Veliká nepříjemnost Bohuslava Sobotky: Nejčtenější deník si posvítil na jeho bydlení.

Avatar
Původní autoři

24.1. Parlamentní listy
Bulvární deník Blesk se na dvou stranách dnešního vydání věnuje bydlení designovaného premiéra Bohuslava Sobotky. Deník píše, že Sobotka si stále nechává vyplácet poslanecké náhrady za cestovné z jižní Moravy, přestože už léta žije s rodinou v pražských Stodůlkách .

Premiér Bohuslav Sobotka žije s rodinou v luxusním bytě v pražských Stodůlkách. Přesto má trvalé bydliště psané ve Slavkově u Brna, kde ho už ale minimálně dva roky neviděli. A to se přitom z trvalého bydliště účtuje Sobotkovi cestovné,” uvádí list, který je stále nejčtenějším deníkem v republice a který před koncem loňského roku převzali společně s celou českou pobočkou vydavatelství Ringier významní byznysmeni Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.
Redaktoři bulvárního deníku Blesk se podle pátečního článku do Slavkova u Brna vydali, zjistili však, že by premiéra Sobotku v menší družstevní bytovce hledali marně. Sousedé následně dosvědčili, že předsedu ČSSD tam viděli naposled někdy v roce 2011.
Sobotka z náhrad ušetří až 310 tisíc ročně
„Je proto v pořádku, že se mu odtud účtuje cestovné? Podle dostupných informací si tak ročně přijde na 310 800 korun, což za pět let od doby, kdy si politik v Praze pořídil bydlení, vyjde na zhruba 1,5 milionu korun,“ spočítal Sobotkovi bulvár.
Sám předseda vlády se brání tím, že se náhrady mohou účtovat buď od místa bydliště, nebo místa regionální poslanecké kanceláře, kterou má ve Vyškově a vzdálenost do Prahy je tedy podobná a na věci to proto nic moc nemění.
Vozí ho do poslanecké kanceláře stranický Superb, který má k dispozici?
Co už ale Blesk neuvádí, Bohuslav Sobotka má roky coby předseda ČSSD k dispozici stranickou Škodu Superb i s řidičem a cestování mu tedy nejspíš financuje stranická centrála. To znamená, že na cestách do své poslanecké kanceláře nemusí nynější designovaný premiér utratit ani korunu ze svého.
Navíc nyní nejde o první případ. Jistě si všichni dobře pamatují, když v roce 2009 propukl skandál, že si tehdejší místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka koupil právě onen výše zmiňovaný luxusní byt za více než 7 milionů korun a pro MfD pak přiznal, že zneužil poslanecké náhrady a na byt si našetřil právě z nich, přestože účel těchto náhrad z peněz daňových poplatníků je jiný.
Časopis Týden, který tehdy na případ upozornil, to přirovnal ke kauze expremiéra Stanislava Grosse, který nebyl schopen přesvědčivě vysvětlit původ peněz na koupi luxusního bytu a nakonec byl nucen z postu předsedy vlády odstoupit.