Rusko zastavilo převod zbraní z Krymu do Kyjeva.

Avatar
Původní autoři

12. 7. 2014    New World Older Opposition
Dané řešení bude pokračovat do úplného zastavení bojových aktivit ukrajinských povstalců na východě země. Moskva pozastavuje převod zbraní i vojenské techniky Kyjevu z území Krymu do úplného přerušení bojových aktivit na východě Ukrajiny. Jak je uvedeno na internetových stránkách ruského ministerstva zahraničí, je výsledkem silové operace ukrajinských vojáků jen umírání civilistů.


V souvislosti s prodlužujícími se bojovými operacemi ukrajinských vojáků na východě Ukrajiny, kteří používají těžké zbraně i bojové letectvo, výsledkem kterých je umírání civilistů, včetně dětí, a také ničení objektů občanské infrastruktury obydlených území doněcké i luhanské oblasti, bylo z ruské strany přijato řešení o oficiálním zastavení převodu zbraní Kyjevu, vojenské techniky a materiálních prostředků branné moci Ukrajiny z území republiky Krym Ruské federace – je uvedeno v prohlášení ruského ministerstva zahraničí.

V ruském zahraničněpolitickém odboru připomínají, že dané řešení bude probíhat až do úplného zastavení bojových operací ukrajinskými útočníky na východě Ukrajiny a vyřešení situace mírovou cestou.

4.července si ukrajinští okupanti prodloužili ostřelování Slavjanska a jeho okolí. Výsledkem útoku po předběžných údajích je usmrcení 6 lidí, většinou starců. V jednotlivých sektorech bylo několik domů zcela zničeno. Všude jsou rozházeny rozbité cihly, kusy břidlice a zkroucených kovů. Země je rozryta střelami.

Mimo toto, v noci na 4.červenec ukrajinští útočníci ostřelovali Luhansk. Výsledkem byla smrt děvčete a zraněný muž. Během prvých útoků se přemísťovali z okraje do centra města. Rozbité nejsou jen obytné domy, ale i nemocnice.

Do tohoto dne nebylo slyšet střely tak blízko obytných domů.

V těchto posledních dnech zahynulo ve městě 13 civilistů.