Štefec: Piráti nesmí dostat šanci nás vést cestou roku 1948

Avatar
Původní autoři

Jaroslav Štefec
8. 6. 2021 
fb a PrvníZprávy


Předpokládám, že ve vedení ANO se 1.června, po skončení rozhovoru novopečené poslankyně Olgy Sommerové s redaktorkou Světlanou Witowskou na ČT24, intenzivně slavilo, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Jaroslav Štefec

Sommerovou, úspěšnou režisérku mnoha předrevolučních filmů pod taktovkou tehdejší KSČ, po revolučním prozření v roce 1989 to dotáhnuvší v politice až na post 1. místopředsedkyně Liberálně ekologické strany, jedovatého to eintopfu pravdoláskařů, ekologických fanatiků a genderových šílenců, nominovala na tuto pozici TOP 09 jako náhradu za sexuálního raptora Feriho.

Schneider: Za svou pravdou stojící celoživotně poslankyně Sommerová

Vedení Topky, “přitulené” k ODS a KDU-ČSL, její nominací prokázalo obrovskou službu té části voličů, která sice ví, že vláda Pirátů by znamenala de facto start nového “osmačtyřicátého”, ale z nostalgie a ve víře, že vše špatné se snad ještě může v dobré obrátit by byli ochotni “to hodit” ODS nebo lidovcům. Teď už musí být všem soudným jasné, že tudy cesta nevede, a pokud vyloučí KSČM, stále okatěji rudozelenou ČSSD a nečitelnou “one man show” plukovníka Šlachty, mají v podstatě jen dvě volby.

Tou první je na první pohled možná poněkud nesourodý trojspolek Trikolory, která sice prošla tvrdým otřesem po nečekané abdikaci zakladatele a předsedy Václava Klause jr., ale podle všeho se s tím její vedení intenzivně a úspěšně vyrovnává, zajímavého projektu Svobodných, a Soukromníků, které považuji za stálici rozumného přístupu k přírodě a podnikání.

Tmelícím prvkem a trumfem tohoto spojenectví se může stát jeho bezpečnostní program. Ten nabízí kromě všeobecného popisu existenčních hrozeb, který bez jakéhokoliv hmatatelného výsledku (kromě volebních zisků) už více než desetiletí pravidelně slýcháváme od pana Okamury, také velmi seriózní plán na jejich eliminaci. Ten potřebujeme jako sůl, protože současná Evropa není bezpečná a ČR není na to, co ji (a tím i nás) nejspíš už na podzim čeká, připravena ani náhodou. Osobně věřím, že prezentace tohoto programu otevře oči mnoha voličům, kteří by jinak volili právě SPD.

Druhou volbou je samozřejmě hnutí ANO. To prokázalo i přes neskutečný tlak na jeho šéfa Andreje Babiše neuvěřitelnou odolnost a schopnost stále oslovovat velké množství lidí, kteří vnímají realisticky stávající ekonomickou a bezpečnostní situaci ČR a nadcházející turbulence v Evropě. Hodně lidí si totiž neuvědomuje, že hlavním cílem dehonestační mediální kampaně vůči premiérovi Babišovi a útokům EU vůči jím vlastněného podniku, uměle podněcovaným “práskačskými” dopisy, aktivitami pirátských europoslanců a nesmyslnými bláboly mnoha dalších politických “veleduchů” (včetně již zmíněné paní Sommerové), je likvidace Agrofertu. Z naprosto stejného důvodu, vedoucího k likvidaci úspěšného agrokomplexu Slušovice, který musel být po roce 89 zadupán do země, protože představoval nežádoucí vzor toho, jak se dá úspěšně, efektivně a sociálně šetrně podnikat (nejen) v zemědělství i na národní úrovni malého státu, nezávisle na zájmech nadnárodních korporací.

Potenciální povolební spojenectví těchto dvou politických subjektů, bez ohledu na zdánlivou názorovou neslučitelnost, se může stát zásadním faktorem, který pohřbí naděje Pirátů na uchopení moci a “řízené” směrování občanů ČR ke šťastným zítřkům cestou, po níž už jsme jednou kráčeli. Po vítězství KSČ v roce 1948.