Ukrajina: kážou mír, ale připravují se na válku

Avatar
Původní autoři

17. 9. 2014 zdroj
Různé organizace po celé Ukrajině nabízejí kurzy mladého bojovníka: učí je střílet, boji zblízka, připravují sanitáře a dokonce i partyzány. Tyto kurzy jsou velmi populární a jsou otevřené pro všechny – i pro ženy, teenagery a děti.


Vojáci “Kyjevské legie” se chlubí, že jich je v hlavním městě už víc než 10 000 a upřímně věří, že nepřítel je před branami. Trénují každý den: mnozí dokonce museli dát kvůli výcviku výpověď v práci.

Stojí za zmínku, že v ukrajinských médiích panuje skutečná hysterie. Ve všech vydáních zpráv jsou tématem číslo jedna – pohybující se jednotky ruských vojsk: buď je stahují k hranicím, nebo přecházejí hranice, jindy se vracejí zpátky. A dělostřelectvo stále ostřeluje ukrajinské vojáky. Důkazy – nejsou. Když nebudeme počítat takové padělky jako zpracované fotografie a videa, to vše pořízené v jiném čase a na jiném místě. Ale pro mnohé je i toto dostačující k panice. Mezitím obyvatelé Charkova šli z vlastního podnětu kopat do stepi příkop na hranici. Nálada je u všech bojová, jsou připraveni vykopat celých 300 km charkovské části hranice. Tím spíš, že projekt “Zeď” je ve skluzu – premiér Jaceňuk už oznámil, že Ukrajina nemá dost peněz, oznamují “Вести”.

přeložila v. Grulichová