Megapodvod s vodou v Praze – v režii ANO a TOP09

Avatar
Původní autoři


8. 10. 2014   První zprávy
Jsme svědky megapodvodu s vodou v Praze? Ve volební kampani do Zastupitelstva hlavního města Prahy v říjnu 2014 jsou občané Prahy svědky megapodvodu, který na ně přichystalo společně hnutí ANO v čele s p. Krnáčovou a TOP 09 s primátorem Hudečkem. Tvrdí to ve svém prohlášení sdružení Občané za svá práva v Praze.
“Podvodná smlouva na pronájem pražské vodovodní infrastruktury, podle které zahraniční vodárenské společnosti byly dány veškeré zisky z našeho národního bohatství – pražské vody – na období 2013 – 2028 ZADARMO, je ve volební kampani zcela utajena. Informujeme proto veřejnost o volebních podvodnících – p. Krnáčové za hnutí ANO a primátora Hudečka za TOP 09, kteří rukou společnou a nerozdílnou podporují pokračování ve smlouvě koloniálního typu. Kobližkoví voliči v Praze se po volbách mají na co těšit – budou platit za vodu NAVÍC 10.000 Kč za každého obyvatele Prahy včetně kojenců…”, uvedli předseda sdružení Karel Berka a místopředseda Aleš Moravec.

Podle nich se tento údajný megapodvod s pražskou vodou již táhne delší dobu, a to od roku 2002.

Privatizace PVK: Pražané prý přišli o 8 miliard

Ve své zprávě upozornili, že proti dohodě bez výběrového řízení s vodárenskou společností vystoupil na zastupitelstvu hlavního města Karel Berka v listopadu 2010 za primátorství Pavla Béma (ODS). Tehdy žádal, aby jako první bod programu příštího zasedání zastupitelstva bylo „rozvázání nemravné smlouvy se zahraniční společností na pronájem pražské vodovodní infrastruktury. V rozporu s privatizačním projektem, který byl na 15 let, primátor Bém podepsal o dalších 15 let za zády zastupitelstva. Je to škoda 2 mld. za to, že nebylo výběrové řízení, a dalších 6 – 8 mld. že nám na to EU nepůjčí nebo nedá. Naopak primátor Bém řekl, že to vybere od občanů. Je to ztráta na jednu rodinu 40 tisíc korun.“ Ovšem neuspěl.

Další neúspěšný pokus se odehrál na zastupitelstvu 19. 9. 2013, kdy se projednala Petice požadující vypovězení smlouvy s Veolií na období 2013 – 2028. A také 11. 9. 2014 na posledním zasedání ZHMP vystoupil místopředseda sdružení Aleš Moravec a požadoval zařadit na program jednání vypovězení smlouvy s Veolií. Marně.

(kou, prvnizpravy.cz, foto: pl)

– – – 
 
Redakce Nové republiky upozorňuje, že podobně jako v Praze jsou nastaveny smlouvy v dalších městech a obcích po celé naší republice a že zisky z našeho národního nerostného bohatství, kam voda bezesporu patří, mizí v zahraničí, přičemž údržba vodovodních a odpadních řádů a čističek je vykazována jako přemrštěně drahá, údržba neprobíhá kvalitně, vodné a stočné se neustále zdražuje, spotřeba vody občany kvůli drahotě neustále klesá a při každém poklesu spotřeby reagují vodárenské společnosti dalším zdražením. Začarovaný kruh zdražovací spirály je nutno přetnout a vodu vrátit do správy měst a obcí, blíž k rozhodování občanů a