Náš čtenář se rozlítil: Je to možné, záchod za cenu bytu? Praha 6 postavila toaletu za neuvěřitelných 3,6 milionu!

Avatar
Původní autoři

17.2.2021  Echo24 a čtenář A.B.

Tak zněl až příliš slušný nadpis nad fotografií nového záchodku, postavené pod vládou Pirátů a TOP09 v Praze 6. Ne ta slušně už psal do redakce rozlícený čtenář. Ostatně, jak byste reagovali vy? Nebo se vám zdá cena hajzlíku odpovídající? Nebo se za ni poměli ještě i jiní hajzlíci?

(Na snímku Vojtěcha Šeligy – Nové veřejné toalety na Břevnově.)

Echo24 popisuje skutečnost až příliš slušně takto:

Praha 6 překvapila částkou, za kterou nechala na Břevnově postavit veřejnou toaletu. Opozice upozorňuje, že za 3 678 000 Kč, které městská část za stavbu u Anastázovy ulice utratila, by se dal pořídit malý byt v přilehlých činžácích. Stavba o délce 4 metry a šířce 3 metry se nachází na kraji klidného parku přilehlého k Břevnovskému klášteru.

Nové nerezové toalety nahradily původní „chytré WC“, které se otevíralo pomocí SMS a návštěvník si mohl uvnitř dobít i telefon. Původní chytrý záchod Praha 6 nechala přesunout z hřiště u Anastázovy ulice na Ladronku. Pro srovnání – pořizovací cena předchozího zařízení byla pouhých 200 000 Kč.

 

A náš čtenář A.B. (jeho totožnost je redakci známa) se rozohnil výrazy daleko expresivnějšími: 

Předpokládám, že do této kadibudky jejíž skutečnou cenu odhaduji na 45.000,- Kč, kterou nechal vybudovat starosta Prahy 6 za TOP 09 Kolář za 3.600.000,- Kč se při uvádění do provozu šli slavnostně vys.at a pustit tam první ho.no: Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek, Pekarová Adamová a bylo by nedůstojné, aby tu čtvrtou šišku tam nepoložil i starosta za TOP 09 Kolář. Na stěnu té kadibudky napište

“Tady se to krásně se.e, vítr fouká do p.dele.

S kulkami mi vítr hází, jenom papír, ten tu schází”.

Lepší pomník jak tento hajzl za 3.600.000,- Kč si už nemohla TOP 09 postavit.

Jestli se nemýlím, tak ti samí postavili lavičku V. Havla za pouhých 850 000,- Kč. Nedávno to tady kolovalo a seděl na ní Miloš Jakeš.

Za ty peníze by obyčejný člověk postavil rodinný dům. Bylo by velmi zajímavé vědět, kolik činila “provize” (peníze do kapsy zadavatele této zakázky).

A nejsmutnější na tom je, že to platíme my všichni a trpíme těm grázlům takhle “hospodařit”. Je to hnus !