Do Moskvy míří odborník na státní převraty: Nový americký velvyslanec je „architekt Majdanu.“ John F. Tefft má za sebou protivládní puče v Srbsku, Gruzii – i na Ukrajině

Avatar
Původní autoři

2. 9. 2014 / zdrojzdroj
STEVEN MCMILLAN upozorňuje na pozadí takzvaných nevládních organizací a jejich roli v přípravě řízených státních převratů – a to ještě neví o naší agentuře „Člověk v tísni“


Oznámení Baracka Obamy o jmenování Johna F. Teffta novým americkým velvyslancem v Rusku je varováním pro ruskou vládu. Tefft, který pracoval pro ministerstvo zahraničí a Národní válečnou fakultu ve Washingtonu, je expertem na plánování takzvaných barevných revolucí, zástěrky ke svržení nepohodlných vlád a režimů, proti nimž se zaměřují západní elity. Kromě jiného je to bývalý velvyslanec na Ukrajině, jeden z klíčových architektů Washingtonem zrežírovaného pučev Kyjevě.

Jeden z architektů kyjevského Majdanu John F. Tefft
 

Technika „rojení“

Barevné revoluce se zakládají na sloučení technik „rojení“ vynalezených v 60. letech, a směrnicích pro „nenásilný boj“ od profesora Gena Sharpa z 90. let. Takzvané nevládní organizace (NGO) v tom fungují jako prodloužená paže západních zpravodajských agentur. V zemích odporujících euro-americké hegemonii vytvářejí umělé revoluční „vzplanutí“ například pomocí sociálních sítí, což připravuje půdu ke svržení neposlušných vlád. Vyrábějí „autentické demonstrace lidu“ proti zkorumpované vládnoucí elitě, což posilují a občas i vlastními silami fabrikují novináři z místních korporátních mainstreamových médií.

Americký velvyslanec uspořádal před dvěma týdny v jednom z moskevských divadel uzavřené shromáždění, kde otevřeně řekl: „První úder bude zasazen během zářijových voleb v St. Petěrburgu.“

Ve skutečnosti jsou však řízeni zahraničními NGO – jako v případě Centra pro uplatňování nenásilných aktivit a strategií (CANVAS), Spojenými státy podporované, v Srbsku sídlící„konzultační skupiny k organizaci revolucí“, která operovala v letech 2013-14 na Ukrajině. Puč v Srbsku v roce 2000, Růžová revoluce v Gruzii v roce 2003 a Oranžová revoluce na Ukrajině v roce 2004 jsou některými notoricky známými případy, při nichž byla tato technika a tyto NGO použity.

Nejzkušenější NGO, která byla v posledních dvou desetiletích zapojena do většiny barevných revolucí, je všudypřítomná National Endowment for Democracy (NED), jejíž „financování závisí na zdrojích z Bílého domu a Kongresu.“ Historik Allen Weinstein, který v 80. letech pomohl koncipovat legislativu k vytvoření NED, během interview s Washington Post poznamenal: „Spoustu toho, co teď děláme my veřejně, dělala před 25 lety v skrytu CIA.“ Carl Gershman, president NED, v září 2013 napsal do Washington Post úvahu, že: „Ukrajina má pro nás tu nejvyšší cenu,“ což bylo pár měsíců před tím, než se jeho organizace mohutně zapojila do zrežírování protestů v Kyjevě.

Za vším hledej NGO

Spolu s kolegy z ostatních agentur pro „změny režimů“, jako je Open Society Foundation (OSF) George Sorose a U.S. Agency pro International Development (U.S. AID), kontroluje NED různé obdobné „neziskovky“ po celé planetě. Jednou z těch sídlících v Rusku je Nadace svobody informací (FIF), kterou založil Ivan Pavlov v St. Petěrburgu a k jejímž hlavním podporovatelům patří NED, OSF a U.S. Aid. 19. srpna ruská vláda vypověděla manželku Pavlova kvůli tomu, že podněcovala ke „svržení ústavního pořádku.“ Nakonec i Vladimír Putin přiznal, jakou hrozbu ruské bezpečnosti představují západní NGO, když v dubnovém projevu k Federální bezpečnostní službě (FSB) konstatoval, že mnohé NGO slouží výhradně zájmům cizích států. U.S. Aid byla také z Ruska v roce 2012 vypovězena za to, co ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo za „pokus o ovlivňování politické situace v zemi pomocí finančních grantů.“

