Vyděste je! – Udělejte jim z voleb zabíjačku

Přišla bída na EU i na naší zemi, přišel účet za všechny chyby posledních třiceti let. Zároveň se mi přímo před očima zhmotňuje moje volání po národním probuzení a semknutí.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Přátelé, v poslední době jsem přímo zavalen dotazy, čeho se vlastně snažím dosáhnout. Jestli jsem se nechal koupit – tu od Rajchla, tu od SPD… jestli mě neplatí Babiš, Putin… Jestli jsem ideolog nebo politik, jestli mě brzy uvidí za někoho kandidovat, abych se konečně domohl odměny za své reklamní služby… K tomu dostávám spoustu přátelských i méně přátelských varování před tím či oním, ale také dostávám spousty díků a hezkých přání.

Snažím se pisatelům odpovědět, ale upřímně – už to nejde. Je toho na jednoho Vidláka trochu moc. Můj šafář se mi s tím snaží pomoci, ale za chvíli to bude moc i na něj. Předem se tedy omlouvám všem, kteří mi napíší a nedočkají se odpovědi. Snažím se všechno přečíst, jsem za to rád, ale musím také obsloužit grunt, nakrmit dobytek, pohrát si s dětmi, být milý na manželku, chodit do práce a alespoň občas si popovídat s přáteli… prostě prosím o shovívavost. V dnešním textu se pokusím alespoň nějak obecně odpovědět.

Cítím, že se blíží vyvrcholení mých blogerských snah. Vidlákovy kydy píšu už víc než pět let. Po celu dobu propaguji soběstačnost a drobné zemědělství, snažím se široké veřejnosti ukázat, jak se dneska skutečně na polích hospodaří a co se s tím dá dělat. Pět let také komentuji politiku a světové události a snažím se při tom dodržovat své krédo – neřeším, kdo je hodný a kdo je zlý, ale kdo vyhraje a kdo prohraje. Zároveň tvrdím, že v politice je důležitější, jak se věci jeví, než jaké doopravdy jsou. A pak jsem také apoštol apokalypsy, vidím situaci vždycky spíš tím podělaným navrch a ačkoliv nejsem prepper, píšu o tom, jak se zabezpečit, protože na obzoru jsou temné mraky.

Hele, a teď se to všechno stalo. Přišla bída na EU i na naší zemi, přišel účet za všechny chyby posledních třiceti let. Zároveň se mi přímo před očima zhmotňuje moje volání po národním probuzení a semknutí. Já o tom dlouhá léta psal, já se na to snažil připravit a burcoval jsem lid, aby se také připravil.

Nádavkem se mi poštěstilo sledovat zrod nové politické strany a nového lídra, kterého jsem měl doma a mohl jsem si oťuknout i jeho letoru. Takřka v jednom okamžiku do mého života vstoupila realita, kterou jsem si nepřál, ale kterou jsem předvídal. Teď se ukáže, zda jsem i správně předvídal, co je třeba udělat. Bude záležet na tom, co máme doma a co umíme. Dále bude záležet na tom, jak se spojíme a bude záležet, koho postavíme do čela. Bude záležet, jestli nás rozpráší a nebo jestli se semkneme.

Když jsem se na tuto situaci dlouhá léta připravoval, tak bych si rád i zdokumentoval, jak to dopadne. Chci u toho být. Od začátku do konce. Naše země vklouzla do času velkých změn. Jen máloco zůstane na svém místě a málokdo bude stejný, jaký byl před rokem. Chci to celé popsat – euforii, snahu, celé to probouzení národa, ale také chci vidět, kde to bude drhnout, kdo tomu bude házet klacky pod nohy, kdo se nechá koupit, kde budou největší rozpory, co se snese jako kompromis. Chci zdokumentovat úlohu EU, USA, Německa i Ruska, chci se z co největší blízkosti dívat na všechny aktéry, chci to komentovat, chci psát, co si o tom myslím a chci vám čtenářům dál ukazovat jiné úhly pohledu, které by se vám při vašem rozhodování mohly hodit. Budu se snažit popohánět národní sebeuvědomění, budu tomu odstraňovat z cesty kameny úrazu, ale nebudu mlčet, když uvidím stíny v ráji.

Proto si myslím, že byste toho 28. září na další demonstraci měli přijet.

Podívejte se, co už se stalo – jednou jsme zahulákali „vládě do oken“ a už jde zastropovat cenu energií. Půl roku to nešlo, bo minoritní akcionáři a další zákonnné důvody. Jednou zamáváte vlajkami a ejhle, najednou je lid víc než akcionář. Jestli si někdo myslí, že by vláda zastropovala ceny i bez demonstrace, tak ať se nechá vyšetřit. Lid vládu vyděsil k akci.

