Journalistenwatch: Obdaří nás „korona“ novými uprchlíky?

Avatar
Původní autoři

Journalistenwatch 

15. 3. 2021 překlad Outsidermedia

Vypadá to, že osud Německa je zpečetěn. Také v budoucnu jde v této zemi pouze o to, přijmout tolik občanů zeměkoule, kolik je jich tento stát schopen uživit a obsloužit.

Jestli to byla válka, klima a nyní koronavirus, vždy je zde důvod, proč se lidé přesouvají z jednoho místa do druhého, nebo jsou k tomu okolnostmi přímo donuceni.

A Německo je cíl zvlášť oblíbený, neboť zde vládnou síly, které považují každého uprchlíka za obohacení.

Vedoucí regionálního úřadu pro Dálný Východ a severní Afriku pod hlavičkou UNHCR – pomoc uprchlíkům, Andreas Kirchhof, vidí situaci syrských uprchlíků i deset let od začátku války v Sýrii, jako výrazně zhoršenou.

„Situace je dramatická,“ říká Kirchhof, který popisuje stav z jordánského hlavního města Ammánu „Je to největší světová uprchlická krize. V minulém roce bylo možno pozorovat zcela nový vývoj. Chudoba se rozšířila, když se objevil Covid-19 . V Libanonu nyní žije devět z deseti Syřanů v extrémní chudobě. Přitom i současná Sýrie je postižena humanitární krizí.“

„Mezitím více než 13 milionů lidí potřebuje pomoc,“ sděluje zástupce UNHCR a dodává, že „Německo a ostatní státy mohou pomoci rodinám, které už nevidí v současné hospodářské krizi žádnou naději. Koncem března se koná mezinárodní konference a my doufáme v solidaritu s ostatními zeměmi, které přijaly až 80 % syrských uprchlíků. Sousedící země, Jordánsko, Libanon a Turecko, jich přijaly většinu.“

Komentář uživatele Bernd pod článkem: Proč se Syřané nevracejí zpět do své vlasti, jsou snad v táborech drženi, nebo se jedná o rodiny a příslušníky IS bojovníků a jiných teroristických skupin? Pokud by se tito uprchlíci vrátili zpět do vlasti, byla by to pro Západ blamáž, především pro EU a německou spolkovou vládu.

Překlad: malymax