Trump: USA porazily Islámský stát, Američané navíc vynalezli písmo a z Adamova žebra stvořili Evu

Michal Brand
15. 2. 2020
…Nebo tak nějak vlastně celá historie vypadala. Aneb Make America Great Again. A když už to nejde, aby Amerika BYLA opravdu velká, tak stačí lhát a tvrdit, že velká je. Nějakou dobu to taky bude fungovat.
Donald Trump měl předvolební Poselství o stavu Unie.
Jeho plné znění v originálu je například ZDE   nebo i v médiích ZDE.
V jeho rámci zmínil Donald Trump celou řadu věcí…


Zaměřil se především na ekonomické úspěchy USA, které jsou samy o sobě také velice diskutabilní, protože dosáhnout ekonomického růstu a nízké nezaměstnanosti při zadlužování tempem 1 trilionu dolarů ročně není zase až tak obtížné. Je to jako vzít si před Vánoci bezúčelový úvěr u banky a vyrazit na nákupy. Smutné období nastane, až když přijde čas splácet. A to platí jak pro nezodpovědné spotřebitele, tak pro nezodpovědné a k bankrotu směřující USA.

Dluh USA se již zcela vymkl kontrole. Dokonce i oficiálně přiznaný dluh federální vlády je nesplatitelný jinak než vyhlášením státního bankrotu. Jeho výše je taková, že při tržních úrokových sazbách (tedy sazbách určovaných trhem a nikoli nezodpovědnou a antitržní politikou centrální banky, která mimochodem sama o sobě je v rozporu s Ústavou USA), tedy při tržních úrokových sazbách by americká vláda byla schopna splácen jen úroky za předpokladu přibližně ztrojnásobení daní. A to by americké vládě ještě nezůstal ani cent na normální provoz. Kdyby měla americká vláda platit jen tržní úrok a jen běžné výdaje federálního rozpočtu, musely by daně být někde na úrovni okolo 70-80%. Ale zatím stále ještě funguje argument „buď se budete tvářit, že má dolar hodnotu, nebo vaši zemi celou rozbombardujeme“. Americký dolar je v zásadě kryt americkými bombami a bezohlednou ochotou Američanů tyto bomby naházet na hlavu komukoli na světě.

Pozn.: I v této oblasti došlo v uplynulém období k celé řadě událostí, které signalizují poměrně silně nadcházející zásadní změny. Základní pilíř stability resp. samotné existence amerického dolaru a americké ekonomiky založené na bezuzdném utrácení peněz, které USA nemají a nikdy mít nebudou, tedy tento základní pilíř existence dolaru dostává v poslední době závažné trhliny a jakoby stále rychleji se drolí americké globální postavení agresivního psychopatického násilníka s narcisistními, super-egoisitckými a super-egocentrickými sklony a mesiášským komplexem navrch, který může všem diktovat, nařizovat, vyhrožovat. Jak řekl už „nositel Nobelovy ceny Míru za správnou, tedy ne-bílou barvu pleti“ Barack Hussein Obama – USA prostě občas musí někomu zkroutit ruku, aby ho donutily udělat, co chtějí a co by ten ubožák postižený americkým dobrem jinak neudělal.

Stačí se podívat na poslední události. Irák, okupovaný Irák požaduje odchod americké okupační armády (která stejně stabilitu jen narušuje ostřelováním protiteroristických jednotek irácké armády a iráckých milicí a ke stabilitě země tak přispívá záporně). Až hitlerovské vyhrožování ze strany Trumpa a amerického režimu „sankcemi jaké svět ještě neviděl“ přiměje iráckou vládu „dobrovolně“ „souhlasit“ s prodloužením pobytu amerických okupantů. A vyhrožovat Iráku sankcemi, jaké ještě Irák nezažil je hodně daleko za hranicí té nejzákladnější lidskosti, té nejzákladnější lidksé slušnosti, protože ty předchozí sankce mají na svědomí několik milionů mrtvých Iráčanů, včetně minimálně půl milionu mrtvých iráckých děti. Takže vyhrožovat Iráku sankcemi, jaké Irák ještě nezažil, je stejně odporné, milý Donalde, jako kdyby někdo vyhrožoval Židům táborem, jaký ještě Židé nezažili.

Filipíny požadují odchod americké armády. Pokus o převrat ve Venezuele zřejmě skončí neúspěchem, i když k úspěchu převratu přispívala hloupost socialistické Madurovy vlády jak jen mohla. Plynovod Nord Stream 2 bude patrně zprovozněn i přes zcela bezprecedentní vyhrožování americké vlády dokonce i evropským „spojencům“ (vazalům). Turecko nakupuje zbraně od Ruska, i přes hysterické vyhrožování ze strany USA různými odvetami, sankcemi a kde čím. Indie také nakupuje zbraně od Ruska – a opět i přes vzteklé řvaní amerického režimu a vyhrožování sankcemi a kdo ví čím ještě.

 Plán rozvrátit Sýrii za pomoci islámských teroristů zcela zřejmě nevyšel – a během této snahy USA a jejich spojenců z ISIL ztratily USA nejen značně prestiže, ale především ztratily úctu a respekt, protože se jasně ukázalo, že politika USA je destruktivní, sobecká, bezohledná ke všem ostatním a naprosto bezskrupulózní. A ukázalo se to tak jasně, že před tím nemůže zavírat oči už ani jinak skoro-slepé a vždy-pro-USA publikum (alá čtenáři idnes). Afghánistán je pro USA takový nový malý americký Afghánistán – jako měl být Afghánistán pro Sovětský Svaz „sovětský Vietnam“ v narážce na americkou potupnou porážku ve Vietnamu, tak dnes je Afghánistán i pro USA další potupnou porážkou a je tedy vlastně „americkým sovětským americkým Vietnamem“. Kruh se uzavřel. S krutou ironií, jak už to historie mívá ráda.

Co na řeči Donalda Trumpa bylo nicméně opravdu pikantní, bylo jeho vychvalování se za porážku Islámského státu a za rozhodný boj proti terorismu.

Nu, milý Donalde, tvoje vláda, tvoje administrativa pokračovala ve šlépějích tvých předchůdců, těch tebe předcházejících loutek temných struktur moci deep state. Tvoje vláda, Donalde, podporovala, financovala, vyzbrojovala a cvičila islámské teroristy z AlKajdy a Islámského státu. Tvoje vláda, Donalde, islámským teroristům dodávala peníze i zbraně. Tvoje vláda, Donalde, všemožně podporovala islámské teroristy z AlKajdy a Islámského státu a to včetně propagandistické podpory. Tvoje vláda, Donalde, bombardovala vojáky syrské armády na území Sýrie bojující proti tvojí vládou podporovaným teroristům a masovým vrahům (z „demokratické opozice“, tj. z AlKajdy a ISIL). To tvoje vláda, Donalde, pálila rakety na Damašek kdykoli tvoji miláčkové z Islámského státu a AlKajdy přišli s dalším fake videem „AlKajda prohrává a tak zlý Asad vraždí nebohé děti sarinem“.

To tvoje vláda, Donalde, zpřísňovala sankce proti legitimní a minimálně na tamní poměry velice demokraticky a svobodně zvolené vládě Sýrie, a to kdykoli začali prohrávat spojenci tvojí vlády, teroristé z AlKajdy a ISIL. To tvoje vláda, Donalde, vyhrožovala celému světu a nutila i evropské a další země zavádět sankce proti Syrské republice na podporu islámských teroristů. To tvoje vláda, Donalde, řvala a vyhrožovala a uvalovala sankce na Rusko, které šlo na pomoc Sýrii, na pomoc syrské legitimní a velice rozumné vládě Bašára Assada a vlastně – je to tak i kdyby to stokrát znělo jako fráze – které šlo na pomoc všem slušným a normálním lidem v Sýrii. A tvoje vláda, Donalde, se vždy postavila výhradně na stranu islámských teroristů.

Když irácká vláda před několika málo lety žádala od tvojí vlády, Donalde, leteckou podporu při bojích s islámskými teroristy z AlKajdy a ISIL, a pořád marně, tak dokonce veřejně prohlásila, že se obrátí se žádostí o vojenskou podporu na Rusko. Protože tvoje vláda, Donalde, nikdy proti islámským teroristům doopravdy nebojovala a naopak je podporovala jako svoje fakticky užitečné idioty v boji za rozvrácení Sýrie a dalších zemí v sousedství zemí Evropské Unie a v sousedství Ruska. Aneb – praktická realizace známé americké strategie „vyhrajeme tak, že všechny ostatní poškodíme, a to včetně těch, kteří si myslí, že jsou našimi spojenci; my je při té naivní představě necháme a stejně jim nas…e do bot, kdykoli budeme moci“. Jak to řekl Henry Kissinger – Amerika nemá přátele, má jen svoje zájmy. A jak říkám já – jen hlupák si myslí, že snad je pro Ameriku přítel nebo spojenec, je vždy jen momentálně užitečný idiot. A to přinejlepším. Pozn.: O strategii USA, která musí být podle představ klíčových stratégů americké zahraniční politiky nutně zaměřena na poškozování všech ostatních zemí a to včetně zemí Evropské Unie – viz. např Richard Perle, How to Win War on Terror, kde tento vůdčí stratég zahraniční politiky USA (z kruhů New American Century, American Enterprise Institute, Trilaterální komise atd.) otevřeně říká, že evropské země jsou příliš silnou konkurencí a musí být proto za každou rozvráceny a zničeny (což se Američanům s pomocí debilních evropských politických kariéristů a „nezávislých“ aktivistů úspěšně daří),

