Přijde rozklad NATO a dokonce i EU ještě letos?

23. 8. 2014 Freeglobe
Tento rok by mohl rovněž zaznamenat rozklad NATO a dokonce i EU. Bezohledný převrat na Ukrajině provedený Washingtonem a hrozba sankcí Rusku dotlačily jeho loutkové státy NATO na nebezpečnou půdu. Washington chybně posoudil ukrajinskou reakci na svržení demokraticky zvolené vlády a vnucení loutkové vlády. Krym se rychle odpojil od Ukrajiny a přidal se k Rusku. Další bývalá ruská území na Ukrajině by mohla brzy následovat. Protestující v Lugansku, Donecku a Charkově žádají rovněž referenda a vyhlásili Doněckou lidovou republiku a Charkovskou lidovou republiku. Washingtonská loutková vláda v Kyjevě vyhrožuje, že protesty násilím ukončí.Washington prohlašuje, že protesty jsou organizovány Ruskem, ale nikdo Washingtonu nevěří, ani jeho ukrajinské loutky.

Rok 2014 se pro Spojené státy začíná jevit jako rok účtování. Na americký dolar je vyvíjen dvojí tlak. Jeden přichází z Federální rezervy ztrácející schopnost podvodně manipulovat cenou zlata, protože západní zásoby zlata se scvrkávají a vědomí trhu o ilegálních manipulacích FEDu s jeho cenou se šíří. Důkazy o masívním provádění podvodných manipulací, kdy budoucí zlato je prodáváno za dumpingové ceny v denních dobách, kdy je obchodování chabé, jsou jasné. Stalo se zřejmým, že cena zlata je manipulována v trhu s budoucím zlatem tak, aby byla hodnota dolaru chráněna před kvantitativním uvolňováním.
Druhý tlak vychází z pošetilého vyhrožování Obamova režimu sankcemi pro Rusko. Jiné země už nejsou nadále ochotny tolerovat washingtonské zneužívání světového dolarového standardu. Washington využívá mezinárodní platební systém založený na dolaru, aby poškodil ekonomiky zemí, které odolávají washingtonské politické hegemonii.
Rusko a Čína už toho mají plné zuby. Jak jsem již referoval, a jak referuje též Peter Koenighttp://www.informationclearinghouse.info/article38165.htm (český překlad viz http://orgo-net.blogspot.cz/2014/04/rusko-se-oddeluje-od-dolaru-cina.html), Rusko a Čína odpojují svůj mezinárodní obchod od dolaru. Od nynějška povede Rusko svůj obchod včetně prodeje ropy a přírodního plynu do Evropy v rublech a v měnách svých partnerů dohody BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika).

To znamená velký pokles poptávky po amerických dolarech a odpovídající pokles směnné hodnoty dolaru.

Jak vysvětlil John Williams (shadowstats.com), americká ekonomika se nezotavila z poklesu v r. 2008, nýbrž dále oslabila. Velká většina americké populace je již léta tvrdě zasažena nedostatečným růstem příjmů. Protože USA je nyní ekonomikou závislou na dovozu, pokles dolaru zvýší ceny v USA a dále sníží životní úroveň.

Veškeré důkazy ukazují na ekonomický pád USA v r. 2014, což je i závěrem zprávy Johna Williamse z 9. dubna.

Tento rok by mohl rovněž zaznamenat rozklad NATO a dokonce i EU. Bezohledný převrat na Ukrajině provedený Washingtonem a hrozba sankcí Rusku dotlačily jeho loutkové státy NATO na nebezpečnou půdu. Washington chybně posoudil ukrajinskou reakci na svržení demokraticky zvolené vlády a vnucení loutkové vlády. Krym se rychle odpojil od Ukrajiny a přidal se k Rusku. Další bývalá ruská území na Ukrajině by mohla brzy následovat. Protestující v Lugansku, Donecku a Charkově žádají rovněž referenda a vyhlásili Doněckou lidovou republiku a Charkovskou lidovou republiku. Washingtonská loutková vláda v Kyjevě vyhrožuje, že protesty násilím ukončí.http://rt.com/news/eastern-ukraine-violence-threats-405/ Washington prohlašuje, že protesty jsou organizovány Ruskem, ale nikdo Washingtonu nevěří, ani jeho ukrajinské loutky.

Ruské zprávy identifikují mezi silami Kyjeva americké žoldnéře, kteří tam byli posláni, aby potlačili separatisty na východní Ukrajině. Člen pravého křídla z neonacistické strany Otčina v kyjevském parlamentu vyzval k postřílení protestujících.

