USA v bouři

Maru
26.6.2020  Zvědavec

Před 14 dny nařídila demokratická primátorka Seattlu Durkanová policii, aby vyklidila svou budovu ve východním okrsku a umožnila tak demonstrantům Black Lives Matter (BLM) a Antify vytvoření autonomní svobodné zóny bez policie CHAZ, později přejmenované na CHOP  (‘Capitol Hill Occupied Protest’).

Ještě před 14 dny tvrdila tato politička Demokratické strany, že Seattle s autonomní zónou bez policistů CHAZ/CHOP možná čeká „léto plné lásky“.

Po 14 dnech, ve kterých se CHOP během nocí měnila na zónu rabování, znásilnění, loupeží a dalších trestných činů, oznámila tatáž primátorka, že CHOP bude v blízké budoucnosti vyklizena a policie se do východního okrsku vrátí.

Jenže mezitím stál tento šílený experiment život místního 19letého černošského rapera a další dva muži byli postřeleni.

Není to příliš vysoká cena za volební kampaň Demokratické strany?

Protože hysterie kolem smrti černošského zločince Floyda – s poklekáváním policistů a představitelů Demokratické strany před barevným obyvatelstvem, s bouráním soch, s vyhazováním profesorů z univerzit a novinářů a bloggerů z práce, pokud jejich názory nesouzní s BLM – nic jiného není.

Nejmenovaný americký profesor (ve výborném Kechlibarově článku) tvrdí, že pokud přispějete na hnutí BLM, nepřímo tím financujete letošní prezidentskou kampaň Joea Bidena.

Protože všechny dary BLM jsou okamžitě přesměrovány na charitu ActBlue, což je organizace, jejímž primárním cílem je financovat volební kampaně kandidátů za Demokratickou stranu.

Pokud se podíváme, kdo financuje ActBlue a související organizace ActBlue Charities, ActBlue Civics a ActBlue (PAC), narazíme na neziskovku Tides Foundation (Tides Nexus).

Mezi lety 2001 – 2018 poskytla tato neziskovka liberálním levicovým organizacím včetně ActBlue granty v hodnotě 2.206.342.999 USD.

Mezi jejími sponzory najdeme ta samá jména jako u Black Lives Matter:

Fordovu nadaci, Rockefeller Brothers Fund, Rockefeller Foundation, David Rockefeller Fund, Sorosovu Open Society Foundation, Sorosovu Foundation to Promote Open Society , nadaci Sorosova třetího dítěte, Jonathana Sorose a dále na příklad Carnegie Corporation of New York, Charles Engelhard Foundation, David and Lucile Packard Foundation, Environmental Defense Fund, Google Foundation, Levi Strauss Foundation, Joshua Mailman Foundation, Naomi and Nehemiah Cohen Foundation, Silicon Valley Community Foundation a další a další.

V sobotu 20. 6. 2020 ve 2:30 hod. ráno byl v CHOP zastřelen 19letý místní černošský raper, Lorenzo Anderson.

Další 33letý muž byl při střelbě zraněn a je v kritickém stavu v nemocnici Harborview Medical Center.

Policisté, kteří se pokoušeli k obětem dostat, byli zastaveni násilným davem. Sanitka odmítla do CHOP vjet. Tvrdila, že její personál není vycvičený pro násilné situace a v oblasti je stále aktivní střelec.

Nakonec byli oba muži do nemocnice zavezeni samotnými demonstranty.

O necelých 48 hodin později – v neděli 21. 6. 2020 kolem 22. hodiny – dostali policisté další hlášení o střelbě v CHOP. Postřelen byl tentokrát 17letý mladík.

Když policisté přijeli na okraj CHOP a domlouvali se s hasiči, jak do CHOP bezpečně vejít, dostali zprávu, že mezitím již někdo odvezl postřeleného autem do nemocnice.

Zraněného 17letého mladíka v nemocnici ošetřili a propustili ho. Odmítl s policisty hovořit.

Policie oba případy vyšetřuje, ale dosud nikoho nezatkla.

V pondělí 22. 6. 2020 oznámila primátorka Durkanová na tiskové konferenci, že městští úředníci spolu s komunitou CHOP pracují na tom, aby byla CHOP do dvou týdnů vyklizena. Dále informovala, že se policie do východního okrsku vrátí, aby mohla přiměřeně reagovat na tísňová volání 911.

„Policie se do východního okrsku vrátí,“ prohlásila, „Uděláme to v nejbližší době pokojným způsobem.“

Aby průšvih se selháním CHOP a s krví na rukou demokratů nebyl tak očividný, množí se různé spekulace. Na příklad, že Lorenza zavraždil někdo, kdo s ním měl nevyřízené účty, ale nikoli demonstranti z CHOP.

Další levicoví aktivisté rychle rozšířili fámu, že Lorenza zavraždili bílí rasisté.

Geov Parrish z liberálního rádia KODX Seattle na Facebooku napsal:

Očití svědci ohlásili, že viděli pickup s několika bílými muži, kteří stříleli z dlouhých zbraní. Bílí muži stříleli a mrtvý je Afroameričan. Údajně. Je toho ještě hodně, co nevíme. …

Toto je přímý výsledek hysterie kolem Antify a dalších věcí, kterou rozšiřuje pravicová bažina sociálních médií, posílená Donaldem Trumpem, Fox News a dalšími neofašistickými platformami. Jsou součástí tohoto problému a místní rádia, jako jsou KIRO Radio a KOMO News, jsou také součástí tohoto problému.

Není jasné, odkud přesně tyto zprávy pocházejí, ale radní Seattlu, Kshama Sawant, ze Socialistické Alternativy se toho rychle chytila. Přispěchala s prohlášením, že jisté indicie naznačují, že Lorenza zavraždili pravicoví extrémisté.

Později však již byla o mnoho opatrnější.

Seattle Times, které se na to městské rady zeptaly, napsaly:

„V neděli její (Sawant) úřad v samostatném prohlášení uvedl, že dřívější komentáře byly založeny na „zprávách ze sociálních médií“ a že prohlášení bylo „podmíněné“, zatímco se čeká na další potvrzení podrobnosti.“

Vzhledem k tomu, že policie není schopna provádět tradiční vyšetřování a demonstranti z CHOP zjevně nespolupracují, neví se toho s jistotou mnoho.

Svědek, který byl v CHOP na místě střelby, která zabila Lorenza, napsal na svém Facebooku Live:

„Tady se to zahřívá. Viděl jsem, jak bratr vytáhl [cenzurováno] 12 palcovou [cenzurováno] čepel.“

Vinu za potyčku přičetl alkoholu: „Příliš hustě pařili.“

O chvíli později začali lidé utíkat. V okamžiku, kdy se ptal, co se děje, bylo vypáleno nejméně šest výstřelů.

Následující video prý ukazuje potyčku, která v CHOP proběhla těsně před střelbou.

Může to být náhoda, ale může to být také příčina střelby.

Komentář z 22 hod. pod videem tvrdí, že poté, co padly výstřely, napadla ozbrojená stráž CHAZ/CHOP člověka, který potyčku natáčel, ukradla dotyčnému mobil a pokusila se zničit záznam, protože si neuvědomila, že vysílal živě.

Bylo by ideální, kdyby policie dostala povolení celou věc řádně prošetřit. Nejspíše se však pravdu nikdy nedozvíme. Pro demokraty se jedná o výbušnou záležitost, která by mohla ovlivnit výsledek nadcházejících voleb.