Generál Pavel jako podporovatel trestné činnosti?

Jak se nepoctivý Petr Pavel stal ubohým mluvčím zlodějů prezidentské standarty. Gen. Pavel si „pohrává“ s ukradenou standartou a sní o tom, jak se stane prezidentem republiky

Jiří Wagner
Jiří Wagner

Jenom hlupák si může myslet, že „vyjednávání“ se zloději o navrácení ukradené prezidentské standarty, a ještě k tomu jen za určitých podmínek, mu může u veřejnosti pomoci vyhrát volby a dostat se na Hrad. Avšak čeští voliči jsou nevyzpytatelní.

Generál Pavel se nechal slyšet, že s pravomocně odsouzenými zloději (byly jim uloženy podmíněné tresty) dohodl za předem stanovených podmínek vrácení prezidentské standarty. Generál Pavel nemohl předvést lepší příklad hanebnosti!

Jako plukovník ve výslužbě a bývalý zpravodajský důstojník považuji za vhodné, ba dokonce za nutné se ke slovům gen. Pavla vyjádřit a rozebrat jeho čtyřdílný příspěvek k této ostudné aktivitě zveřejněný na sociální síti Twitter. Celý Pavlův příspěvek obsahuje následující slova:

„Nedávno jsem se dozvěděl, že prezidentská standarta, která byla v roce 2015
odcizena z Hradu, existuje a nebyla úplně zničena, jak se povídalo. Zejména pro ty,
kteří slouží vlasti, má obrovský symbolický význam.

 

Setkal jsem se proto s lidmi, kteří ji z Hradu vzali. A mám dobrou zprávu – dohodli jsme se na kompromisu. Standarta se na Hrad vrátí, ale až do rukou nového prezidenta. Jejich podmínkou vrácení je, že hlavou státu nebude Andrej Babiš. Mělo by tak dojít k naplnění hesla Pravda vítězí.

 

Do vyhlášení výsledku voleb tedy bude standarta v úschově. Tuto podmínku respektuji a děkuji za takový přístup. Sice neschvaluji, co tehdy udělali, ale rozumím tomu, proč to udělali. Věřím, že situace na Hradě se v březnu změní. Chci tam vrátit politiku založenou na hodnotách demokracie a svobody a jsem rád za dnešní dohodu, že spolu s hodnotami se tam vrátí i prezidentská standarta.“

Pavel píše, že se povídalo, že byla standarta úplně zničena, jenomže ono se to nepovídalo, ale tvrdili to sami zloději, a dokonce před soudem (uvedli, že vlajku rozstříhali na 1152 kousků). Takže Pavel nám vlastně sdělil, že zloději o zničení vlajky lhali, a to i před soudem. Avšak to Pavlovi vůbec nevadí. A proč by mu to taky vadilo, když pokoutně domlouvá se zloději, jak bude s prezidentskou standartou dále naloženo.

Pavel dále píše, že pro ty, kteří slouží vlasti (tím myslel hlavně sám sebe), má vlajka obrovský symbolický význam. A tak zřejmě proto Pavel jedná a přistupuje na podmínky
zlodějů. Jak „příkladná“ a „záslužná“ činnost ze strany pana generála! V Základním řádu
ozbrojených sil se píše, že svými morálními kvalitami a jednáním musí být velitel svým
podřízeným příkladem. Jenže toto je pravý opak – toto je příklad na zvracení a poctivým
vojákům musí být hodně špatně.

Pavel dále sděluje, že právě pro ten symbolický význam prezidentské standarty se setkal se zloději. A nyní by nám měl Pavel vysvětlit, kdo to celé vymyslel. Byla to osobní aktivita generála Pavla, nebo mu to poradil a zprostředkoval někdo z jeho týmu?

Pokud to byla jeho osobní aktivita, tak nám Pavel předvedl, že pro svůj osobní prospěch
a zviditelnění, či lépe řečeno pro svou touhu po slávě udělá cokoli. Chce být patrně oslavován jako ten, kdo navrátil prezidentskou standartu na Hrad. Avšak pokud to zorganizoval někdo jiný, pak to svědčí o tom, že se Pavel nechá hloupě vodit a že nemá
vlastní rozum ani čest. Obojí je špatné.

Dále Pavel „vítězoslavně“ oznamuje, že má pro české voliče dobrou zprávu. Tou dobrou
zprávou podle Pavla je, že se ohledně vlajky dohodl se zloději na kompromisu. Takže občané jásejte, neboť Pavel nám zvěstoval svůj úspěch. Ale pozor, je to jenom kompromis, protože zloději si kladou podmínky. První podmínkou je, že se standarta na Hrad vrátí až do rukou nového prezidenta. A druhou podmínkou je, že se hlavou státu nestane Andrej Babiš. Co z toho tudíž vyplývá?

Vyplývá z toho to, že zloději prezidentské standarty dělají kampaň pro zvolení Petra Pavla. Jasně protestují proti Babišovi, čímž naopak pomáhají Pavlovi. A to, že pomáhají Pavlovi na Hrad, podtrhli tím, že o vlajce prezidenta republiky jednají právě s generálem Pavlem. Chtějí z něho udělat jakéhosi spasitele a Pavel jako oportunista chce tuhle roli hrát. Asi si pro svou zaslepenost ani neuvědomil, s kým vlastně potupně vyjednává.

Pavel píše, že do vyhlášení výsledků voleb bude standarta v úschově. Pavel tím de facto tvrdí, že standarta nebyla ukradena, ale že je celou tu dobu jenom v jakési úschově. Tak
to se Pavlovi opravdu nepovedlo. Jenže on si naopak myslí, jaký je borec, když to všechno takhle „skvěle“ vyjednal. Generál Pavel naslouchá zlodějům, kteří si pro návrat ukradené standarty určují, kdo nesmí být na Hradě.

Pavel k tomu doplňuje, že podmínky zlodějů respektuje, a ještě jim děkuje za jejich přístup. Uvědomuje si Pavel svou ubohost? Zřejmě si to neuvědomuje, jinak by přece nic takového nedělal. Pak se ale možná jedná o jeho trvalý povahový rys, kdy je pro svou vojenskou a nyní politickou kariéru ochoten přistoupit na jakékoli nepoctivé a hanebné jednání.

Pavel dále dodává, že sice neschvaluje, co tehdy udělali, ale rozumí tomu, proč to udělali. To je trochu protimluv. Když něco neschvaluji, tak pro to nemohu mít ani pochopení. Avšak co je skutečně ubohé, je to, že Pavel na jedné straně tvrdí, že ukradení vlajky neschvaluje, ale na druhé straně hanebně jedná se zloději a přistupuje na jejich podmínky. Navíc souhlasí, aby byla vlajka prezidenta republiky nadále v jakési úschově – tak to nazývá Pavel. Tím vším ale naopak dokládá, že jejich trestný čin schvaluje. Pokud by jejich trestný čin opravdu neschvaloval, pak by s nimi odmítl jednat a trval by na okamžitém navrácení standarty.

Zajímavou otázkou je, kdo koho oslovil. Oslovil zloděje sám Pavel nebo někdo z jeho týmu, anebo naopak vše iniciovali samotní zloději vlajky? Pokud to inicioval sám Pavel, pak se můžeme domnívat (jenom domnívat), že to bylo plánované dopředu pro tyto prezidentské volby. Víme, že se Pavel proti Zemanovi vyhraňoval už v roce 2018 ještě v aktivní vojenské službě a že už tehdy si testoval odezvu od různých subjektů. Pokud vše iniciovali zloději a sami oslovili Pavla, případně jeho tým, pak je jasné, že zloději prezidentské standarty podporují Pavlovu kandidaturu, přičemž je rovněž jasné, že Pavel na podporu ze strany zlodějů bez námitek přistoupil. Vidina volebního úspěchu i za tuto cenu neukazuje na dobrého kandidáta.

Autor: plk. Ing. Jiří Wagner v.v., zpravodajský analytik Armády ČR, Zdroj: Agentura EXANPRO (od 25.4.2022 stále cenzurovaná na pokyn Fialovy vlády), uveřejněno 9.1.2023 na sociální síti Facebook 

5 6 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Generál Pavel vlez do chomoutu. Nevím jak byl zvyklý poslouchat nebo kdo ho poslouchal ale jisto jistě poslouchat bude muset. Ti co ho budou nyní volit na něj mají bič v podobě jeho minulosti a nebudou váhat ho použít. K různým nařčením není od vládnoucích činitelů daleko. A jeho žena, absolventka akademie KG, politručka,… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Pavel bude důstojným nástupcem Václava Havla.

cablik
cablik
před 1 rokem

VENKOV KONTRA MĚSTA
https://pravyprostor.net/?p=155066

vachav
vachav
před 1 rokem

Dekadence tohoto národa postupuje.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Za ukradení standarty prezidenta by měl být na prvním místě zastřelen velitel hradní stráže. Zloději pak potrestání tvrdými tresty. Vždyť jde o napadení suverenity státu. Nevím jak chce stohoven z toho ven ale jsou to nepřátelé vlastní země a u mne hajzlové…

Rob
Rob
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

A co víc. rtm. Koudelka by měl být okamžitě odvolán. Tohle spiknutí proti hradu bylo plánované a rozhodně ne ze strany Ruska.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Primitiv.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

Tak nám tu vzniká pěkný precedens. Pokud se s kriminálním činem (loupež, vražda, vydírání, únos, atentát, terorizování, zastrašování…) v budoucnu ztotožní, či aspoň jej bude “chápat” , někdo z hvězdné sestavy prezident, premiér, předseda senátu, předsedkyně parlamentu, případně ministr vnitra či ministryně obrany, pak bude vše v nejlepším pořádku, trestní stíhání bude pozastaveno a na pachatele nebude… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem

Ukradená standarta od vyznavačů nacismu může být vystavena jako relikt tzv.zvrácené demokracie.Jeden z trojlístku nácků již nežije a Pavel?

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem

Tomuhle slouhovi kafárny a USA projde holt všechno! I kdyby čert na koze jezdil!

cablik
cablik
před 1 rokem

Však ji šlohli havloidi nejlepší bude jestli lampasák vyhraje ať si tam pověsí pruhované trenýrky.