Je pravděpodobné, že násilí proti protestujícím povede ke vstupu ruské armády a k návratu bývalých ruských území na jižní Ukrajině, která byla připojena k Ukrajině sovětskou komunistickou stranou, k Rusku.

Washington vydává výhrůžky jako na běžícím pásu, a současně tlačí Evropu do dvou vysoce nežádoucích konfrontací. Evropané nechtějí válku s Ruskem kvůli washingtonskému převratu v Kyjevě, a chápou, že veškeré reálné sankce proti Rusku, pokud budou dodrženy, daleko více poškodí Evropany.

Uvnitř EU se vytvořila rostoucí ekonomická nerovnost mezi zeměmi, vysoká nezaměstnanost a ekonomická omezující opatření vnucená chudším členům obrovská napětí. Evropané nemají náladu, aby nesli břemeno Washingtonem zinscenovaného konfliktu s Ruskem. Zatímco Washington nabízí Evropě válku a oběti, Rusko a Čína nabízejí obchod a přátelství. Washington jistě učiní vše, aby si udržel evropské politiky, koupené a placené za to, že jsou v linii s jeho politikou, ale kráčet společně s Washingtonen nyní znamená pro Evropu mnohem větší nevýhody.

Na mnoha frontách se nyní Washington jeví světovým očím jako obojaký, nespolehlivý a totálně zkorumpovaný. James Kidney, tajemník Komise pro bezpečnost a výměnu, využil příležitosti svého odchodu do důchodu a odhalil, že výše postavení zmařili jeho pronásledování Goldman Sachse a dalších bank „příliš velkých na pád“, protože jeho nadřízení se nezaměřili na spravedlnost, nýbrž na „získání vysoce placených zaměstnání po odchodu z vládních služeb“, takže ochránili banky před postihem za jejich ilegální aktivity. http://www.counterpunch.org/2014/04/09/65578/

Americká Agentura pro mezinárodní rozvoj byla přistižena, jak se snaží využít sociálních médií  ke svržení vlády na Kubě. http://rt.com/news/cuba-usaid-senate-zunzuneo-241/

Tato opovážlivá bezohlednost dosáhla vrcholu dalšími činy: washingtonské svržení vlády na Ukrajině, skandál se špehováním NSA, investigativní zpráva Seymoura Hershe, že plynový útok sarinem v Sýrii byl falešnou vlajkou naaranžovanou členem NATO Tureckem za účelem ospravedlnění vojenského útoku USA na Sýrii, incident, kdy Washington donutil k přistání letadlo bolivijského prezidenta Evo Moralese, který byl ochoten poskytnout azyl Snowdenovi, „“zbraně hromadného ničení“ Saddama Husseina, zneužití libyjské rezoluce o nelétání k vojenskému útoku, a další a další. V podstatě Washington již tak silně zklamal důvěru ostatních zemí v soudnost a čestnost americké vlády, že svět již ztratil víru v americké vůdcovství. Washington je redukován na výhrůžky a úplatky, a stále více se prezentuje jako násilník a tyran.

Rány kladivem do důvěryhodnosti Washingtonu, které si sám způsobuje, ho také něco stojí. Nejzávažnějším provalením je, že svět si stále více uvědomuje, že washingtonská šílená konspirační teorie 9/11 je falešná. Značné počty nezávislých expertů i více než sto prvních svědectví vyvrací veškeré aspekty absurdní konspirační teorie Washingtonu. Žádná soudná osoba neuvěří, že několik saudských Arabů, kteří neuměli řídit letadlo, operovalo bez pomoci jakékoliv tajné agentury, vyzrálo na celou bezpečnostní strukturu státu, nejen na všech 16 amerických výzvědných služeb, ale také na výzvědné služby NATO a Izraele.

V té teorii nefunguje nic. Letištní bezpečnost selhala čtyřikrát v jedné hodině, což je víckrát, než se stalo dohromady během jejích 115 232 funkčních hodin v 21. století. Poprvé v historii se americké Letecké síly nebyly schopny odlepit od země a vyslat na do vzduchu stíhací letouny. Poprvé v historii Kontrola leteckého provozu ztratila letadla na více než na jednu hodinu a neoznámila to. Poprvé v historii krátkodobé požáry o nízké teplotě v několika patrech způsobily masívní destrukci ocelových struktur a oslabily je natolik, že se zřítily. Poprvé v historii spadly 3 mrakodrapy v podstatě rychlostí volného pádu, aniž by byla použita kontrolovaná demolice, která by odstranila překážky odspoda.