Vztahy mezi Ruskem a Západem jsou nejnapjatější od vrcholu Studené války. Ruský prezident je stálým terčem útoků amerických a evropských politiků kvůli Ukrajině. Je jasné, že západní elity jsou odhodlány Putina svrhnout a nahradit ho servilním a poddajným vůdcem, který bude ochoten sklonit se před diktátem Washingtonu, Londýna a Bruselu.

Putinovo Rusko začíná totiž vytvářet účinnou protiváhu k euro-americké hegemonii, ač i Putin svého času příležitostně flirtoval se Západní elitou. Nejsem přívržencem Putina nebo Kremlu, ale každému je přece jasné, že expanze NATO do zemí bývalého Varšavského paktu, jako součást širší strategie obkličování Ruska, byla od počátku nesmírně provokativní a riskantní taktikou. A nyní se blížíme k dalšímu vrcholu.

Neoconský jestřáb a bývalý představitel ministerstva zahraničí David J. Kramer v nedávném článku nadepsaném ‚Nebezpečný pan Putin‘ samozřejmě obviňoval ruského prezidenta z krize na Ukrajině, ale především dospěl k závěru: „Putin i Rusko jsou pro nás nyní vážnou hrozbou.“ A kým je pan Kramer dnes? Šéfem organizaceFreedom House, která je provázaná s NED a v minulosti byla významně zapojena do četných „barevných revolucí“ po celé planetě.


Barevná revoluce v Rusku a CFR

Není pochyb, že západní stratégové nadále uvažují o podnícení „barevné revoluce“ v Rusku, když první pokus během kampaně před prezidentskými volbami v roce 2012 zkrachoval. I taktika je stále stejná. V článku francouzského zakladatele Voltaire Network Thierry Meyssana se zdůrazňuje důležitost vztahů mezi Vladimírem Putinem a předsedou vlády Dimitrijem Medveděvem:

„Bude důležité, aby prezident Putin důvěřoval svému ministerskému předsedovi Dimitriji Medveděvovi, v kterého Washington doufá, že by mohl přispět k Putinově svržení.“ Medveděv by mohl být slabým článkem uvnitř ruského establishmentu. V roce 2008 býval předsedou představenstva Institutu současného vývoje, tj. organizace, která je součástí programu Výboru pro zahraniční záležitosti (CFR), tedy onoho‚Výboru výborů‘. To by se mohlo ukázat být v následujících letech podstatné, jelikož CFR je nejpřednějším americkým mozkovým trustem, který je „nacpaný“ profesionály z Ministerstva zahraničí a CIA.
Výstřel z Aurory znovu v Petrohradě

Meyssan dal rovněž odkaz na video od ruského politika Jevgenije Fedorova nadepsané: Majdan bude i v St. Petěrburgu. Fedorov v něm konstatuje, že St. Petěrburg pokládá Západ za strategicky oslabené místo. Právě zde lze prý nejlépe rozdmýchat a vyfabrikovat nepokoje před zářijovými volbami guvernéra, což bude potenciální příležitost k protestům. Říká kromě jiného: „Americký velvyslanec uspořádal před dvěma týdny v jednom z moskevských divadel uzavřené shromáždění, kde otevřeně řekl: „První úder bude zasazen během zářijových voleb v St. Petěrburgu.“

Známe-li historii a „úspěchy“ organizací jako je NED, pak pokud během několika následujících měsíců či let v Rusku opravdu vypuknou „spontánní protesty“, pochopíme, ihned o co jde, když pečlivě prozkoumáme aktivity zmíněných zahraničních NGO a jejich místních odnoží. Je to vlastně velmi prosté. A nový americký velvyslanec John F. Tefft je v tomto smyslu profesionál na slovo vzatý.