Byl let MH-17 vychýlen do uzavřeného vzdušného prostoru?

Avatar
Původní autoři

18. 7. 2014 New World Order Opposition
Ač existuje spousta otázek, které se objevily kolem toho, co mělo být ukrajinským „smečem“ dokazujícím zapojení ruských rebelů do dnešní tragédie MH-17, tak se objevila ještě další otázka, napadající při pohledu na to, co je jasně náčrtem letové dráhy dnešního posledního a tragického odletu Boeingu 777 Malajských aerolinií.
Snad nejlepší vizualizace této otázky přichází od Vagelise Karmirose, který dal dohromady všechna nedávná zakreslení dráhy letu MH-17, jak byly zaznamenány Flightaware, a ukázal, že ač posledních deset drah proletělo bezpečně dost na jih od regionu Doněck a přeletělo tuto zónu až nad Azovským mořem, bylo to jen při dnešním tragickém letu, kdy let procházel přímo nad Doněckem.

Proč na odklonění od tradičních letových tras a na průletu nad vyznačenou zónou záleží? Protože, jak ukazuje následující mapa od WSJ, je to přesně tam, kde je uzavřený letový prostor (restricted airspace).

Takže snad, ještě než dospějeme k „jistému“ závěru o zapojení těch rebelů, nebo jiných, tak by si člověk měl položit, ještě než na někoho svalí vinu, klíčovou otázku, proč se pilot odklonil od svého obvyklého letového plánu, a proč letěl do uzavřeného vzdušného prostoru, a prostě i jaké instrukce pilotovi dalo řízení letů z Kyjeva během minut před explozí?