Rusko zapojilo do havárie malajského Boeingu, hned druhý den by se objevily důkazy, což potvrzuje působení zahraničních zpravodajských služeb v případě tragédie v Íránu.

Poslanec DLR Vladislav Berdičevskij komentoval tuto situaci takto:

„Zdálo by se zcela logické, že spirála další fáze démonizace Íránu a Ruska spojí zříceni RS 752 s MH17.”

Ale nespojila. Ani mainstreamová média, ani Trump, ani Trudeau.

Protože v tomto případě, dokonce i uhranutí lidé na Západě, který věří každému „kecu“ CNN nebo Fox News, nedej Bože, si vzpomenou na stejnou hysterii v létě 2014 a zeptají se: „A co vyšetření MH17? Zdá se, že všechno bylo stejně jasné, ale kdo byl přesto zodpovědný, a proč nebyli pachatelé nalezeni ani po 5,5 letech?”…

“Nedej Bože, aby začali myslet a porovnávat situaci,“ uzavřel portál rusvesna.su.

(kou, prvnizpravy.cz, rusvesna.su, foto: arch.)