Vzkaz z Itálie: Bráníš svou vlast před invazí? Dostaneš 15 let basy! Jak bažiny odstavily Salviniho. Obžalují i samy sebe? Výměna obyvatel Itálie. Tragédie tzv. humanitárního euro-šílenství. Brzy také u nás?

Giulio Meotti
26. 10. 2020   GatestoneProtiProud

GIULIO MEOTTI upozorňuje na nehorázný postup italských “elit”, které se snaží odsoudit a na dlouhé roky uvěznit Mattea Salviniho za to, že bránil svoji zemi před nelegálními migranty a jejich pašeráky.


(Na snímku Mateo Salvini, bývalý italský ministr vnitra)
“Za této situace mě mrzí jen to, že budu muset svým dvěma dětem vysvětlovat, že jejich otec je u soudu ne proto, že je zločinec, ale proto, že bránil svoji zemi,” řekl Matteo Salvini, když ho italský parlament zbavil imunity a jeho soudní stíhání mohlo začít.

Tváří v tvář přívalu ilegálních imigrantů, kteří jsou obvykle do Itálie dopravováni zločineckými gangy pašeráků lidí, italská politická vládnoucí moc na migrační politiku po celá léta rezignovala. EU rovněž dosud Itálii nijak nepomohla. Nyní se tyto italské “elity” – politici, tvůrci veřejného mínění, novináři – rozhodly odevzdat Mattea Salviniho soudu za to, na co samy neměly nikdy odvahu: za obranu evropských hranic před invazí.

Nedávná historie

Matteovi Salvinimu nyní za zločin “únosu” hrozí až 15 let vězení. Obvinění proti Salvinimu se datuje od roku 2019, kdy jako ministr vnitra zabránil nelegálním migrantům se vylodit z plavidla pobřežní stráže, které tyto migranty na moři nabralo o pět dní dříve. Exministr Salvini prohlásil, že bránil svou zemi a že by to samé rozhodnutí udělal opět. Na Facebooku napsal: “Jdu k soudu s hrdostí a s čistým svědomím, protože vím, že jsem hájil čest Itálie.”

Jako ministr vnitra zaujal Matteo Salvini k nelegálním migrantům tvrdý postoj. Uzavřel italské přístavy záchranným lodím nevládních organizací, a vydal zákon, který umožnil zadržení a pokutování plavidel přepravujících nelegální migranty.

26. července 2019 zakázal Matteo Salvini vylodění migrantů z lodě Gregoretti, která se přibližovala k východnímu pobřeží Sicílie. “Vydal jsem pokyny, že jim nebude k dispozici žádný přístav, dokud nedojde k přerozdělení všech 140 migrantů na palubě po celé Evropě,” řekl. Ihned po zakotvení lodě Gregoretti – několik evropských zemí mezitím souhlasilo s přijetím těchto migrantů – obžaloval státní zástupce Salviniho za únos.

“Čekání na povolení k přistání bylo nutné, abychom se dohodli na přerozdělení těchto migrantů do evropských zemí, za plné asistence italské vlády,” řekl později Salvini. Itálie v té době zoufale potřebovala dohodu o přerozdělování migrantů v Evropě, která do té doby nenabídla Itálii sebemenší pomoc. Salvini si byl velmi dobře vědom toho, co řekl albánský premiér Edi Rama: “Co se migrantů týče, Evropa nechala Itálii ve štychu.”

Politika záchrany

Ačkoliv to může znít melodramaticky, Salvini pochopil, že v sázce je přežití Itálie, jak ji známe. Pokud budou současné trendy podle zprávy Machiavelliho centra pokračovat, přesáhne do roku 2065 počet imigrantů první a druhé generace v Itálii 22 milionů, tedy více než 40 % celkové populace Itálie, jejíž porodnost “se propadla”.

Toto je poprvé, co nějaký evropský soud soudí ministra zodpovědného za bezpečnost země – za to, že zakázal migrantům se vylodit v přístavu, dokud nebyli přerozděleni do ostatních evropských zemí.

V současnosti to vypadá, že se desítky tisíc lidí mohou přeplavit z Libye do Itálie bez jakékoliv kontroly, bez jakýchkoliv překážek a bez toho, že by cílová země mohla uplatnit své právo na sebeobranu proti epochální migrační tsunami.

Uzavřením hranic, pokutováním nevládních organizací a ztížením přístupu do italských přístavů dokázal Matteo Salvini snížit počet ilegálních migrantů přicházejících do Itálie, někdy však bohužel za cenu tragického úmrtí migrantů na moři. Kdy se však stalo povinností evropských zemí pomáhat nezákonnému byznysu pašování lidí?

Když Itálie v roce 2018 přijala Salviniho imigrační politiku, tak počet ilegálních migrantů přicházejících do Itálie dramaticky poklesl. Podle statistik OSN to byl pokles o 80 %, z 119.369 v roce 2017 na 23.370 v roce 2018.

Děsivý vzkaz

Po Salviniho odchodu z vlády se však počet ilegálních migrantů v loňském roce ztrojnásobil. Podle ministerstva vnitra dorazilo v roce 2019, kdy byl ministrem vnitra Matteo Salvini, do Itálie 7.894 ilegálních migrantů. Nyní, jen za prvních devět měsíců roku 2020, přistálo v Itálii 24.332 migrantů, kteří se volně rozptýlili po celé Itálii a po ostatních zemích EU.

Itálie musela nedávno poslat vojáky, aby zpacifikovali migranty, kteří nechtěli dodržovat nařízenou karanténu kvůli COVIDu-19. Je nabíledni, že po zrušení Salviniho politiky “uzavřených přístavů” byla tato anarchie na spadnutí.

Den po zahájení soudního procesu s Matteem Salvinim zmírnila italská vláda pravidla přijatá v době, kdy byl Salvini ministrem vnitra, postihující nevládní organizace dopravující ilegální migranty do italských přístavů.

A to nejdůležitější je, že Itálie teď posílá do Evropy a celého svobodného světa tento děsivý vzkaz: Kdokoliv z titulu své vládní funkce brání státní hranice své země a snaží se se zastavit masovou ilegální imigraci, může skončit před soudem a nakonec i ve vězení. Jsme svědky sebevraždy Itálie a celého evropského kontinentu.

Skutečná tragika této politické frašky spočívá v tom, že ačkoliv se Itálie stále snaží posílat lodě s migranty jinam, tak z Mattea Salviniho dělají italské “elity” zločince.

Proč asi?

Giulio Meotti je kulturní redaktor deníku Il Foglio, italský novinář a spisovatel.