A když už ISIL a AlKajda, tedy spojenci tvojí vlády, Donalde, prohráli, protože je Rusko a Sýrie porazily (a v Iráku šíítské milice za podpory Iránu také porazily ty tvoje miláčky z Islámského státu a AlKajdy), tak jsi ještě z tupé pomstychtivosti dal rozkaz k zavraždění íránského generála Soleimaniho, který vedl a organizoval boj íránských jednotek a šíítských milicí proti Islámskému státu a AlKajdě. Společně s generálem Soleimanim jsi nechal zavraždit vrchního velitele šíítských iráckých milicí al-Muhandího. Ten velel iráckým milicím bojujícím proti Islámskému státu a AlKajdě, které mj. osvobodily Nadiu Murad, jezíídskou dívku, nositelku Nobelovy ceny míru, dívku, která byla mučenou, týranou a zneužívanou sexuální otrokyní tvých spojenců z Islámského státu, Donalde.

https://ahtribune.com/world/north-africa-south-west-asia/iraq/3822-nadia-murad-abu-mahdi-al-muhandis.html

https://ahtribune.com/images/Nadia_Murad_Abu_Mahdi_al-Muhandis_91a05.JPG

Pozn.: Generála Soleimaního jsi navíc nechal zavraždit, Donalde, když přiletěl legálně na mezinárodní letiště v Baghádu na oficiální jednání s iráckou vládou. Kdyby nic jiného, Donalde, tím jsi na věky urazil všechny Iráčany. Zbaběle a ze zálohy jsi nechal zavraždit jejich hosta. Ani tohle Iráčané USA nezapomenou. Mark my words. Ale zatím musí poslouchat – a tak „souhlasí“ s další přítomností okupačních jednotek USA a jejích vazalů, jejichž jediným úkolem je dodávat zdání legitimity celé té neslavné americké okupaci Iráku.

Takže, Donalde, o americkém „boji proti terorismu“ bys měl mlčet. Stejně jako všichni američtí politikové příštích padesát let. Jinak to je a bude, jako kdyby o svých zásluhách na porážce nacismu vykládal třeba Martin Borman. A Adolf Eichman by pak pohovořil o tom, že vlastně zachraňoval Židy před holokaustem.

Porážka Islámského státu a AlKajdy v Sýrii a Iráku je zásluhou Ruska, je zásluhou legitimní vlády Sýrie v čele s Bašárem Assadem, je zásluhou Iránu a jeho vlády, která pomohla jak materiálně tak lidskými zdroji v boji proti islámským teroristům. A vítězství nad islámskými teroristy je především zásluhou lidí v Sýrii a Iráku, kteří se postavili proti islámským teroristům z amerických přidružených para-vojenských jednotek zvaných AlKajda a Islámský stát.

Islámští teroristé v Sýrii a Iráku byli poraženi USA navzdory. Porážka islámských teroristů je významným neúspěchem americké geo-politické strategie, kterou i ty, Donalde, realizuješ jako poslušný pamprlík zločinných struktur skryté moci amerického (/globálního) deep state.
MAGA zřejmě znamená „budeme lhát, jak jsme úžasní a skvělí a přivlastníme si všechny úspěchy všech a svoje vlastní totální neúspěchy označíme za úspěch“. Aneb kníže Potěmkin má nové heslo: „Make Amerika Great Again“. Ještě tu trávu u Bílého Domu bys měl, Donalde, nechat natřít barvou, aby byla zelenější a vše bylo radostnější a tak jako víc emericky great…

Vlastně jsi, Donalde, mnohem horší než všichni tvoji předchůdci. Mnohem horší než nemít vůbec žádné očekávání, žádnou naději na pozitivní změny od politiků, je naděje na pozitivní změnu – zklamaná, podvedená a zneužitá.