Jenže je to jen taková vějička. Oni se ještě svého lidu nebojí dost. Cena elektřiny kolem deseti korun za kWh a plyn přes 50 Kč za kubík – to je pořád likvidační cena. Oni prostě chtějí zkusit, jestli nás tímhle nerozdělí. Pokud je teď necháme vyhrát, můžeme si být jistí, že během dvou měsíců nám všechny ty žebračenky zase vezmou nějakým jiným způsobem. Lekli se nás a začali proti nám bojovat. Po původních panikářských prohlášeních, že jsme všichni ruští trollové, začali bojovat poněkud efektivněji. Dostali jsme první kost a oni zjišťují, kdo se nechá vylákat ven z hradeb. Udělali jsme první krok a hned nás chtějí rozdělit. To se dalo čekat.

Ale než půjdeme na tu demonstraci, můžeme udělat ještě jednu věc. Můžeme jim ukázat, že máme i jiné možnosti. Pojďme je řádně vyděsit. Ještě víc, než první demonstrací. Pojďme je zasáhnout v samotném jádru.

Blíží se nám komunální a senátní volby. Podle mě se minimálně do jejich skončení nedá na naší politické scéně čekat žádné zemětřesení. Nikdo z politiků nebude deset dní před volbami riskovat nějakou velkou roztržku, protože je to příliš nebezpečné. Všichni dělali kampaně a fakt nikdo nestojí o to, aby volby nakonec rozhodovalo nějaké výbušné téma, které přišlo těsně před otevřením hlasovacích místností. Třeba pád vlády. Všechno se může stát až po volbách.

Chcete demisi této vlády? Chcete, aby se něco změnilo? Přijďte k volbám a nevolte je. Nevolte je ani přímo, ani v koalici a to ani tehdy ne, když budou koalovat s nějakým místním uskupením, které má normální lidi. Nevolte je vůbec. Jakmile uvidíte někde napsáno ODS, KDU, TOP, STAN nebo PIR, prostě jim to neházejte, i kdyby měli za místního lídra někoho zcela přijatelného. Přijďte k volbám a hoďte to komukoliv jinému.

Tam, kde teď nějaký modropták starostuje, tam se musíte obzvlášť snažit, aby se mu nezadařilo. Bez ohledu na jeho schopnosti. Tentokrát košile nesmí být bližší než kabát. Starosta vám levnou energii nezařídí a nezachová vám pracovní místa.

Tihle partajní šíbři, kteří díky vaší volbě vyletí z funkcí, to budou vaši vyslanci, kteří vládu zaříznou. Ty stovky a tisíce lidí, kteří budou nade vší pochybnost vědět, že neprohráli kvůli své neschopnosti, ale kvůli neschopnosti Fialy a Rakušana. Tohle musí z letošních komunálních voleb trčet jako výhružné memento. Jsme v takové situaci, že je úplně jedno, jaká je místní situace. Musí být úplně putna, jak schopný je místní pětikoaliční politik, ale prostě musí být odejit, protože před časem na nějakém kongresu zvolil za šéfa strany úplného kreténa, který ničí tuhle republiku.

V každém straníkovi od Starostů musíte vidět toho, kdo zvolil Hýkelu s Rakušanem do předsednictví. V každém ODSákovi musíte vidět toho, kdo zvolil Fialu do čela strany a dopustil tu dnešní katastrofu. Dejte jim ochutnat odpovědnost, třeba i dávnou. To oni jsou vinni, že dopustili takové magory.

Zařiďte stávajícím vládním stranám debakl, který povzbudí jejich vnitřní opozici. Všem a všude. Zařiďte, aby všichni viděli, že prohráli kvůli Fialovi, Rakušanovi, Jurečkovi, Pekarové a Bartošovi. Mluvte o tom ve volební místnosti… že prostě nemůžete volit ODS, protože Fiala. Že nemůžete volit Starosty, protože Rakušan. Ve volebních místnostech sedí zástupci všech stran, aby byla kontrola. Oni to uslyší a svým šéfíkům to řeknou.

Určitě nemusím zdůrazňovat, že totéž platí i pro volby do senátu. Tady mám ještě jeden vysloveně osobní zájem. A tím je současný předseda senátu Miloš Zastrčil. To je ten, který zničil byznys Škodovky v Číně, který nechtěl počítat grošíky, ale chtěl rovně stát. To je ten, který tuhle republiku zařízl ve větší půlce světa. Jestli tenhle chlap bude znovuzvolen, tak to budu brát jako osobní prohru.

Tímto nabízím reklamu kterémukoliv kandidátovi ze stejného obvodu v Jihlavě. Ať si mi ohlásí a přijede za mnou. Popijeme, pokecáme, řekneme si, jak to vidí, já mu pak vycajchnuju článek a dám prostor. Pokud přijede víc kandidátů, pustím víc článků. Kdo přijede, ten dostane reklamu. A dám si fakt záležet.

Oni tam na vládě fakt věří ve své fantasmagorie, jako že ty protesty řídí Putin. Myslí si, že to spraví tou správnou kampaní, když použijí správná slova a kdyby to nestačilo, tak nasadí cenzuru. Myslí si, že buranům stačí zamávat před nosem trochou robotních úlev a oni budou držet hubu. Dejme jim ochutnat naší sílu u voleb. Ještě pořád se hlasuje vhozením obálky do urny, ještě pořád se to přepočítává ručně a ještě pořád na to přepočítávání kouká hodně lidí z různých stran. Žádné počítačové přepočítávání zatím neexistuje. Tak jim ukažte, že v této zemi vládne český občan. Udělejte jim z voleb zabíjačku. Ukažte jim, kolik lidí hlasuje pro Českou republiku.

To bude ještě před demonstrací. Bude to taková generálka. Letos platí, že i ti největší nevoliči musejí k urnám a musejí to hodit komukoliv mimo stávající pětikolku. Nepusťte SPOLUkoalici k ničemu. Zlikvidujte jim kariéry. Udělejte jim z jejich plánů a vizí kůlničku na dříví. Zařiďte, aby si vzpomněli, kdo tady skutečně vládne. Shoďte je takovým způsobem, aby proti tomu dávné oranžové tsunami bylo jen slabý odvar. Kdekoliv se objeví nápis ODS, KDU, TOP, STAN a Piráti, od toho ruce pryč.

Nevoličů je skoro 40%. Vy dokážete zničit kteroukoliv politickou kariéru jen svou přítomností u voleb. Tak pojďte a hoďte to komukoliv, kdo není od Pětikolky.

A až bude po volbách, až budou demoralizovaní a rozložení, až na sebe budou křičet a obviňovat se za ten debakl, pak jim znova na demonstraci zahulákáme do oken. Bude nás víc a budeme silnější. A buďte si jistí, že se z toho poserou.

Ukažte jim, že nás není jen 200 tisíc z Václaváku. Ukažte jim, že hodně starších lidí nemohlo přijet, ale chtěli tam být. Ukažte jim, že hodně lidí muselo do práce, ale chtěli na Václaváku být. Ukažte jim, že hodně lidí mělo jiné starosti, ale v duchu byli s námi. Ukažte jim, že nás není jen 2,5% voličů. Ukažte jim, že jsme se semkli i jinak než s českou vlajkou pod koněm. Volby ukáží, kolik nás doopravdy je. Ukažte jim, že jste nemohli být na Václaváku, ale do volební místnosti dojdete. Udělejte z letošních komunálek volby s největší účastí, které pohřbily Pětikolku.

A šiřte tento článek. Udělejte vše pro to, aby ho v republice četl úplně každý. Ukažte, že mééédia k ničemu nepotřebujeme. Že to budeme my, kdo budou motorem budoucnosti a že si tentokrát dohlédneme na to, kdo bude u kormidla. Teď začneme v podpalubí a zbavíme se všech jejich nižších důstojníků. Pošleme je za Fialou, ať mu to otlučou o hlavu.

Především vy, kluci politický, co chcete teď uspět proti Pětikolce, vy byste tento text měli šířit jak stepní požár v podstatě povinně. Pomozte tomu, aby na Pětikolku tento text vyskakoval úplně odevšad. Uvidíte, že se jim pěkně stáhnou půlky.

Jo a doufám, že nemusím zdůrazňovat, abyste nevolili ani sympatizanty dnešní vlády ať kandidují pod jakoukoliv hlavičkou.

Zdroj: Litterate.cz

5 10 hlasy
Hodnocení článku
22 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

Jak já říkám, Vláda národní zkázy musí být smetena, nikoli jen odstraněna. Ale kdo za ně? Máme autority a osobnosti, kterých si budeme alespoň trochu vážit a respektovat je? Byl by např. vyskákanej Váňa v Senátu přínosem? Bude třeba pečlivě vybírat. I v komunálních volbách i když tam jsou všichni spíše odvážlivci, když tedy nejdou za osobními… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 4 měsíci

!!! Ministerstvo zahraničí: Dodávky raket ATACMS do Kyjeva pro HIMARS zatáhnou USA do války s Ruskem  14.09.2022 – 23:12 Pokud Spojené státy dodají kyjevskému režimu rakety ATACMS s dosahem až 300 kilometrů, mohlo by to vést k přímému zapojení Spojených států do vojenského konfliktu s Ruskem. Prohlásil to ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 4 měsíci

Kdo je volí, není Čech!
Jsou to voli, zrádci všech.
Vlastenec je nevolí
ať je volby zabolí !

standa
standa
před 4 měsíci

Velmi dobře napsáno ! Hlavně nikoho z 5-ti kolky nevolit ! A to ani náhodou ! TOtéž u senátních voleb až budou a totéž při volbě prezidenta – kdokoliv z 5-ti kolkypodpoří kandidáta – tak toho prostě nevolit !!

Lubez
Lubez
před 4 měsíci

Spoustě lidí stále nedochází, co se na nás řítí. Při čekání na další volby už nemusíme žít ve své zemi a ve svých domovech. Ty ceny energií, nejprve rozbijí zbytek našeho průmyslu a uvrhnou většinu lidí v nezaměstnanost. Kdo a z čeho bude vyplácet podporu těmto lidem? Nikdo a z ničeho. Kde nic není ani smrt nevezme. Lidé… Číst vice »

standa
standa
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Lubez

Vládu je nutné shodit ! Je třeba mít svoji vlastní českou vládu a ne vládu Bruselu či Ameriky či Berlína !!! Nesmí se volit Gang 5-ti !

Vendol
Vendol
před 4 měsíci

Čím dál tím víc lidí chce fialové pětizmrdy oběsit na kandelábrech. Já jsem pro řádný soud, ne věšení.

Franta Jetel
Franta Jetel
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Vendol

Před soud patří samozřejmě i soudruzi Rychetský a Stříž alias rudá smrt.

Franta Jetel
Franta Jetel
před 4 měsíci

Skvělý článek, smekám.

spartak
spartak
před 4 měsíci

Strach může otočit kormidlem ,proto jsem optimista.

cablik
cablik
před 4 měsíci

Super to napsal pan Vidlák je třeba opravdu zabrat buď zničíme je nebo oni zlikvidují nás. Nemůžeme čekat už nás ožebračují pro zelený blábol pokud se dáme skončíme v NWO. Kraďousek řekl že jsou ceny energii vyřešeny a demonstranti budou podporovat Rusko a jsou proti západní. Ceny energii jsou i po rádoby zastropování extrémně drahé… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Zombie patří do hrobu a poslouchají ho jen pitomci a fanklub vynesených slepic.

vera havrankova
vera havrankova
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Ruští vojáci tu téměř nebyli, byli tu především naši nynější kamarádi Ukrajinci, kteří vpád v dumě, kde měli převahu, také odhlasovali. Jediný přítomný Rus se zdržel hlasování.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

Kolikrát už bylo před volbami odhodlání, že se to těm stranám, co jsou v koalici, nandá! A jak to vždy dopadlo? Sněmovna je bez komunistů a nespolehlivých socdemákū taková nějak neúplná, šedá. Slyšel jsem velmi rozumně mluvit např. paní z Trikolory. PRO, no nevím. Nechme se překvapit, snad už konečně příjemně. Můj názor…

Mira
Mira
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Je to tak, před volbami že jim to nandáme a po volbách pětikoalice ovládá senát, parlament, obsazuje si všechny potřebné úřady a  to – i- díky tomu, že jdou za ní média v čele s ČT. Ostatní hlasy se mezi lidi dostanou jen v omezené míře díky i když zní sebe nadšeněji a sebe odhodlaněji, jen díky… Číst vice »

Naposledy upraveno před 4 měsíci uživatelem Mira
skeptik
skeptik
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Mira

Protože “uvědomělí” Pražáci volí jako zfetovaní komediantihttps://www.petrhampl.com/praha-voli/

kolokol
kolokol
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Mira

Nekalte vody! A pošlete článek dál, když je majnstrým proti nám. Je to tak těžké pochopit, že možnosti jsou? Jen se postavit čelem a neskuhrat…

Lubez
Lubez
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

To je právě ten problém. Někteří to čelo marně hledají. Ale zpod stolu hlasitě helekají jak je to zbytečné.
Nebo vítězoslavně pokřikují kde se co kopíruje. Ale vlastní aktivita u nich není. Ale to skuhrání jim jde dokonale.

Mira
Mira
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

Strany jako Trikolora, se stavěly čelem a jsou mimo. Není těžké to pochopit, jen vy nechápe, že žádné nadšení pár jednotlivců do parlamentu nedostane a i kdyby, pak tam stejně nehrají roli. Situace je stejná po každých volbách, díky různým nadšencům kteří vezmou nějaké procento ostatním a tím to skončí. Naděje je, pokud se strany… Číst vice »

Naposledy upraveno před 4 měsíci uživatelem Mira
eFPe
eFPe
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

Víte kolik lidí je líných číst něco co má víc než 3 věty? Je pohodlnější si to poslechnout v TV. Bohužel je to tak.