Naše společnost debilní

Jiří Jírovec
2. 10. 2020
Mám na mysli zejména tu část českého politického spektra, která se ve Sněmovně (30.9. 2020) s obdivuhodným nasazením pustila do vlády. Roman Prymula, nový ministr zdravotnictví, předložil návrh, jak pandemii pozastavit. Sdělil, že situace je kritická pokud jde o čas a o kázeň. Když se začne hned, lze vzestup nákazy zachytit. Nic přehnaně nového: roušky, omezení počtu lidí tam, kde se viru nejlépe víří. A teď poslouchejte: V první fázi bude stačit 14 dní, po nichž se rozhodne, jak dál. Vidláci ve Sněmovně (ne nezbytně venkovani) se chystají k hození vidlí. Marek Výborný je zřejmě vzdělán seriálem „Jistě pane premiére.“ Sir Humphrey v něm vysvětluje, že nejlepší způsob, jak cokoli zabít, je vytvořit komisi. Náš politik dostane ve Sněmovně slovo a praví:

„[…] jsem přesvědčen o tom, bez potřeby nějaké formalizace, že by tady měla existovat pracovní skupina, kde bude ministr zdravotnictví, ministr školství, kde budou zástupci odborné veřejnosti, tedy České konference rektorů, Asociace ředitelů základních škol, gymnázií, CZESHa atd., to samozřejmě je na nějaké debatě, a na bázi nebo na půdě této pracovní skupiny by měla být prodiskutována opatření, která budou nějakým způsobem směřovat směrem ke školám, k žákům a studentům, a teprve po této debatě a po politické debatě ministra školství a ministra zdravotnictví by ta opatření měla být prezentována veřejnosti. Ne dříve, protože to bohužel způsobuje ten chaos, kterého jsme svědky, kterého jsme svědky v posledních dnech. Na mě se obracejí učitelé, ředitelé škol, různých typů škol s dotazy, jak to bude a proč to tak bude a na základě čeho.“

Mohl ještě přidat školní uklizečky a kuchařky, hospodské, majitele barů a nočních klubu a agentur, které organizují seznamky studentů (viz Mácháč). Seznam by mohl pokračovat až do úplného zblbnutí. Poslouchejte znovu: Prymula mluvil o čtrnácti dnech. Jenže volby do Sněmovny budou již za rok a je třeba brousit meče. O nějaký vir nejde, na ten všichni „demokrati“ serou. Jde o Babiše, a především o 30% preferencí, které má ANO 2011.

Když je válka (a tak si můžeme boj proti koronaviru představit), sejde se vrchní velení a ten nejvrchnější nakonec vezme tužku a na mapu namaluje šipky, kudy se půjde za vítězstvím. Někdy to vyjde, někdy dostane od zvědů mylné informace ohledně síly a polohy protivníka a rozhodne špatně, to se může stát.

Neúspěch ho stojí medaile, epolety a někdy i hlavu. Nemuže si ale do štábu pozvat majitele nevěstinců a poprosit je, aby den před hodinou H živnost zavřeli, aby vojáci byli při silách. Kdyby šlo o vir, musely by se předsedové všech stran sjednotit na výzvě občanům: Dodržte vyhlášená omezení, když se to povede, jde jen o 14 dní. Jenže ti šmejdi přece nechtějí, aby se to vládě povedlo.

ODS po volbách odmítla spolupracovat s ANO 2011, no a když Babiš volby vyhraje, zůstane vše při starém. Sen o moci se rozplyne a Fiala, který se nezmůže na opakování naučeného spojení Babiš – chaos, půjde od válu. Bartoš je mladší, tak ten přežije a může si z Fialy dělat srandu. Jsou to šmejdi, není pro ně jiné označení.

Vyhovují jim debilové, kteří volají před MZ „Nechceme roušky, chceme demokracii“ nebo důchodci, kteří jdou vrátit roušky na Úřad vlády. Je třeba ty debily podpořit, protože jsou proti Babišovi. 

V této souvislosti je třeba zmínit Izrael, tedy stát, který tolik obdivujeme. I tam ale mají svoje debily, tedy ultraorthodoxní židy, kteří z náboženských důvodů odmítají příkazy ohledně roušek a shromažďování. No a teď mají na 9000 nakažených denně a vláda musela přijmout opravdu tvrdá opatření. Jinak se jim zhroutí zdravotnictví – tak alespoň praví Dalibor Borek, tamní zpravodaj ČT.

Hňupové, kteří si ve Sněmovně hrají na demokraty vrhají do plánů vidle. Nemohou přece Vládci dopřát vítězství. Něco musíme udělat, připouštějí, ale je třeba jednat s majiteli šenků, pajzlů a veřejných domů, s hejtmany, řediteli škol, učiteli, uklizečkami i kuchařkami v mateřských školách. Jinak poddané nesjednotíme.

Marek Výborný

V každé době existují dutolebí politici, maršálové, generálové a ti všichni by jednou rádi vedli vítěznou válku. Lžou, plánují a sní. Jsou to nepoučitelní idioti, protože o žádné válce se nedá říct, že byla vyhrána. Pokud sedí v Pentagonu, žijí v iluzi, že se jich hrůzy války nedotknou a ještě vydělají na obnovování zeměkoule, pokud vůbec bude co obnovovat.

V Praze houkají každou první středu v měsíci sirény. Prý na zkoušku. Co když to najednou bude naostro? Co budu dělat – stoupnu si k oknu a sledovat jestli na Prahu letí rakety na Rusko?

Ať mi Hurvínci typu Metnara a Černochové, kteří chtějí miliardy na zbrojení, vysvětlí jak si představují válku. Metnar možná nemá ahnung, ale Černochová je starostka na Praze 2 a jistě má nějaký vychytralý plán. Nechápou, že se odstrašování Ruska může do války snadno překlopit. Možná ve své zabedněnosti věří, že “tuhle vojnu vyhrajeme”.

Česko by mělo vzpomenout na Havla, který chtěl rozpustit vojenské bloky. To bylo před tím než se podělal z Albrightové a Kissingera. Kdo jiný by měl vystoupit proti válečné hysterii, než my a právě teď.

Naše výchozí pozice je přece výborná:

1) Jsme svobodný, sebevědomý a nezávislý stát;
2) Napřímili jsme si páteř a grošíky sem, grošíky tam, prosazujeme svoje hodnoty proti Rusku i proti Číně; a 
3) Moderní (čti: pravdivá) historie nás poučuje, že nám bylo za Rakouska-Uherska dobře.
4) Máme sochu Marie Terezie, Mariánský sloup, přidáme Radeckého a jsme v předminulém století.

Není žádný důvod, proč nevyhlásit neutralitu a spojit se s Vídní. Třeba by se přidaly i Uhry a pod jejich vedením i Slovensko. Jenže to by musel být presidentem řeporyjský Novotný. Ten ví, jak se na mocné musí. Stačí na východ i na západ ukázat holou prdel a bude po našem.