Fialo, už hřmí a zvedá se vítr!

Právě jsem se dostal nezávisle na sobě ke dvě zásadním údajům o tom, jak Fialova drahota a ignorování problémů vlastních občanů dopadají na české domácnosti.

Obě vyhodnocuji jako už zcela nepřeslechnutelné hřmění a první zatím ještě celkem mírné závany větru, který to hřmění uvádí, ale už víří prach!!!

Ten první z grafů je screenshotnut ze stránek Staťáku. A popisuje náladu českých domácností co by spotřebitelů a především to, jak odhadují svoji budoucí pozici.

Měření ČSÚ zavedl v roce 2003 a s výjimkou konce ekonomické hrůzovlády famiglie Nečas- Kalousek v roce 2012 nikdy nebyla nižší. Nyní je „důvěra“ v lepší zítřky na stejně historicky mizerné úrovni!!!

Červeně je opět označen okamžik, kdy vládu v zemi přebral Fiala, co nám nikdy nebude lhát a jeho pětihlavá saň. Odpovědnost je zcela jednoznačná a neokecatelná!

Nahnáno z ekonomické situace našich občanů je tak vyšší než za celé covidové pandemie a dokonce i než během globální finanční krize let 2008 a 2009, následné evropské řecké dluhové krize i tehdejší Nečas Kalouskových recesí v ČR.

Bezprecedentní množina respondentů červencového šetření ČSÚ uvedla, že se obává zhoršení vlastní finanční situace. Blízko svého historického maxima je také počet spotřebitelů, kteří hodnotí svou finanční situaci hůř než v předešlých dvanácti měsících.

„Pesimismus domácností sílí již pátý měsíc v řadě. Důvěra spotřebitelů v ekonomiku se v červenci dostala dokonce na nejnižší hodnotu v historii zjišťování. Spotřebitelé se domnívají, že jejich současná finanční situace, stejně jako celková hospodářská situace v České republice se zhoršuje, a že tento negativní trend bude pokračovat i v příštích měsících,“ sdělila Anastasija Nejasova z oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ.

A co že je toho konkrétní příčinou? Samozřejmě, že fialovo ignorantství, kdy povýšil zájmy Ukrajiny, Zelenského, ukrajinských migrantů a spojenců v NATO nad životní zájmy a starosti českého občana! O tom není debata. Ale co konkrétně?

Pokud hádáte, že drahé energie, pak jste se trefili!

Protože je zde výstup ze šetření výzkumné agentury PAQ Research, která se vztahem domácnosti – ceny energií hloubkově zabývala a vydala horký průzkum

Spotřebu si hlídá pouze polovina domácností. Pomohlo by jim více informací

Na linku si můžete přečíst to nejpodstatnější. Já dám centrální graf:

Obtíže už, v různém stupni, signalizuje nadpoloviční většina ze 4,5 milionu českých domácností!!! Nadpoloviční většina. A to si troufnu tipnout, že zatím velmi skupina DOCELA SNADNO se velmi bude divit, až dostane letošní konečné vyúčtování spotřeby plynu a elektřiny nebo až jí skončí fixace ceny!!! Pak zjistí, že DOCELA SNADNO není právě její ďolík. Myslím, že řada z těch, co tohle ve výzkumu tvrdili zatím netuší, která bije.

K té domněnce mne vede sociologická skupina Nadstandardně příjmových rodin. 50% z nich, těch NADSTANDARDNĚ PŘÍJMOVÝCH totiž signalizuje, že náklady na energie vykrývá už nyní s nějakými POTÍŽEMI!!! a to se bavíme o NADSTANDARDNĚ finančně ohodnocených!!!

Pochybuje snad někdo, že už opravdu hřmí a že se zvedá vítr???

Už zbývá jen a by pořádně udeřilo! Než Fiala a jeho obludárium všechno zmastí. Úplně a nevratně!!!

Protože oni na naše problémy nemají čas. První je na forhontě Ukrajina, pak Evropská unie, kde se jim moc pěkně hoví v záři reflektorů, pak zase Ukrajina a tu opět střídají ty evropské unijní reflektory. A tak pořád dokola! A nějaká česká domácnost???

Pche! Jak že to řekl Sikela? Že vláda tu není od toho, aby někomu zajišťovala životní úroveň! Tak nějak to bylo!

Tak čemu se vlastně divím! Ale za obzorem už hřmí a ten vítr sílí.

Fialo! Bouře si jde pro tebe!