Humanitární konvoj a rýhy ve tváří zpravodajce ČT

Avatar
Původní autoři

 Lubomír Man

15. 8. 2014
Neskutečně hluboké rýhy vyryla do tváře protiruského zpravodajce ČT (jiný se na Kavčích horách nevyskytuje), zpráva o ruském humanitárním konvoji směřujícím na východní Ukrajinu. Propánaboha, co teď? Kyjev tam posílá dělostřelecké granáty, fosforové, lithiové a já nevím jaké ještě bomby – a Rusko jídlo, přikrývky, zdravotnický materiál a vůbec všechno, co je potřebné k životu a ne k umírání. Krucinál, a kdyby to přitom bylo jen pár aut, ale on je to konvoj 300 kamionů, které kolem vás kodrcají hodiny a pořád jim není konec. A lidi u cest to vidí, herdek, co si s tak blbou situací má počít poctivý zpravodajec ČT, má-li dostát své pověsti, že i z lejna dokáže vyválet perfektní bič na Rusy a na Putina.


Tvrdit, že se v těch kamionech neveze žádná humanitární pomoc, ale kulomety, děla a munice? Ale to je pitomost, kterou by možná nespokl ani vesnický blázen Pepa z Horní Dolní. Vždyť ty kamiony se nejspíš nakonec dostanou do rukou pracovníků Mezinárodního červeného kříže nebo třeba i ukrajinské armády. Ježíšmária, kolik metrů ti by skákali do výšky radostí, kdyby něco takového v ruských kamionech našli? A jak dlouho by na Rusi museli hledat trumberu, který by ostudu tak světového rozměru risknul? Takže vyřízeno, tudyhle cestička poctivého zpravodajce ČT nevede! To už by totiž pak nebyl poctivý, ale natvrdlý. Zkrátka se na věc musí jít někudy jinudy.

Ale kudy? Sešla se nad problémem zahraniční redakce zpravodajství ČT, byly vysloveny nápady nejrůznější, ale všechny ještě slabomyslnější než ten původní – nu ten o tom, že v těch kamionech jsou kulomety, děla a náboje do nich. A tak se rozhodlo, že se přece jen půjde tudyhle. Samozřejmě s vědomím, že informaci uvěří jenom největší tupci republiky, místní blázni, mnozí voliči ODS a TOP 09 atd., ale že zaprvé jich není zase tak málo, aby se tohle nezkusilo, a za druhé, že i oni jsou voliči, kteří zakrátko půjdou k senátním volbám. Ovšem pozor: nesmí se to takto vyslovit naplno, protože on ten pravý obsah kamionů nejpravděpodobněji spatří nakonec světlo světa. Bude tedy muset stačit jen náznak, např. nezodpovězená otázka, cože se to v těch kamionech možná skrývá, aniž by se přímo jmenovaly ty zbraně. Ty už si totiž všichni hlupáci republiky, kterým náznak k vytvoření názoru stačí, domyslí sami.

A tak se i stalo ve večerních Událostech v úterý 12. srpna, kterýmžto činem si zpravodajská redakce ČT zapsala další list do své už veleobjemné kroniky hanby.

Člověka maně napadá: Jak dlouho ještě ji necháme zpravodajcům ČT tvořit?