Brutální „odsun“ voličů

14. 8. 2014 / Eric Zuesse / zdroj

Má jihovýchod Ukrajiny vylidnit i chemička, vyhozená do vzduchu?  Jihovýchodní Ukrajinou se valí „etnická čistka“, varuje investigativní historik Eric Zuesse. Naplno začala oděským masakrem 2. května. „Dny, kdy prolije nejvíc krve, se však teprve blíží.“

Ta „čistka“ je víc než „etnická“. Dělící čára sahá až do let II. světové války: „Hitler byl bližší severozápadu Ukrajiny. Jihovýchod inklinoval ke Stalinovi.“

Teď ho to „táhne k Rusku, kdežto severozápad k ´Západu´“. Přesněji k „uctívačům prohitlerovského Stěpana Bandery se CIA za zády“.

Bandera sice skončil v lágru. Na „polehčující okolnost“ to nevydá. Hitler chtěl Ukrajině vládnout sám. Bandera – jako nacistický kápo, který si zachová „nezávislou“ fazónu.

Bílý dům byl členem Velké trojky, vedoucí protihitlerovskou koalici. Když se – „únorovým pučem“ – „Ukrajiny zmocnilObama“, byl to právě „jeho člověk, Victoria Nulandová, kdo do nové vlády dosadil i lídry dvou nacistických (či ´pronacistických´) stran, Pravého sektoru a ´Svobody´ (dříve Nacionálních socialistů, které pak CIA instruovala změnit název).“

Původním Obamovým favoritem, vytipovaným za hlavu státu po neústavním převratu, byla Julije Tymošenková („zvaná ´Plynová princezna´ proto, že si odloupla miliardy z ruských dodávek plynu vlastnímu státu“). Ukázala se však „příliš pravicová i pro většinu voličů na ukrajinském severozápadě“.

S optikou jihovýchodu nehnula ani sázka na Porošenka. Tady si získal „minimum voličů“ i tento „nominant Obamova puče“. Právě volby popíchly „režim, který nastolil“, „zahájit tažení za exterminaci“ domácích odpůrců.

„Pro Obamovy lidi jsou to ´teroristé´.“ Jen proto, že se „papalášům, které jim Obama dosadil, staví na zadní“ – a „místo nich by chtěli autonomní republiku“, případně přímo „fúzi s Ruskem“. A „v žádném případě tak neskončit v drápech Obamova ukrajinského režimu“.

Sortě, do níž to obludárium spadá, už neschází ani definice. Autorská práva drží Bílý dům: ´Z kurvy syn sice, ale náš.´Kdesi hluboko v Africe – tak jako dřív i Asii a Latinské Americe – smí klidně zrušit i volby. Převrat pod fanglí evropské volby by tím spáchal harakiri.

A právě to je klíčem k tajence:

„Čistka“ – zdaleka nejen „etnická“ – chce dosáhnout, aby „elektorát prezidenta, v únoru svrženého Obamou, už na Ukrajině příště jednoduše nevolil“. Donutit ho k „co možná plošné emigraci do Ruska“.

Zuesse je historik. A ne inventář bulváru. Staví na indiciích přímo od pramene. Jeden z těch, kdo ho zásobuje přímo z Ukrajiny – a „život mu dává pravidelně za pravdu“ – k nim právě přidal i tyto dvě:

„Největší bitvy mají začít dnes nebo zítra. Ljaško chce našemu území pustit žilou. Aby nás to, jak říká, konečně opravdu bolelo.“

Kyjev však „plánuje i vyhodit do vzduchu chemičku“. Velkou tak, že to „vše živé zničí na ploše o průměru 600 kilometrů“.

Ukrajina, pyšná na Banderův rodokmen, už sestřelila i dva civilní airbusy. Poprvé – v říjnu 2001 – ze samé hlouposti, jíž ten rodokmen magnetizuje. Podruhé – na prahu letošního léta – vraždila už zcela záměrně. Ve zločinném spolčení, koledujícím si o norimberské paragrafy.

Třeba se pramen, spolehlivý doposud, přehmátl aspoň tentokrát. Právě to mu promineme s labužnickým gustem