Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace nazvalo briefingy ministerstva zahraničí USA folklórem

Avatar
Původní autoři

21. 8. 2014   zdroj
Náměstkyně ředitele informačního odboru MZV Ruské federace Maria Zacharova prohlásila, že nedostatek reálných faktů na americké straně mění briefingy amerického ministerstva zahraničí na folklór. Uvádí to ITAR-TASS . “I obyčejní lidé vědí, že jakékoliv tvrzení, které se provádí na briefingu, a to zejména o Rusku a o situaci kolem Ukrajiny, je naprosto neopodstatněné. Na jakoukoli upřesňující otázku nenásleduje žádná odpověď, “- řekla zástupkyně ministerstva.


Podle jejích slov, již po dobu šesti měsíců, “ani jeden z faktů, ani jedno nasměrování nebylo potvrzeno žádným materiálně-technickým důkazem.” “Myslím, že dochází k diskreditaci samotného pojmu “každodenní briefing ministerstva zahraničí”. Stává se to folklórem, a ne seriózní prací, “- řekla.

Podobnou situaci je možné pozorovat také v průběhu přímých jednání, ​​řekla diplomatka. Zástupci USA podle ní často uvádějí nějaké teze a vyslovují obvinění proti Rusku, ale předložit alespoň nějaké důkazní materiály nejsou schopni. “Hlavní argument – všechny údaje jsou v sociálních sítích. Často se odkazují na materiály médií “- připomněla Zacharova.

Oznámila, že jako odpověď na tuto situaci začala ruská strana zpracovávat své seznamy publikací a reportáží ruských a zahraničních novinářů, především o Ukrajině a bezprostředně z míst událostí. Tyto seznamy jsou pravidelně zasílány na ministerstvo zahraničí USA nebo jsou předávány Američanům při jednáních, aby se mohli seznámit s výpověďmi očitých svědků.

přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová