Srbský generál: Zločinecký generál NATO nám nebude nic přikazovat!

Avatar
Původní autoři

-rp-
17. 2. 2021 InfromerSr a PrvníZprávy


Bývalý velitel NATO generál Wesley Clark, muž, který nařídil bombardování Srbska v roce 1999, uvedl, že „vzájemné uznávání Srbska a Kosova“ je oficiální politikou americké správy a že Bělehrad s tím bude dříve či později muset souhlasit.
(Na snímku srbské město Aleksinac po náletu náletu bombardérů NATO)

Clark vyzval Srbsko, aby zapomněla na Kosovo a obrátila se k budoucnosti, tedy k Západu.

„Myslím si, že budoucnost vztahů mezi Srbskem a Kosovem a také to, zda mezi oběma stranami dojde k mezinárodnímu uznání, závisí na politických vůdcích v Srbsku. Myslím a doufám, že v nich uvidí přitažlivost výraznějšího přístupu k Západu, což by znamenalo uznání Kosova jako nezávislého státu. Jde o odklon od minulosti a pohled do budoucnosti,“ řekl Wesley Clark albánské agentuře Hlasu Ameriky.

Extrémní cynismus

Tyto věty, které pocházejí od nechvalně známého velitele NATO, přizvedly generála Vladimíra Lazareviče, který byl velitelem Prištinského sboru během války v roce 1999, ten to považuje za urážku všech obětí toho, jak sám říká, válečného zločince!

„Clark je zločinec a to je strašná urážka všech obětí! Toto je výsměch mnoha generacím, kterým NATO „udělalo radost“ použitím střeliva s ochuzeným uranem! Cynismus válečného zločince Clarka je neuvěřitelný, jeho rozkaz všem silám NATO na samém počátku trestné činnosti proti Srbsku zněl: „Zničte, zničte, degradujte!“ Bylo by lepší, kdyby tento zločinec přemýšlel o žalobách podaných našimi občany za použití zakázané a smrtící radioaktivní munice. Moje zpráva pro něj a všechny zločince NATO je jasná: nechte naše lidi na pokoji, máte krásný dům daleko! Nikdy nezapomeneme na vaše zločiny a Kosovo a Metochija budou dlouho čekat na mírové a spravedlivé řešení. Toto řešení určitě nebude na žádost zločince Clarka,“ vzkazuje slavný generál Lazarevič.

Odborníci se shodují, že Wesley Clark svým poselstvím potvrdil, že se v politice USA nic nezměnilo a že navázal pouze na blahopřání prezidenta USA Josepha Bidena k příležitosti Dne státnosti, kde se pozornost zaměřila na „vzájemné uznání”.

US novinář: Bezprecedentní zločin USA a NATO v Srbsku! Co bude dál?

Srbsko počítá s ruskou podporou

Lživý stav Kosova neuznává Rusko a Čína, ani pět členů Evropské unie. Začátkem tohoto měsíce měli prezident Vučič a ruský prezident Vladimir Putin telefonický rozhovor, po kterém Kreml uvedl, že Srbsko může počítat s maximální podporou Ruska při řešení Kosova i s dalšími klíčovými otázkami.

„Rusko se zavázalo k nalezení vyváženého řešení kosovské otázky, které by mělo být schváleno Radou bezpečnosti OSN,“ bylo oznámeno po jednáních mezi oběma vůdci.

Dokument s bodem o vzájemném uznávání prezidenta Srbska Aleksandara Vučiće byl představen loni v září na setkání s lidmi z kanceláře tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa v Bílém domě. Vučić poté řekl, že to nepřijal, a poté několikrát zopakoval, že to nikdy nepřijme!

„Chápeme, že se jedná o americkou politiku. Není příjemné, že americká zahraniční politika půjde směrem k uznání nezávislosti Kosova. Objevily se pokusy zavést tento termín jako něco, co bychom měli přijmout jako konečné řešení také ve Washingtonu. Tento termín však již není uveden v žádné dohodě ani usnesení. Už jsem jim osobně v Bílém domě řekl, co si myslím o vzájemném uznávání, a moje odpověď se dnes nebude lišit. Od roku 2012 říkají ať uznám Kosovo, a to se ještě nestalo a ani se to nestane,“ řekl Vučić.