Dezinformace skrze „odhalování dezinformací“

admin

10. 12. 2020 KOB Fórum

Reuters Fact Check je svérázná „služba“ na webu Reuters. Jejím deklarovaným účelem je „ověřování faktů“, ale když potom čtete, jakým způsobem jsou „odhalovány dezinformace“, musíte se smát. Občas se zasmějete, až se za břicho popadáte.
Ne až tak třeskutě vtipný, zato velmi poučný je článek, vyvracející „dezinformaci“ o údajném zatčení Giny Haspel. Odhlédněme na moment od detailů a zjednodušme problém na pouhou primitivní informaci, že Gina Haspel by se měla nacházet kdesi, odkud nemůže pryč.

Jaké jsou argumenty Reuters?

  • Tvrzení tiskové mluvčí CIA Nicole de Haay, zaslané mailem: „Well…this is the most absurd inquiry I’ve ever addressed, but I’m happy to tell you that Director Haspel is alive and well and at the office.“ (No, to je tedy ten nejabsurdnější dotaz, na který jsem kdy odpovídala, ale s potěšením vám sděluji, že ředitelka Haspel je živá a zdravá a je v práci.)
  • Vyjádření firmy Scytl, že jiná informace (o tom, že jí kdesi byly zabaveny servery použité k falšování amerických prezidentských voleb) „není pravdivá“.

Jediná informace, o níž Reuters opírá své „ověření“ je tedy jakýsi e-mail, nikým neověřené tvrzení, že Haspel je v práci. V tom mailu ani není fotka. Ten druhý „argument“ se vůbec netýká dané věci.

Z toho Reuters činí tento závěr:

False. There is no evidence to show CIA Director Gina Haspel was arrested or injured in a CIA raid in Germany or found dead. The raid itself has been debunked.https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-cia-director-gina-haspel-ar/fact-checkcia-director-gina-haspel-was-not-arrested-injured-or-found-dead-idUSKBN28E215
Tedy: „Nepravda. Neexistuje důkaz, že by ředitelka CIA Gina Haspel byla zatčena nebo zraněna při razii na CIA v Německu, nebo že by byla nalezena mrtvá. Samotná razie byla vyvrácena.“ (Ta poslední věta se samozřejmě vztahuje na případ razie u firmy Scytl, která s razií ve Frankfurtu nemusela nijak souviset.)

Jenomže vtip je v tom, že neexistence důkazu nedokazuje neexistenci – to je jeden ze základních kamenů matematické logiky. On totiž především neexistuje žádný důkaz, který by vyvracel, že Gina Haspel je, diplomaticky řečeno, „nedostupná“, a proto nelze fámu o uvěznění ředitelky CIA považovat za „vyvrácenou“, nýbrž pouze za nepotvrzenou (stejně jako její opak).

Jaká jsou skutečná fakta:

¨Navzdory závažné údajné dezinformaci se ji Gina Haspel ani nepokusila popřít. Ani telefonicky, ani mailem, ani krátkou tiskovou konferencí, nijak.
Neexistuje žádný jiný svědek, který by potvrdil, že ji v posledních dnech viděl.”
Proč o tom píšeme? Proto úplně stejné dezinformační postupy používají i naši dezinformátoři, mezi nimi na čelném místě Česká televize. A proto zprávy čtěte a poslouchejte pečlivě; pečlivě zvažujte smysl slov a logické důsledky řečeného.
Ze zajímavé diskuze pod článkem na KOB Fóru vybíráme:

Irena napsal:
8. 12. 2020 (12:14)
Dokážete pronést dvě věty a třetí větou ty dvě první popřít? Ne? Věra Jourová to umí.
Jde tedy celkem o tři věty, které místopředsedkyně komise EU a eurokomisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová pronesla, když ve čtvrtek 3. prosince t.r. seznamovala novináře s Akčním plánem EU pro demokracii (Action Democracy Plan), jehož je autorkou. Ty tři zmíněné věty šly samozřejmě jedna za druhou a zněly takto:

Nechceme vytvořit žádné ministerstvo pravdy (odkaz na román 1984 George Orwella – pozn. LM.), svoboda slova je stěžejní.
Nepodpořím nic, co by ji podkopalo.
Na druhou stranu nemůžeme dovolit, aby byla naše společnost manipulována.

https://outsidermedia.cz/tri-vety-very-jourove/

Karlos napsal:
8. 12. 2020 (14:31)
Velmi pěkně napsáno, moc se mi to líbí. Pro doplněnění bych chtěl uvést pár drobných detailů. Konsulární oddělení má na starosti především vydávání víz a agendu s tím spojenou v souladu s Vídeňskou konvencí z roku 1961. Tedy obecně vzato na tuto agendu postačí dva až tři zaměstnanci a vedoucí oddělení tedy konsul. Nojo, ale na tento počet a tuto agendu je zcela zbytečné vlastnit areál mnoha budov, střežený vojskem.

