Cenzurovat se bude cokoliv a kdokoliv, kdo si dovolí vystoupit z řady …

Avatar
Původní autoři

Daniel Vávra

29. 1. 2021  FB

Tohle je dokonalá ukázka dnešních doby. A taky toho co nás čeká, co se cenzury týče, v blízké budoucnosti. Cenzurovat se budou nejen politická témata, ale i ekonomická a zřejmě cokoliv a kdokoliv, kdo si dovolí vystoupit z řady a chcát proti větru. A v epicentru jsou opět hráči videoher, kteří vyjebali ze spekulanty z Wall Streetu, což jim ale nejspíš dlouhodobě nemůže projít. Stejně jako když onehdá vyjebali s novináři.

Co se stalo? Shortovací spekulanti a obří hedge fondy se rozhodly spekulovat na pokles akcií herního řetězce GameStop, který se potýká nejen díky Covidu s problémy. Všimnul si toho někdo na redditu a lidi tam zorganizovali akci, kdy začali akcie GameStopu kupovat a jejich cena růst. Stalo se to tak v masovém měřítku, že vyrostly o 1700%. Čímž spekulanti přišli o MILIARDY dolarů a museli sami předražené akcie začít kupovat, aby omezili další růst svých ztrát. A to se jim samozřejmě nelíbí.
A teď nastává ten největší bizár a ukázka jak naprosto zvráceně fungují dnešní média. Co se v reálu stalo? Drobní akcionáři si koupili akcie firmy. TEČKA. Spekulanti, kteří se snažili organizovaně prostřednictvím MÉDIÍ tu firmu položit tím, že o ní šířili apokalyptické zprávy, protože z jejího krachu by měli milardový profit, prodělali kalhoty. TEČKA. 
Jak o tom teď referují média? Média jako CNBC, nebo CNN, která se šířením spekulací a poplašných zpráv o různých firmách, které si vzali na paškál pro svoje shortovací čachry nejrůznější high society spekulanti? Rozjeli kampaň, že tohle se nesmí! Tohle je konspirace! To by se mělo nějak zakázat, nebo regulovat! To by se nemělo tolerovat. To přece není možný, aby se šířili na internetu takovýhle DEZINFORMACE a FAKE NEWS a špekulanti na tom pak prodělali! Na CNBC už dokonce rozjíždějí teorie, že za tím stojí Rusko! Podle CNN za to zase může Trumpismus! 
Aplikace, přes kterou ty lidi nakupovali tyhle akcie už jejich nákup zablokovala a bojkot začíná i jinde připomínat situaci okolo cenzurování Trumpa. Takže kartelové korporáty ze Silicon Valley už vám i určují jaké akcie si můžete kupovat. Finanční cenzura.
Šablona, podle které se doposud dehonestovali političtí odpůrci, se začíná aplikovat na kohokoliv, kdo nějak ojebe šlechtu.
Takže – když to dělá prostřednictvím CNN miliardář z Harvardu, položí na kolena velkou firmu, připraví tisíce lidí o práci a napakuje se na tom všem, je to ok. Když se drobní střadatelé domluví na redditu, firmu nepoloží a ojebou miliardáře kverulanta, mělo by se to zakázat, navedl je k tomu Putin, normální lidé by neměli mít možnost obchodovat s akciemi a ten reddit, na ten by si měl taky někdo posvítit. 
Všichni kdo tu cenzuru schvalujete u lidí, co nemáte rádi, toho ještě budete šeredně litovat.
* * *
Daniel Vávra je světově proslulý autor videoher. V poslední době je i výrazným glosátorem společenského dění.