Vážení podnikatelé a spoluobčané, můžete si za to sami!

Štěpán Kotrba
11. 10. 2020  facebook autora

Politolog, umělec a svérázný komentátor Štěpán Kotrba tvrdě k těm, kteří zavinili dnešní stav a nadcházející lockdown v Česku. Silná káva. Pro děti se kdysi podobné označovalo “pořad s hvězdičkou”!

Vážení podnikatelé a spoluobčané,

druhým lockdownem, ke kterému dojde od příštího týdne, bude pokračovat covidová epidemie. Můžete si za to sami. Držkujete, pičujete a nechcete slyšet varovné hlasy. Zesměšňujete opatření vlády a hygieniky považujete za idioty. 
Celé léto jste nadávali vládě, že chcete “svobodu” cestování, že všechna opatření jsou narušování lidských práv a rozhodně musíte být u moře. Vláda vyměkla. Tak jste si to užili.
Teď budete pičovat kvůli vánocům. Jako kdyby dárky pro haranta byly víc, než zdraví a život. Další lockdown přijde na jaře, protože nevydržíte o samotě, budete chodit po nákupech, slavit, chlastat po nárožích a na jaře mrdat na mezích. 
Pokud podnikáte a chcete-li ekonomicky přežít, připravte se na situaci extrémní neposlušnosti a vzdorovitosti občanů, která přinese kolaps zdravotnictví a konec světa bezuzdné zábavy a užívání si, jaký jste zažili dodnes. 
Pokud matláte barvy na plátno, děláte divadelní performance, tlučete do bubnů, mlátíte do kytar či šmidláte na housle, naučte se nějaký řemeslo, které druzí lidé potřebují. Třeba uklízet záchody, i když jste doteď hostovali ve filharmonii. Kultura vás neuživí. Lubomír Zaorálek také ne. Příště už prachy nebudou ani pro něj.
Pokud prodáváte chlast s příběhem, vedete divadlo či rockový klub nebo děláte jinou zbytečnou činnost v kulturní produkci či v cestovním ruchu, neobtěžujte už nikoho. Zbytečnejch hospod, hotelů a rekreací je všude jak máku. Cestování končí, budete sedět na prdeli minimálně dva roky.