Evropskou unii řídí neschopní zkrachovalí politici. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe

Avatar
Původní autoři

Radim Fiala  

2. 4. 2021  EUportal

Evropskou unii řídí neschopní zkrachovalí politici. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe. Neschopnost zvládat epidemii covid-19 a neschopnost zajistit bezpečné očkování, tomu nasvědčuje. Mr. Brexit Nigel Farage řekl, že katastrofální zvládání vakcinačního programu tohoto bloku znamená „začátek konce Evropské unie, jak ji známe.“ Farage se také vysmíval povaze politického povyšování do Evropské unie tvrzením, že ta Komise je jedním z těch míst, kam národní vlády posílají své méně šikovné politiky, jelikož je to „nejlepší způsob uklizení domácích trapasů.“

Hnutí SPD říká, že očkování má být dobrovolné, ale pro ty, kteří ho požadují, by mělo být zajištěno. V tom EU naprosto selhává a přiznala to i šéfka Evropské komise von der Leyen. V EU jsou očkovány jednotky procent lidí, v Británii podle posledních údajů od BBC 23,4 procenta, v Izraeli 72,6 procenta…

Politický redaktor největších německých novin Bild Peter Tiede měl podobný postřeh, když srovnával podobnosti toho, jak zkrachovalo opatřování vakcín pod von der Leyen jako šéfovou EU a jak krachovaly nákupy pro Bundeswehr, když bývala německou ministryní obrany.

„Angela Merkela jí proklestila cestu do Evropské komise. Stejně jako to Evropa se zkrachovanými politickými figurami dělá už desetiletí, odklízí je tam jako jaderný odpad do končeného úložiště v Bruselu,“ napsal pan Tiede.

Farage pokračoval: „Obecně je tu už dost dlouhá tradice, že lidé, kteří nějak v domácí politice zkrachovali, končí v Evropské komisi. A to jsou lidé, kteří přijímají ohromná rozhodnutí, která mají dopad na stovky milionů lidí. Nemůžete pro ně hlasovat a nemůžete je vyhodit. Rozhodnutí, která přijmou, nemůžete změnit.“

„Opravdu si myslím, že něco tak důležitého, jako je tohle (pandemie), s takovouto mohutností je počátkem konce Evropské unie tak, jak jsme ji znali,“ předpověděl Farage.

„Myslím, že to je začátek konce, nejdříve Brexit a teď tohle. Skončeme s tím, doufám, že do pěti či deseti let nastane čas evropské spolupráce, kdy spolu budeme obchodovat, spolupracovat, se vzájemným souhlasem budeme přáteli a partnery, ale nebude taková, v níž bychom se vzdali národní suverenity a předali ji bandě nemehel v Bruselu přijímajících strašná rozhodnutí,“ řekl Farage.

Nezávisle na sobě několika deníkům potvrdili různí ministři, že německý ministr Scholz na zasedání vlády zuřil. „Evropská komise objednala vakcín příliš málo a příliš pozdě. Je to na h…,“ nebral si servítky. Osobně nemá prý náladu na to, „tuhle sr… znovu opakovat během vakcinační kampaně v Německu“.

Evropskou unii řídí neschopní zkrachovalí politici. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe.