Znepokojená Drtinová, klidný Huml a jednotná umělecká fronta


Pavel Letko
6. 9. 2014 e-republika
Drtinová je znepokojena. Angela Merkelová, a ta má nějaké informace, velkou moc a odpovědnost. A tančí, jak Obama píská. Tak proč nechce tančit Huml, který poslancuje za malou demokratickou kolonii?

Poslanec Huml si dovolil mít nějaký názor a navíc jej napsat na „nástěnku“ Facebooku. To si dovolil dost. Drtinová jej tedy pozvala na kobereček, údajně k rozhovoru, ve skutečnosti však proto, aby mu náležitě vyčinila. Úlohou pana poslance je totiž dělat fasádu našemu lidově demokratickému zřízení, a ne čmárat po zdích neověřené informace. Když se chce občan něco dozvědět, ať sleduje zdroje ověřené, v kterých pracují redaktoři již osvědčení. A mají také správně vyvinutý smysl pro povinnost, jak ke své nezchudlé rodině, tak ke své zchudlé vlasti. Tak tomu bylo vždy, viz jednobarevná média poslední doby.

Zákona dbalá Drtinová Humla upozornila, že na rozdíl od ní by mohl být popotahován za šíření poplašných zpráv a očerňování dobrého jména našeho pana premiéra v cizině. Ať se tedy na okolnosti pádu malajsijského letadla neptá individuí z cizích zemí, která jsou sice členy vyšetřovací komise, nicméně nejsou náležitě prověřena našimi tajnými službami a  partou dobrého mecenáše Zdeňka Bakaly. Komu není něco jasné, ať vyčká na zprávu CIA, na tu se může spolehnout. Tato tajná služba je totiž odborníkem na zaručené zprávy, je za to náležitě placena. Tak není důvod, aby zaručené zprávy konstruoval nějaký Huml.

Jak se říká, švec se má držet svého kopyta. Ano, každý ať se drží svého kopyta a věrně následuje kulturní a intelektuální frontu podpisem dopisu nazvaném vtipně „Odvahu a vůli!“. Škoda, že nechtějí popravit nějakého Slánského, jako tomu bylo za starých dobrých časů uměleckých a lidových bouří. Jejich propagandistická podpora ukrajinskému fašismu je srovnatelná s nacistickým Triumph des Willens, bohužel bez uměleckých kvalit tohoto naci-filmu.

Jak se praví ve výzvě: Zastavme Putina. Asi proto, aby fašistický prapor Azov mohl dál beztrestně vraždit civily. Ano, jednotně kupředu, zpátky ni krok. Jednotně jsme kráčeli vpřed pod vedením Sovětského svazu, zemi kde zítra již znamenalo včera, dnes můžeme svobodně kráčet jednotně pod vedením Spojených států amerických, zemi kde zítra již znamená předevčírem. Kdo nejde s námi, jde proti nám. Budovali jsme socialismus, dnes o to více budujme kapitalismus, posílíme tím mír, a zítra se bude tančit všude, nejvíce a nejlépe však ve Washingtonu.

Drtinová je znepokojena. Angela Merkelová, a ta má nějaké informace, velkou moc a odpovědnost. A tančí, jak Obama píská. Tak proč nechce tančit Huml, který poslancuje za malou demokratickou kolonii? Nejen že netančí, ale čmárá na nástěnky, linii generálního tajemníka vůbec nedrží, a přitom moc dobře ví, že jsme v severoatlantické državě. Ano, staly se určité přehmaty, staly se chyby, nějaké slušné lidi jsme mučili, zbytečné války vedli, civily bombardujeme a lžeme, když je třeba válku vésti. Ale o tom hovoří jen zdejší rouhači, kteří neunesli břemeno svobody, a nejdou s námi v jednom šiku a pod pláštíkem svobody slova by chtěli otočit kolo dějin zpět.

O demokracii se říká, že je bezbranná, že jí dlouho trvá, než něco udělá. My budeme raději konat než myslet, a nenecháme si diktovat od zkrachovanců a ztroskotanců, kteří neuspěli v novém státu. Asi proto, že měli nějaké civilizační a morální zábrany. Za totáče vykládali, co by všecko ve svobodě dokázali, ale pak se to nějak zvrtlo, nepovedlo, jak správně poukazuje Martin Fendrych. Ještěže se to povedlo Fendrychovi.

Jdeme cestou „prohloubení transatlantické vazby“. Nějaký Rath už dnes ví, že ve vazbě si nikdo nemůže dělat, co jej napadne. Připomínky k postupu EU jsou nežádoucí samy o sobě, jak nám všem vysvětlil v rozhovoru s Drtinovou agresivní poslanec Kalousek (čas 3:00). Ten má ve věci jasno jako vždy, od samotného počátku. Ne nadarmo už 20 let demokraticky rozkrádá a rozkládá stát.

Náš nepřítel, Rusko a Putin, brrrrr a fuuuuuuj, je definován, tak se podle toho všichni jednotně chovejme. Okupovali nás v roce 1968, proto je třeba k nim dnes, v roce 2014, pěstovat desetiminutovky nenávisti. Pětkrát denně. Nezaměňovat s neporovnatelně brutálnější okupací německou, ta je odpuštěna, protože dnešní potomci nemohou za hříchy některých svých prarodičů. V případě Ruska je to však jiné, je třeba uvalit sankce, aby se lidem v Rusku dařilo nikoliv lépe, ale hůře. Tak to máme rádi a tak tomu po česku rozumíme. Prostě aby jim chcípla koza a shnily brambory, a oni správně podle našeho svobodného vysílání Svobodné Evropy z Vinohrad prohlédli, že za to všechno může Putin. Pak se zajisté pustí do občanské války, podobně jako naši přátelé z Kyjeva. A podobně jako celé NATO jde válečně na to, kam se ve světě podíváš. Když jsme my hloupí, tak jiní musí být také. Levnou ropu a plyn budeme místo ruských okupantů dráže kupovat od našich přátel ze Spojených států, a to bude náš vpravdě každodenní příspěvek míru a světu. Opravdová daň svobody.