Adresa Gießener Str. 30, 60435 Frankfurt am Main, na google maps zde https://www.google.cz/maps/place/Gie%C3%9Fener+Str.+30,+60435+Frankfurt+am+Main,+%CE%93%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1/@50.1404594,8.6947704,940m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47bd0edbd4df1b35:0x691add9189c4af8f!8m2!3d50.141484!4d8.6936761.
Všimněte si na přiložené obrázku, prosím, jaké množství kancelářských budov, obytných a technických budov se na snímku nachází. Včetně možnosti vjezdu nákladních vozidel, které jsou i na satelitním snímku vidět.
I když naproti objektu je velký park i tak se v okolí nacházejí obytné budovy a obchody. A střelba je slyšet i když je v uzavřené místnosti obzvláště z automatické zbraně. Místní tisk dokonce před několika lety psal o tom, že se nejedná o konsulární oddělení, ale hackerské doupě. S ohledem na shora uvedenou konvenci, není pro Německé úřady možné vstoupit na pozemek. To prostě mezinárodní dohody a smlouvy neumožňují, stejně jako není možné kontrolovat diplomatická vozidla. Takže, ať už se uvnitře stalo cokoliv, pravdu se nikdo nikdy nedoví. Podle informací se mělo jednat o pět mrtvých, ale pokud opravdu existují těla mrtvých, není nic prostšího než je uložit do rakví, náklaďákem s diplomatickou značkou odvézt na vojenskou záladnu, která samozřejmě nepodléhá výkonu práva Německu, a poslat je letecky domů. A základen tam mají dost a provoz velký, takže to ani nebude podezřelé.
Faktem zůstává, že v ten den, kdy razie proběhla, tam byl velmi hustý provoz a to především diplomatických a vojenských vozidel podle dveřníka v přilehlém hotelu Best Western.
Na druhé straně bych se podivoval nad tím, že by uvedená osoba cestovala do Frankfurtu a byla osobně přítomna. A zatčena nebo zstřelena mohla být klidně ve své kanceláři v Langley. Nakonec nebyl by to první případ zatýkání v této budově i když asi první v takové hodnosti.
Nicméně, pokud se neobjeví někde na veřejnosti, jsou ve hře obě možnosti a to jak smrt tak zatčení.

Irena napsal:
8. 12. 2020 (15:42)

https://aftershock.news/?q=node/928045

27. listopadu velký web Worldviewweekend.com publikoval rozhovor s bývalým Trumpovým poradcem pro národní bezpečnost generálem Michaelem Flynnem a generálporučíkem vojenského letectva USA ve výslužbě Thomasem McInerneym.

– specnaz USA zaútočil na kybernetické ústředí CIA v Německu na Trumpův rozkaz. Útoku se účastnil 305. prapor vojenské rozvědky ministerstva obrany USA. Po útoky byl ředitel Agentury pro kybernetickou bezpečnost a infrastrukturní bezpečnost USA (CISA) Christopher Krebs usvědčen z vlastizrady a Trumpem propuštěn z funkce;
– nové usvědčující údaje se serverů (kterých se zmocnili ve Frankfurtu) se objeví v potřebném okamžiku u Nejvyššího soudu USA a nikde jinde;

Teď vše v USA na krátkou dobu utichlo. Ani jeden z amerických úřadů, kterého se to týká: CIA, ministerstvo obrany, Státní department, Agentura pro kybernetickou bezpečnost zatím tuto informaci o útoku amerického armádního specnazu na ústředí CIA ve Frankfurtu nad Mohanem, nevyvrátil.
V Trumpově táboře se horečnatě připravují materiály pro soudní žalobu podanou Nejvyššímu soudu ještě před 14. prosincem. Sám Trump poskytnul rozhovor Fox News. Opět se vysmál „rekordním výsledkům“ Joe Bidena ve volbách a řekl: „FBI a ministerstvo spravedlnosti nedělají vůbec nic pro to, aby řádně vyšetřily falšování voleb. Otevřeně řečeno, já vůbec nevím, kde teď jsou a čím se vlastně zabývají. Je neuvěřitelné, jak jim prochází tento lhostejný postoj k volebním podvodům.“

Podle názoru generála Thomase McInerneyho by měl prezident ve státě vyhlásit mimořádný stav na základě Zákona o povstání z roku 1807, který umožňuje použít armádu v hranicích USA, aby potlačila nezákonnost a začala okamžitě zatýkat zločince, kteří zfalšovali volby.

Karlos napsal:
8. 12. 2020 (16:32)

Agentura pro kybernetickou bezpečnost zatím tuto informaci o útoku amerického armádního specnazu na ústředí CIA ve Frankfurtu nad Mohanem, nevyvrátil – nevyvrátil ani nepotvrdil.

Faktem je, že se tam něco dělo a ozvala se střelba.

Boletus napsal:

8. 12. 2020 (17:11)

Osobně se domnívám, že výzva k vyhlášení “omezeného válečného stavu v důsledku provedení kybernetického nepřátelského zahraničního útoku vůči státnosti USA s cílem provést státní převrat” je součást zatím velmi promyšleně vedeného řídícího procesu Trumpova týmu ( s globalisty za zády) .
Stanovili dead – line celého procesu a státní elita už nemůže stupňovat mediální tlak na Trumpa , aby to vzdal. Trump může volit ze 3 alternativ, ale domnívám se, že bude pro tu s nejdelším průběhem. Pro GP je to potřebné, aby se v co nejvíce místech na Světě podařilo odříznout agenturu deep-state od řízení . Chce to svůj čas .
K hodnověrnosti Reuters,AFP,AP a BBC se mi ani nechce vyjadřovat .

JanDrda napsal:
8. 12. 2020 (16:28)

Zdroj informací z USA v č. j. https://www.epochtimes.cz/usa/ . Doporučuji sledovat.