Forbes: Putin po druhé za sebou nejvlivnější osobou na světě. Obamovo obviňování jen zvyšuje Putinovu popularitu .

Avatar
Původní autoři

8. 11. 2014    zdroj
“Čím více se americký prezident Barack Obama snaží obvinit Vladimíra Putina ze všech možných hříchů, tím větší bude popularita ruského prezidenta ve světě, což zaznamenali i sestavovatelé žebříčku Forbesu”. Řekl to 5. listopadu dopisovateli IA Regnum generální ředitel Centra pro politické informace Alexej Muchin, když komentovat, že Putin opět stanul podle amerického časopisu Forbes v čele nejvlivnějších osob na světě.


“Zdá se, že sám Barack Obama podle všeho nechápe, jaké služby poskytuje Vladimíru Putinovi, když se ho snaží démonizovat a všelijak na něj nasazovat. Čím bude vytrvalejší v tomto úmyslu, tím vyšší bude popularita Vladimíra Putina, protože právě jeho osoba je nyní vnímána jako alternativa, na jedné straně – příliš agresivním americkým, na druhé straně – příliš bezpáteřním evropským politikům”, zdůraznil Muchin.

Vladimír Putin představuje v této situaci vyvážený typ politika, velmi sympatického pro tu část obyvatel v různých zemích, která chce vidět svého vůdce jako skutečně silnou osobnost. “Klidná reakce Putina na proslulé sankce a na pokusy vyvinout na něj tlak mu jen přidává body,” dodal analytik.

Připomeňme si, že Forbes uznal druhý rok po sobě Putina nejvlivnější osobou na světě

pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová