Válka o ČT: “Diváci si masově stěžují na Moravce, Fridrichovou, Železného a Wollnera,” oznámil nový předseda Rady České televize Matocha. AUDIO. “Jsou to kvazinovináři, škodí televizi.” Reakce potrefených byla zběsilá…

18. 12. 2020 ArFa

“Nadpoloviční většina všech stížností, které nám na pořady České televize chodí, se týká čtyř osob nebo redaktorů České televize. Jsou to Železný, Moravec, Fridrichová, Wollner,“ oznámil nový předseda Rady České televize Pavel Matocha, který byl zvolen předsedou Rady ČT před pár dny 16. prosince.Nový předseda Rady České televize Pavel Matocha: “Tito kvazinovináří škodí svému zaměstnavateli. Je na vedení televize, jak to bude řešit.” (zdroj: Slobodný vysielač)

Výše jmenované kvarteto spojuje ideologická zarputilost. Otevřeně se snaží škodit premiérovi Babišovi, vládě, prezidentovi Zemanovi, propagují Evropskou unii, USA (bez Trumpa), imigraci a ideologii neomarxismu. Šíří nenávistnou hysterii proti Rusku. Jsou považováni za pohůnky TOP09 a Pirátské strany. Tato pozice znamená brutální porušení naprostých základů novinářské profese.

“Za těch několik měsíců mám docela dobrý přehled o tom, co kritikům České televize nejvíc vadí,” pokračuje Pavel Matocha. “Je to vlastně pár pořadů a novinářů nebo kvazinovinářů v České televizi, kteří tam vystupují, a v očích významné části české populace tu televizi vlastně poškozují.”

Rozhovor Pavla Matochy pro pořad Na prahu změn Stanislava Novotného

Po Matochových slovech do hnízda v České televizi jako když střelí. “Okamžitě tu začali kout pomstu, co si to jako dovolil, protože zmínění novináři se cítí jako nedotknutená elita,” prozradil deníku Arfa zdroj ze zákulisí České televize. “Teď se snaží vymyslet způsob, jak pana Matochu zdiskreditovat.”

Klíčové volby v ČR proběhnout v roce 2021 na podzim. Zde bude role (nezávislost) České televize zcela zásadní, proto bojuje neomarxistický blok tvrdě o své pozice. Proto jsou pořádány demonstrace za nezávislost televize, která už dávno nezávislá není.

Pavel Matocha už v říjnu v Radě prosadil, aby si zde mohl stěžovat každý divák, který pošle podepsaný e-mail. Tak se zvýšil počet stížností a Rada získala lepší zpětnou vazbu. Kolik stížností denně chodí na výše zmíněnou čtveřici ideologických kvazinovinářů, není známo, odhadem několik set.
Pokud by přišlo například 100 stížností denně, za měsíc je to 3 tisíce. To by znamenalo, že si na kvarteto Moravec, Fridrichová, Železný, Wollner, písmeně stěžuje 1,5 tisíce diváků měsíčně. Ročně je to 18 tisíc. Navíc dívák většinou funguje tak, že se naštve a mávne rukou. Sednout si a napsat stížnost, to už opravdu musí být.

Ze zmíněného kvarteta diváci zřejmě nejvíce znají kontroverzního moderátora Jakuba Železného, přezdívaného v České televizi “Kuře na steroidech” a syna zakladatele TV Nova Vladimíra Železného. Moderátor Železný vzbudil obrovskou vlnu odporu po pomluvách generála Svobody, hrdiny z II. světové války. Nebo že vyhodí ze studia ty, kteří budou mít “nevhodný” názor.

Druhý nejznámější z “Bruselského kvarteta” je moderátor Václav Moravec, který má svůj pravidelný nedělní pořad, místy připomínající politickou agitku. Nora Fridrichová z pořadu 168 hodin se naposledy připomněla zapojením do podvodu v kauze “Ruský agent s ricinem.”

V kauze Ricin se navíc naplno odhalila vazba České televize na dezinformační týdeník Respekt miliardáře Bakaly, který je čirou propagandou Bruselu a zájmů USA (bez Trumpa). Šlo až o učebnicovou ukázkou vytváření virtuální reality (lži) mainstreamovými médii.

Nejméně známý je moderátor a dramaturg Marek Wollner. Většina diváků ho vůbec nezná, protože se objevuje na obrazovce jen jednou týdně v pondělí. Jeho charisma je nula, pořad Reportéři ČT má nevalnou sledovanost.

Wollner však stojí za zřejmě nejobludnější kauzou poslední let – za případem udavačka z Lidic. Zde došlo k brutálnímu výpadu proti odkazu Lidic, vyvražděných Němci. Tvrzení v reportáži byly sporné a šlo o chabou konstrukci s ideologicky přepáleným závěrem s bulvárním akcentem toho nejhoršího druhu.

Wollnerův tzv. investigativní tým je v podstatě ideologická skupina, která shání kompromitující materiály na osoby, které je z různých důvodů “nutno zničit”, jako je Babiš, Bobošíková, Zemanův kancléř atd.

Zmíněné kvarteto není jediným problémem České televize. Rada musí řešit kontroverzní rozpočet České televize, která se podle všeho za vlády ředitele Petra Dvořáka propadla do miliardových dluhů. Ideologicky motivovaných zaměstnanců ČT je celá řada, především mezi dramaturgy. Na tyto “pavouky za trůny” si diváci neztěžují, protože je neznají.

Česká televize je součástí bažiny, která se naplno odhalila v mainstreamových médiích v Spojených státech (volby), v Británi (Brexit), Německu (migranti) a dalších. V posledních letech dochází ke schizmatu tlaku médií a názorů veřejnosti (volí jinak, než jak média tlačí). Došlo k obrovskému pádu důvěry veřejnost k mediálním gigantům jako CNN, New York Times, BBC, Bild a dalších…