Americké obviňování bez důkazů

Avatar
Původní autoři

Paul Craig Roberts
24. 7. 2014   Outsidermedia
Člen někdejší Reaganovy vlády ve funkci náměstka financí P. C. Roberts pokračuje na stránkách svého ekonomického institutu v polemice proti americké lži ve věci sestřeleného malasijského dopravního letadla. Píše: “Proč se Washington nepřipojil k výzvě ruského prezidenta Putina, aby případ malasjského sestřeleného letadla zcela objektivně vyšetřila mezinárodní komise expertů?”


Ruská vláda pokračuje ve zveřejňování faktů, včetně fotografií z umělých družic, které dokazují, že ukrajinskou armádou vlastněný systém BUK se nalézal na místě, ze kterého malasijské letadlo mohlo být sestřeleno, a že kromě toho, se na místě tesně před pádem malasijského letadla objevila i ukrajinská trysková stihačka SU-25. Na konferenci v moskevském tiskovém středisku to v pondělí 21. července prohlásil vedoucí ruských operačních sil a dodal, že přítomnost ukrajinské stihačky na místě neštěstí potvrdilo i monitorující středisko v Rostově.

Ruský ministr obrany pak na téže konferenci uvedl, že v momentu, kdy raketa zasáhla malasijské letadlo, přeletával nad předmětnou oblastí i satelit, nejpravděpodobněji americký. Ruská vláda se v souvislosti s tím obrátila na Washington, aby zveřejnil fotografie i jiná data, která tento satelit zachytil. Zatím se mu odpovědi nedostalo.

Prezident Putin už mnohokrát zdůraznil, že vyšetřování katastrofy malajsijského letadla si zcela nutně vyžaduje přítomnost nejreprezentativnější mezinárodní skupiny expertů, a směrem k Washingtonu dodal: „Mezitím, než tato komise zahájí svou práci, neměl by si nikdo osobovat právo využívat této tragedie k získávání sobeckých politických bodů.“ Doslova pak řekl:„Opakovaně jsme se obraceli na obě strany ukrajinského konfliktu, aby zasedly za stůl a jednaly. Mohu s jistotou prohlásit, že kdyby Kyjev 28. června neobnovil válečné akce, ke tragédii by nebylo došlo.“

A jaká byla americká odpověď? Jako vždy: Obvinění bez důkazu. Posuďte sami. V neděli americký ministr zahraničí Kerry prohlásil, že ruská účast při setřelení malajsijského letadla je „naprosto jasná“.Doslova pak řekl: „Je zcela jisté, že Rusko předalo tento systém do rukou separatistů. Víme i to, že Ukrajinci takovýto systém v předmětném místě a v předmětném čase k dispozici neměli. Takže ukazováček míří na separatisty.“

Řekli byste to jinak, kdybyste neměli co říct?

Na závěr pak tato otázka: Co myslíte? Byl by svět bezpečnějším místem s méně usmrcenými a vyhnanými ze svých domovů, ale zato s větším podílem pravdy a spravedlnosti, kdyby USA ve svém nynějším politickém uspořádání neexistovaly?

Převzato z webových stránek autora

Překlad: Lubomír Man