Dědeček střílel na juvenilníky, kteří mu odebrali 3 letou vnučku.

Avatar
Původní autoři

21. 10. 2014  zdroj

16. září 2014 dánská média napsala, že v budově městského soudu v  Kodani, kde se projednávalo omezení návštěv tříletého děvčátka všemi nejbližšími příbuznými ze strany matky, dědeček dítěte začal střílet.

V soudním jednání nebylo dosud ukončeno odebrání 3letého dítěte matce.V Dánsku je to běžná věc, takových případů se zde projednává více než 10 denně. Tentokrát se však soudci setkali s mimořádným chováním rozzlobeného dědečka dítěte.

V novinách se uvádí, že matka se nemohla na soudní jednání dostavit, a poslala místo sebe svého 67letého otce. Právě tomuto dědečkovi soud hrozil, že mu zakáže vnučku navštěvovat. Tehdy převzal dědeček u matky dítěte plnou moc „zákonného zástupce“ a do nákupní tašky vzal rozebranou ručnici. Když právník otce začal projev – typický v takových případech – s nepravdivými a urážlivými tvrzeními vůči dědečkovi – proč odebírají jeho tříletou vnučku, dědeček to nevydržel a … vystřelil na právníka, který následkem toho zemřel. Dědeček byl zatčen.

Zaměstnanci Kodaňský soudu požádali, aby vláda zajistila bezpečnost juvenilních soudů a chránila je před „rozhněvanými příbuznými“. Nikdo si však neklade otázku: Kdo přivedl dědečka k tomuto zoufalému kroku?